Maslena krema

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

15. jun 2008 13:29

Ne, maslena krema s pudingom topi tičino, zato ni primerna. Sicer nimam izkušenj, mislim pa da ni dolgo, kar je ena pisala o tem.

matilda

rozi13  

član od: 25.3.2010

sporočila: 45

30. jun 2011 12:53

Mene pa zanima, če torto tenko obmažem s smetano (crumb coat) in potem čez z masleno kremo, ali bi se maslena krema prijela? Ali so rožice iz maselene kreme bolj obstojne kot iz smetane?

rozi13

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

30. jun 2011 20:28

Taia je napisal/a:
Ok, torej lažje variante najbrž res ni. Hvala!

Za masleno kremo s pudingom me pa še vseeno zanima, če je vredu za pod tičino.

Taia

 

Sem skozi pravla, da ne,.. ampak nekaj časa sigurno zdrži. če je isti dan prekirta z tičino kot se postreže, je sigurno ok. Celo rastlinska smetana se lahko da pod tičino. Seveda se ne more narest tako oglatih robov, kot, če maš spodaj masleno kremo,.. vseeno pa en dan zdrži, brez, da se vse skupaj stopi. 

 

ampak jaz grem še vedno na sigurno pri takih tortah,.. še posebej večnadstropnih, kjer maslena krema igra tudi vlogo pri trdnosti torte,..

Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

gostišče tulipan  

član od: 12.8.2008

sporočila: 1

10. avg 2011 15:28

Ali lahko prosim poveste približne količine za eno torto koliko sestavin je potrebnih za masleno kremo.
hvala anja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. avg 2011 15:48

Jaz vedno naredim iz enega zavojčka masla in enake količine sladkorja. Tisto, kar ostane, porabim za kake piškote - stehtam, delim z dva in imam količino masla ter enako količino sladkorja, ostalo dodam.

Atina

Branka_M  

član od: 26.5.2009

sporočila: 52

25. jan 2012 17:11

Eno pomembno vprašanje imam...alil je katera že delala torto (biloker biskvit), vmes je dala smetano z dodatki (sadje, čokolada...), potem pa oblekla v tičino, se pravi je morala celo torto prej pomazat s masleno kremo.

Kako izpade taka torta? Ali se smetana v nadevi in maslena krema zunaj kaj "tepeta"?

Konkretno bi rada naredila nutelino torto, vendar bi jo rada oblekla v tičino, da bo bolj slavnostna.

Hvala za kakršnikoli namig

Lp

Branka

Branka_M

Branka_M  

član od: 26.5.2009

sporočila: 52

25. jan 2012 17:13

Še vprašanje za tiste, ki namesto masla uporabljate margarino. A to uporabite navadno margarino, ali margarino za peko? To nikoli ne vem, in me res zanima. hvala še enkrat

 

Branka_M

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. jan 2012 17:28

Branka, po mojih izkušnjah se maslena krema prime ticino mase, ki je tako ali tako (skoraj) nihče ne je.

Smetano boš morala okrepiti z želatino, prvič zato, ker sama po sebi in s sadjem ne bo zdržala teže ticino mase. Drugič pa za to, ker jo boš verjetno delala dlje časa, kot 1 dan.

Navadno spečem biskvit prvi večer, naslednji večer naredim kremo in polnim, zjutraj, tretjega dne, najprej premažem z masleno kremo in prevlečem s ticino maso. Četrti dan je postrežena.

Maslene kreme niti v sanjah ne bi jedla, zato kupim najcenejše maslo, ker mi okus res ni pomemben.

 

Vanja

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

25. jan 2012 21:03

Za take stvari se uporablja margarina za peko, saj je ta bolj kompaktna. tista za mazanje ti bo na sobni temperaturi stekla. Osebno uporabljam kokosovo maščobo ker imam laktozno intoleranco in tudi ni neke razlike.

Je pa res kot je že Vanja prej omenila, ticino masa je precej težka tako da priporočam "okrepitev" torte tudi z kakšnimi kompaktnimi paličicami. Če je praznovanje popoldne, bi bilo najbolje jo dopoldne istega dne obleč, tako boš ziher, da bo torta zdržala težo.

Sama imam raje ticino maso kot pa einspritz smetano, ki jo nekateri dajo na torto, tisti ki je ne marajo jo pa samo olupijo in ostalo torto pojejo. 

Monika7

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti