Strjevanje medu

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

28. feb 2007 11:09

Jaz bom naslednjič tudi na sonce dala. (da ne bom kuhala). Od tašče smrekovi vršički so mi zavreli...

Pa moj otrok je alergik, pri regratovem medu vseeno malo pazljivosti, saj je v njem cvetni prah... 

lidka

angel 1  

član od: 11.12.2006

sporočila: 24

9. mar 2007 13:15

TA PRAVI MED KRISTALIZIRA.TISTI KI PA GULFA Z SLADKORJEM PA NE KRISTILIZIRA. angel 1

kallistos  

član od: 9.3.2007

sporočila: 3

9. mar 2007 15:02

Kristalizacija medu je odvisna razmerja med sladkorji (glukoza, fruktoza) v medu, od temperature, od delcev v medu (npr. cvetni prah itd.). Naravni med kristalizira, res pa da ne vsaka vrsta enako hitro. Kostanjev na primer hitreje kot cvetlični. Segrevanje medu nad 40 st. C ni priporočljivo, ker se s tem uničujejo naravne zdravilne lastnosti medu (previsoka temperatura povzroča razne kemične spremembe, razgradnjo encimov, vitaminov itd.). Glede domačega medu in raznih teorij zarote malih čebelarjev pa menim, da lahko slovenski potrošnik začne na ponudbo na trgu gledati odgovorno - za moje pojme je certifikat Slovenske čebelarske zveze dovoljšen dokaz kakovosti medu. Tak med z veseljem konzumiram. Prav tako z veseljem konzumiram med prijatelja Zvoneta, ker mu zaupam, da ne bi riskiral s kemijo v tolikšni meri, da bi sebe samega strupil. Med na trgovskih policah je resda cenejši. Ampak mene nizka cena pač ne prepriča v kakovost. Jaz pri hrani ne šparam, zato tudi med kupujem kakovosten, ne poceni. Lidki, ki navaja, da ima otrok alergijo bi pa rad dal v premislek nekaj, kar sem prebral pred dnevi. Dr. Peter Kapš piše, da se alergija na cvetni prah lahko zdravi s - cvetnim prahom! Paradoks, ki pa ima že praktične rezultate. Nekateri zdravniki so namreč pri pacientih dosegli zvišanje tolerance na alergene s tem, da so jim skozi daljše obdobje predpisali nizke dnevne odmerke cvetnega prahu. Pri tem je pomembno, da je cvetni prah iz okolja, kjer pacient sicer živi (da se zviša toleranca na pelod tistih rastlin, na katere je pacient dejansko alergičen). Seveda pa se je treba posvetovati z zdravnikom in skupaj preceniti za kako hudo motnjo gre in ali je vredno in varno poizkusiti. kallistos

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

9. mar 2007 19:11

Toti strjeni med lahko mate ženske za piling. Z vlažnimi rokami nanesete na fris žličko trdiga meda, pa nežno masirate. Zastojn piling. tumpika

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

9. mar 2007 19:43

tumpika, jaz imam drug predlog. Da ti ga nezno vmasira ...   na koncu pa še poliže kobra 1

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

9. mar 2007 19:47

Kobra1 LP! fakin712

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti