Sadni kruh

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

tema odprta - 10. feb 2002 10:48 | ogledi: 4.185 | odgovori: 3

Rada bi spekla sadni kruh pa nimam recepta.

Zanima me tudi kaksna je razlika z ameriskim kruhom prijateljstva, katerega maso sem dobila in ga tudi delam (samo 10 dni je dolg postopek), zdaj pa bi rada imela hitrejsi recept.

carmen

Temo je spremenil(a) carmen dne 14. jun 2009 18:13

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

10. feb 2002 21:08

Pozdravljena Carmen! V knigi Slovenske narodne jedi sem našla tale sadni kruh: Testo: 60 dag moke, 5 dag masla, 2 jajci, 5 dag sladkorja, 3 do 4 dl mleka, 3 dag kvasa, sol. Nadev: 20 dag suhih sliv, 10 dag suhih hrušk, 10 dag suhih jabolčnih krhljev, 10 dag dateljnov, 10 dag suhih fig, 10 dag orehov, lupina in sok ene cele limone, pomarančna lupina, 1/8 l ruma, 20 dag sladkorja, l0 dag rozin in - če imamo pri roki - pest pinjol, lešnikov in mandeljnov. Iz moke, masla, jajc, sladkorja, mleka, soli in vzhajanega kvasa naredimo kvašeno testo, Ko je vzhajano, ga razdelimo na dva dela. En del razdelimo še na dva hlebčka, ju dobro pognetemo in denemo ponovno vzhajat. Iz druge polovice testa pa trgamo male koščke in vgnetemo vanje pripravljeno sadje, kolikor ga testo sprejme. Ko obdelamo vso drugo polovico testa in vse sadje porabimo, pognetemo dobro vse testo, da se sadje in testo sprimeta. Razdelimo v dva dela in pognetemo v dve štruki. Vsako štručko zavijemo v razvaljano testo iz prve polovice testa. Denemo vzhajat. Vzhaja počasi, ker je testo težko. Preden denemo testo v pečico, ga večkrat prebodemo, da izpuhti zrak in da ni med sadno štručko in ovojnim testom lukenj. Pečemo 1 1/2 ure. Nadev: Hruške, jabolka in češplje skuhamo na pol in ohlajene zrežemo na rezine. Nastrgamo pomarančno in limonino lupinico in iztisnemo sok ter ga dodamo sadju. Orehe, lešnike, mandeljne, fige, dateljne zrežemo na debele rezine. Vse sadje zmešamo, sladkamo, polijemo z rumom in pustimo pokrito nekaj ur. Upam, da sem vsaj malo pomagala. Lp Katja

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

14. jun 2009 18:13

carmen je napisal/a:
Rada bi spekla sadni kruh pa nimam recepta.
Zanima me tudi kaksna je razlika z ameriskim kruhom prijateljstva, katerega maso sem dobila in ga tudi delam (samo 10 dni je dolg postopek), zdaj pa bi rada imela hitrejsi recept.

carmen



carmen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti