Kam letos na morje? :)

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

15. maj 2007 13:17

V Pakoštanih je bilo super. Vsak večer je bila neka fešta, glasba,...celo Jole je imel koncert tako da nam res tudi eno noč ni bilo dolgčas. Imaš veliko stojnic, slaščičarne, picerije,...vse kar hočeš. Nam je bilo res super. Ksenija :)

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

15. maj 2007 13:24

Hvala bojanam in ksenjako, zaradi vajinih informacij se že bolj veselim morja. Bojana smo pa rezervizrali apartma Juričin v ulici Kneza Domagoja 7 , lastniki pravijo ,da je blizu plaže (Punta ?) nisem sigurna. stanej STANEJ

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

15. maj 2007 14:13

No, zdaj sva se že skoraj odločila za Trogir - camp Rožac. Ima kdo kakšne osebne izkušnje? Lepo prosim in hvala. jessy6

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

15. maj 2007 14:38

Escada - si mi tako obudil spomine na lanski Samos.. uh je bilo luštno, samo z motorji nismo imeli takih težav kot ti, ker nam dolga leta motoristično - grških izkušenj kažejo da je treba vzet kaj več kot skuter, no pa tudi z njimi se povsod pride. Nekaj strani nazaj si spraševal po Lezbosu - tam sem bila leta 2002, in mislim, da se kaj bistveno ni spremenilo. Sva pa hotela letos s hčerko tudi tja na dopust v juliju (hotel Eftalou) pa se jim z Intelekte ni zdelo vredno niti da bi nama odgovorili na poizvedbo (dvakratno), tako da sva šla pač drugam. Eftalou, je kolikor se spomnim iz mojega prvega obiska nekoliko ven iz mesta Molyvos, ki je največje in najlepše na severnem delu otoka. Je pa v bližini njihovih toplic, ki so zagotovo vredne ogleda. PRavzaprav niti ni samostojen kraj, je bolj par hotelov. Tako da za kaj nočnega življenja bo treba na skuter pa v mesto. Otok je bistveno večji od Samosa (recimo x2 in sestavljen iz dveh precej različnih delov. Zahodna je praktično podobna luni, ni višjega drevesa razen v globelih, kjer se vidi da je vodni izvir, tam je tudi znani okameneli gozd, ki se ga splača ogledat, drugače pa ni kaj dosti drugega za videt, razen nekaj vasic, ki so seveda čista romantika. Vzhodni je bistveno bolj zelen, in zelo gorat, vse skupaj pa v začetku julija še ni bilo preveč polno turistov, ne vem pa, kako je tam avgusta. Intelektine finte okrog izletov poznaš, tako da te z izletom v Turčijo in jahanjem osličkov pač ne bodo nategnili. Glavno mesto je precej brezkrvno in dolgočasno, je pa tam letališče in se potem kar kako dobro uro voziš do Molyvosa. Obvezno si pojdita pogledat vasico Skala Sykaminias - kič od romantike. Ker sta po tvojih opisih Samosa iz tapravega testa, bosta imela dva tedna kaj početi, ker so razdalje bistveno večje kot na Samosu (sever - jug je cca 80 km). Uživajta! Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

15. maj 2007 14:51

tinca, escada in drugi mi lahko poveste katere kartice pridejo v poštev na samosu? mislim alla visa itd, a je bolje vse z denarjem na roko?

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

15. maj 2007 15:09

Escada, tinca in ostali, ki ste že letovali v Grčiji, mi lahko prosim svetujete,kam razen Krfa(tam sva že bila sama), lahko potuje družina z dvema otrokoma. Eden je star 8 let (s tem ne bo problemov), eden pa je 2,5 leti.To me mal skrbi. Če bi se dalo bi šli tja z ladjo, nazaj pa obvezno z letalom.Mi lahko kdo svetuje po lastnih izkušnjah, saj veste agencije marsikaj obljubljajo. Sva bila pred leti na Krfu v enem hotelu , na eni strani hotel , pa cesta , pa na drugi ena trgovinica brez cen, je trgovec kar po videzu tipkal cene, je bla en dan takšna cena, drug dan pa druga za isto stvar, pa en rent a car.In to je to. Pa je bla ena družinica z malim otrokom, vam povem niti pločnika ni blo.Mal večje "mesto" pa 3 km stran,pa pojdi zvečer na sprehod če moreš. V agenciji so ji pa svetovali ta kraj. Groza. Zato bi rada izvedela,kje se še da letovat z majhnimi otroci. Pa lep deževan dan vam želim in obilo dobre volje gostenn

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

15. maj 2007 15:38

Na, sem pravkar dobila na mail tale link: http://samostour.dk/ hm kaj pa sedaj...tur. agencija ti ponuja najem, pa še tam lokalni rent a car, potem pa takole...

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

15. maj 2007 17:50

Jaz ti svetujem otok Kos. je majhen in ga lahko v dnevu ali dveh celega prevoziš swarovski

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

15. maj 2007 19:17

Escada, saj si mi ti lani poslal tiste slike? No, naj ti povem, da ni bilo s Samosom nič. Še kar čaka na naju. Moram priznat, da po moji krivdi. En dan je bilo še na razpolago, naslednji dan pa vse zasedeno (last minute variante). Je bila huda panika, ampak na koncu sva šla pa na Rodos. Pa nisva imela z vremenom glih sreče. Pa malo prevelik otok je za moj okus. Letos pa ziher grema na Samos!!!!! Gostenn jaz bi ti svetovala letalo v obe smeri. No, razen, če otroci dobro prenašajo vožnjo in vse to. Meni je bila že vožnja z letalom takoooo dolga ( pa traja samo ene dve uri in pol). Je pa verjetno z ladjo bolj dogodivščina. Aja, pa ne vem kako je z ladijskim prevozom dalje od Krfa. Če boš šla na egejske otoke bi to znala bit kar dolga vožnja. Drgače je pa bila lani kar dolga diskusija za Grčijo (vem, ker sem jo jaz odprla :)) vanya

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

15. maj 2007 19:20

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=7179 Evo, sem šla še link iskat. Aja pa pozabla sem še to povedat: študenti imejte svoje študentske kartice zraven. Pa vedno vprašat, če so kaki popusti pri kakih muzejih ipd. Jaz sem lani svojo doma pustila, fant jo je imel pa zraven. Potem sem pa jaz lepo plačevala, on je mel pa zastonj al pa polovično karto. Sej, prijazni fant v akvariju je pa tudi mene naprej spustil po polovični ceni. =) vanya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti