Obod za torto iz hoferja

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

17. jan 2012 16:00

Hvala vsem za pomoč, ga bom za začetek kar v Millerja poslala.

saša

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

17. jan 2012 16:27

Jaz sem pred leti tega nastavljivega kupila v Millerju in se mi zdi zelo praktičen, seveda moraš pa vedno uporabiti peki papir, ker drugače masa teče ven.

Pa res ga v Millerja poslji, podobne sem sicer videla v Merkurju, tam ga je kupila moja znanka, ampak se mi zdi, da je ta Millerjev boljsi, nima nobenih robov in se nikjer ne nabira umazanija. Cene se ne spomnim, ampak ni bil hudo drag.

nola

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

17. jan 2012 18:49

Ekola, poročam. Dobil ga je v Mullerju, velikost 24 cm, cena pa par centov manj kot 8 eur. Hvala še enkrat za pomoč in ideje

 

saša

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. maj 2012 22:57

Imam hoferjevega in kaiserjovega (muller). Nisem gledala na škatlo da hoferjev ne bi bil za pečico. Je pa meni boljši kot mullerjev. Ta je iz zelo mehke kovine in ko je malo bolj raztegnjen sploh ni okrogel, pa še ves čas spreminja velikost. ga moraš zalepiti ali pa zakajlati z zobotrebci. Pa še spoj več ima kot hoferjev. Ta je trši, višji, bolj okrogel in še skalo ima zapisano po notranji strani oboda. Ena slabost je pa, da sem se pri umivanju že dvakrat urezala, ker je rob tako oster!

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

13. maj 2012 7:45

V nekaj letih, kar redno, precej pogosto uporabljam Hofrov model v pečici mi res še ni uspelo ugotovit, zakaj naj bi tja ne sodil. 

Nena

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

14. maj 2012 7:24

jaz imam tudi tega iz hoferja in sem šele sedaj opazila, da ni za v pečico... ??? sploh nisem bila pozorna na deklaracijo!!!

No, samo z njim nisem ravno najbolj zadovoljna, ker se zelo težko nastavi velikost, se mi kar sam zmanjša, ko ga nastavim... tako, da dam raje malo več, pa da je ok, čeprav so mi načeloma hoferjevi izdelki zelo ok.

Sem si pa zadnjič kupila pekač obod, pladenj, škatlo z ročajem za prenašanje (vse v enem!!!) in moram rečt, da sem zelo zadovoljna.

valikaben

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

14. maj 2012 7:58

Meni Hofrov brez problema obdrži obliko, oz. širino, kakršno nastavim. Nekoliko problemov sem pri tem imela z Lidlovim,( ki je čisto podoben), pa tudi pri tem smo potem samo malo še malo zakrivili tiste "haklčke", pa je sedaj popolnoma v redu. Škoda samo, da sta tako visoka, da ne morem dati oba naenkrat v pečico, da bi lahko pekla dve plasti naenkrat, ali pa sreča, da sta tako visoka, da se torta super sestavlja v njih in brez problema peče noter biskvit za tri plasti.

Nena

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. maj 2012 10:06

valikaben, ja, z novimi še ni problemov, nato pa so vedno večji. moj kaiserjev že sam po sebi skupaj skače, ali pa narazen ko ga napolnim s testom. Jaz si pomagam tako, da ob teh spojih z zunanje strani "zakajlam" zobotrebce.

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

16. maj 2012 7:32

bannanna, jaz ga pa zalepim z "urgoporjem" :)) No meni je super, da je visok, ker imam enega od fackelmanna (fiksnega) in mi je prenizek, sploh za sestavljanje torte...

valikaben

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

16. maj 2012 9:49

aha, pa ga lahko daš v pečico?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti