Torta metuljcek

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

tema odprta - 26. feb 2007 11:16 | ogledi: 2.856 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

Moja necakinja praznuje 9. rojstni dan in si strasno zeli torte v obliki metuljcka. Oblika sicer ni problem, bom naredila kar sablono iz lepenke in izrezala biskvitno podlago. Problem se pojavi pri okrasitvi. Punci je namrec alergik in pri izdelavi torte ne smem uporabljati umetnih barvil, kivija, pomaranc in kake zelatine. Smetana, jajca, ostale vrste sadja in marmelada pa niso ovira.

Kaj mi svetujete, da bo torta vsaj priblizno tako lepa kot medvedek (torta Piki Jakob), ki ga je za rd dobila njena mlajsa sestra?

Ze v naprej se vam zahvaljujem,

ribica

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

26. feb 2007 11:23

Oj! Torto metuljček lahko narediš tako da spečeš in nadevaš okroglo torto,ki jo potem prerežeš na polovico in okrogline potem obrneš skupaj: http://hali.moj-album.com/album/6854912/?os=1 Smetano lahko obarvaš s sadjem,kakavom,marmelado... Jaz v kompot zakuham puding ,nastane gosta snov in s tem obarvam smetano. LP,Hali

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

26. feb 2007 11:41

Še moja slikica - če se ti torta ponesreči in dvigne samo na sredini... http://lisicka.moj-album.com/album/1780730/?os=1 Rdečo barvo dobiš s sokom od rdeče pese v malih količinah , le okus je malo bolj tak čuden. Kot je rekla Hali - s pudingi se malo poigraj (če se smeš, ker so tudi tam barvila). Staša Sporočilo je spremenil(a) stasafrank dne 26. feb 2007 11:42:52

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. feb 2007 11:47

barve lahko dobiš tudi naravno: - rdeča iz rdeče pese, - vijolična iz borovnic - bela in rumena itak nista problem - marcipan je rumen, sladkor in smetana pa bela - zeleno lahko dobiš tudi naravno v stekleničkah, ker se naravna (klorofil) bolj splača kot sintetizirat sintetično. Sicer pa jo dobiš iz špinače, samo ne pretiravaj, da ne bo dalo okusa Lahko pa na svojo izbrano kremo (zanjo želatina res ni nujna) lepo polagaš rezine sadja, ki ga sme in oblikuješ lepega pisanega metuljčka... Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

26. feb 2007 12:32

Stasafrank, mi lahko prosim poveš, če je kaj notri v tvojem jagenjčku ali gre le za biskvit oz. umešano testo? Sama ga mislim delati letos, pa imam recepte le za biskvitnega, pa ne vem, če ne bo preveč pusto potem, ko bi ga okrasila le s smetano... hvala, pridna si katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti