Roastbeef

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

26. feb 2007 14:27

fresh, mi lahko zaupaš, h kateremu mesarju hodiš? Jaz bi tudi Hvala! lunacka

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

26. feb 2007 14:52

Hvala fresh in meinemutter! Glede na to, da zadeva zahteva kar nekaj predpriprave in priprave, bom raje poskušal mesarja podkupiti, da mi pljučno prišpara na stran, pod pult, kot je to počela moja babi. Tam se mi res ne more nič ponesrečiti. Ne bom pa povsem obupal nad roastbeefom, ob priliki bom še enkrat poskusil po teh nasvetih... auachiuaua

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

26. feb 2007 18:56

Lunacka, sem ti poslala ZP! fresh

Slovenica1  

član od: 28.11.2006

sporočila: 23

27. feb 2007 8:12

Hmmm A ste že slišali za pravo fiorentino? Goveji Tbone debeline 6 cm, teže več kot 1 kg. No, par skrivnosti. Cel kos mesa s kostmi so mojstri iz italije zavili v juto in ga pustili viseti v kleti od 10 dni do 14 dni .... ni šala .... Bistvo fiorentine je njena uležanost. Ležati mora vsaj teden dni. Kolega, ki ima gostilno in dela krasne fiorentince jih posti ležati v hladilniku cca. 10 dni. Pa ne daje jih v olje. Sam ležijo v eni posodi. Potem jih opere, soli, popra .... pa na gradelo. Da se hrustljavo zapeče na vsaki strani .... Poskusil sem tudi doma in vedno uspe.... Po moje gre pri roastbeefu za enako proceduro .... se pravi uležanost. By, .... Slovenica1

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

27. feb 2007 9:37

Slovenica1 je napisal/a:
Hmmm jih posti ležati v hladilniku cca. 10 dni. Pa ne daje jih v olje. Sam ležijo v eni posodi. Potem jih opere, soli, popra .... pa na gradelo. Slovenica1
In kaj preprečuje, da bi se meso usmradilo, oziroma pokvarilo? auachiuaua

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

13. jan 2009 18:16

Fresh, a vakumsko pakirani kosi roastbeefa so vedno dovolj zorjeni? Ravno danes sem ga kupila, pa ne vem, ali naj ga do petka pustim zapakiranega, ali naj ga odprem in dam v olje. mimika

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

13. jan 2009 18:25

Ja, odvisno, kje si ga kupila. Pri mojem mesarju je vakumirano edino zorjeno meso, ostalo pa je sveže. Če si ga kupila recimo v Merkatorju, potem ga odpri in glej moj post na 1. strani, ki opisuje, kako prepoznaš dobro uležano meso. Drugače svetujem, da ga daš v olje. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti