Maslena krema

sonjica55  

član od: 16.7.2007

sporočila: 15

29. jan 2012 20:25

Monika 7 - ali je pri uporabi kokosovega masla potrebno  na kaj posebej paziti pri pripravi maslene kreme in ali se lahko uporabi tudi kot nadomestek masla pri izdelavi keksov?

Tudi pri nas imamo probleme z laktozno intoleranco- zaenkrat uporabljamo za kekse posebno maslo, ki ga je mogoče kupiti v trgovinah Špar.

LP

sonjica55

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

30. jan 2012 9:34

Ni potrebno kaj pazit,kot navadna margarina je. Ja jaz sem za kekse tudi uporabljala to maslo, a je drago glede na malo pakiranje (125g) in sem vedno mogla vzet 2.

Za nadomestek pri keksih odkrito povedano ne vem, ker meni vedno babica peče. Ampak je rekla, da gre tudi s to maščobo in da ni neke razlike.

Monika7

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

30. jan 2012 20:31

Sem pa danes naredila muffine z vodo namesto mleka (ker sem ga pozabila kupit ) in se ni poznala razlika. Tako da če vam kdaj zmanjka mleko sploh ni problem zmešat testo z vodo.

Monika7

mojca_p  

član od: 13.10.2013

sporočila: 12

29. maj 2014 9:26

Imam eno vprašanje in sicer, delala bom sadno jagodno torto ... v receptu piše, da jo je potrebno na koncu premazat z masleno kremo (tisto, kjer se sladkor skuha, 1/3 se ga prelije čez maslo in stepe, ostalo ohladiš in potem vmešaš) ... ampak je tale recept zlo delikaten ... s tem se torto zaščiti pred tem, da bi se izsušila, če prav razumem ... je še kak bolj enostaven in preverjen recept za to kremo ali lahko torto kako zaščitim s čem drugim preden jo obmažem s smetano in na vrhu dodam sadje ter prelijem z želatino? Hvala!

mojca_p

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. maj 2014 9:28

Pod smetano ne tabis nic dajat. Direktno na torto in je. Samo ne preko zelatine dajat. Najprej oblozi s sadjem po vrhu in prelij. Ko se ohladi , dodaj smetano na obod in pikice po vrhu.

mojca_p  

član od: 13.10.2013

sporočila: 12

29. maj 2014 9:45

ja, samo jaz bi si želela dobit tisti beli učinek, ne da samo daš na biskvit sadje in preliješ, če razumeš ... zato je verjetno ta maslena krema ...

mojca_p

mojca_p  

član od: 13.10.2013

sporočila: 12

29. maj 2014 16:43

aja še nekaj, a lahko na masleno kremo dajem preliv za torte? a če jo premažems smetano (vrhnji del, obložim s sadjem tudi ne smem dajat preliva za torte? Hvala.

mojca_p

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti