Maslena krema

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

tema odprta - 26. feb 2007 10:00 | ogledi: 26.599 | odgovori: 37

Prosim za en dober recept za masleno kremo, ki bi pasala k ananasu. Nekaj sem sicer že našla, ampak mi ni všeč. Gre se pa za kremo, ki vsebuje mleko, jajce, sladkor, moko in margarino.

Sem jo delala po enem receptu, pa so nastale grudice. :(

Hvala!

*petra*

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. feb 2007 10:54

Meni je "putrasta" krema (čeprav maslena krema z margarino-ne, hvala) v osnovi pretežka za k ananasu - plus, če boš karkoli mlečnega dajala k anansu, imaš tveganje, da se bo stvar sesirila. Jaz bi na tovjem mestu raje kombinirala kakšno rastlinsko smetano, kokosovo maslo in kakšen vanilije liker - to zna mešalec lepo v kremo zložiti. Vendelina jr.

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

26. feb 2007 11:06

No, potem te pa prosim za recept kakšne druge kreme. *petra*

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. feb 2007 11:43

Navadna maslena krema je sestavljena iz masla ali če češ margarine (meni je recimo boljša z margarino, pa se zgražajte, kolikor se hočete:), sladkorja v prahu in lahko še malo mleka in dodatkov za okus (čokolada, kakav, arome,...) Kar ti opisuješ, je klasična angleška ali jajčna krema, se mi zdi... Ananas ti ne bo sesiril masla, sploh ne, če ga daš iz konzerve, lahko pa ti sesiri mleko, če daš svež ananas, konzerviran ima te encime že uničene. Ena vmesna varianta je, da narediš pudingovo kermo: vanilijev puding namesto na mleku na soku od ananasovega kompota, seveda če boš delala s kompotom. Sicer pa kar na mleku, daš mogoče žlico sladkorja več, če ste sladkosnedni in potem puding ohladiš, pri tem pa vsake toliko pomešaš, da se ne naredi skorjica ali pa še vročega pokriješ s plastično folijo. KO se shladi, razmešaš zmehčano margarino ali maslo in vanjo vmešaš puding, oboje mora bit iste temperature, da se dobro premeša, potem pa v to vmešaš koščke ananasa. Druga varianta je kar smetana, lahko jo utrdiš z utrjevalcem ali z želatino, če bi rada bolj trdno kremo. Tretja varianta je skutna krema, ta je meni najboljša in lepo paše k vsemu sadju, tudi ananasu. Je v bazi moj recept: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4686 Veri

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

26. feb 2007 12:22

[citat=--Veri--]Navadna maslena krema je sestavljena iz masla ali če češ margarine (meni je recimo boljša z margarino, pa se zgražajte, kolikor se hočete:), sladkorja v prahu in lahko še malo mleka in dodatkov za okus (čokolada, kakav, arome,...) Taka je meni najboljša Pa se zgražajte, kolikor se hočete! Veri mi napišeš recept za tako kremo in katero margarino uporabiš. Hvala! LP K

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. feb 2007 12:30

Jes, Karmina, sva že dve, zdaj naju pa ne bojo mogle pohodit maslojedke:) Pa poznam še eno, ki ji ni tako všeč premočen okus masla v slaščicah - moja neuradna tašča:) navadno uporabljam kar margarino Smanta ali pa Zvezda, včasih tudi Ramo, samo ta ima več primesi oz. vode zraven probaj enkrat obe stalit v mikrovalovki, pa boš videla, kaj mislim:) Lahko pa kdaj, kadar rabiš snežno belo kremo, uporabiš tudi rastlinsko mast, ta je v takem belem ovitku, v večjem, mislim da pol kilskem pakiranju, gor je narisana ena rumena zvezdica. Recepte pa ves čas nove sprobavam, najbolj mi je všeč tisti, kjer dodaš par žlic mleka, krema je bolj mehka in malo lažje. Mi je prav hecno, ko ao vsi tako zelo prepričani, da je maslo boljše - meni ima v teh količinah res premočen okus... Ok, ni več toliko dražje, ampak če mi je margarina boljša... pa še cenejša... Pa še vsaj tako zdrava oz. nič bolj nezdrava (ima kako x zadevo, zato pa nima holesterola...)... Veri

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. feb 2007 12:31

Za grudice ni kriv recept, ampak kako kuhaš kremo. Moko moraš prej zmešati s hladnim mlekom, ko mleko zavre, moraš temperaturo znižat in nato vmešat noter moko. Potem pa počasi kuhat in stalno mešat. Načeloma se mi zdi, da je moka še bolj zahtevna za kuhat kot puding. Jaz sem včeraj delala kremo iz pol litra mleka, 2 rumenjaka, 1 vaniljev puding, 4 dkg moke in 5 dkg sladkorja. Ohlajeno sem zmešala z 20 dkg margarine in dobila sem super kremo. No kakor za kakšen okus. matilda

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. feb 2007 12:31

ti doma napišem še recept, ok? Veri

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

26. feb 2007 12:42

Veri, OK! Hvala! K

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. feb 2007 12:59

 

Meni je margarina sicer prepusta za masleno kremo in za pecivo, ampak vseeno, vsak pač dela, kot mu bolj tekne. Tudi sicer imam raje kreme na podlagi smetane kot z maslom ali margarino, ampak zadnje čase sem naredila nekaj tort z maslenimi kremami in na nekatera testa bolj paše kot smetanove kreme.

 

Ko jajčno maso vmešavaš v maslo je najbollj pomembno, da imata obe isto temperaturo. Tako se ne bodo delale grudice niti se bo krema sesirila.

 

So pa maslene kreme preposte za pripravo. Dodaš le rumenjake, stopljeno čokolado in malo ruma, pa žličko instant kave in  krasna čoko krema je že nared....

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti