Obod za torto iz hoferja

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

28. feb 2007 19:23

Sem ga tudi jaz kupila in mi tudi ne deluje tako "švoh" da nebi prenesel termične obdelave. Je pa na tistem mestu ,kjer je spoj in regulacija,  obroč malenkost dvignjen od podlage in mogoče bi na tistem delu biskvitno testo steklo ven. Bo res treba probat.

 

Aki

PS: sem šele zdaj videla, da sem preskočila celo tretjo stran in ste o tem že pisali.

Sporočilo je spremenil(a) aki dne 28. feb 2007 19:31:32

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

1. mar 2007 10:31

Jaz obod postavim na pekač, obložen s peki papirjem in nič ne zaviham. Če je pekač raven in če je testo za biskvit - penasto ne teče nič ven. Problem nastane edino, če imamo preveč tekočo maso, kar pa pri običajnih biskvitih nikakor ni.

 Rebeka

Rebeka

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

1. mar 2007 11:05

Se mi je zdelo nekako tako, torej ob prvi priliki probam Aki

lelči  

član od: 23.2.2007

sporočila: 34

8. mar 2007 20:03

a je že katera probala pečt z njim. lelči

Cacika  

član od: 19.11.2006

sporočila: 7

8. mar 2007 20:40

Pozdravljene! Berem razpravo o hoferjevih obodih za torte in lahko povem, da sem ga tudi sama kupila in že preizkusila peko v njem. Nobenih problemov; testo se je lepo ločilo od oboda kljub dejstvu, da nisem uporabila peki papirja in tudi z lahkoto očistilo in je pripravljen za naslednjo peko. Kaj piše na embalaži sploh nisem gledala, bom pa ob prvi priložnosti pogledala, če tudi na mojem piše kaj o tem, da ni za v pečico. Ker pa sem ga že preizkusila, lahko povem, da ni nobenega problema in bomo lahko veselo pekle z istim modelom različne dimenzije - kar sem si jaz osebno od nekdaj želela - zato sem pa takoj pohitela, ko sem v Hoferju zasledila to ponudbo; sicer ponavadi vse zmanjka predno jaz pridem v Hofer. lp vsem! Cacika

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

17. jan 2012 9:47

Da ne odpiram nove teme, bom vprašala kar tukaj. Rada bi imela obod za torto velikost 22 ali 24 (raje snemljiv obod in dno, ne samo obod), pa me zanima, kje v Ljubljani se to dobi? Ker mere niso ravno standardne ga verjetno nimajo povsod, razmišljam o Mullerju, Pekarna Vrhnika...? Fora je v tem, da moram po ta obod poslat fanta, pa ga ne smem ga pošiljat naokoli po miljon trgovinah, ker bo znorel

Prosim za kak nasvet. Hvala!

saša

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. jan 2012 10:00

Pred dvema ali tremi leti sem model za torte 22 cm kupila v Intersparu, pa sem jih videla tudi še pozneje (resnično se pa ne spomnim, kdaj je bilo to nazadnje). Res je, da imajo običajno samo večje, ampak občasno se pojavijo tudi majhni, jih je treba zgrabiti pač takrat, ko jih vidiš. Pa v Mullerju poglej, tam imajo velikokrat čuda stvari.

Sonja

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

17. jan 2012 10:32

Čuda stvari imajo tudi v Lesnini na Brdu. Mislim, da sem tisti manjši obod zadnjič videla prav tam. Pred par meseci pa je bil tudi v Lidlu.

Sweetie

mojcazala  

član od: 6.1.2011

sporočila: 112

17. jan 2012 14:35

živjo! tudi jaz sem ga kupila(precej večjega)ampak mislim da imajo tudi manjše-v trgovini cash&carry-ampak tle v našem koncu v jaršah pri domžalah, ampak verjetno imate tudi v lj tako trgovino. drugače jih imajo pa tudi na črnučah(mislim da ej pekarna vrhnika??)naj me kdo popravi če se motim.

lp

mojcazala

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

17. jan 2012 14:53

V Muller-ju imajo nastavljivega, brez dna. Je dokaj praktična zadeva. Drugače pa je ena specializirana trgovina za gostinske zadeve blizu glavnega Mercatorja v Šiški. Bom izbrskal natnačen naslov, če bo interes.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti