Velikonočno pričakovanje....

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

26. feb 2007 17:38

Bom kar sina zraven pritaknila,da ne bodo samo ovčke praznovale,21 april ,tako da praznujemo vse naenkrat.Obavezno nesem k žegnu potičko ,pirhe,hren,šunko ,kruh in nageljne,ki jih po žegnu nesem na mamičin grob.Hišo okrasim že 14 dni prej,venček na vrata,velikonočni prti,veje v vazi polne jajčk,keramični zajčki ,pletene putke in piščančki,na mizi imam pa košarico putko polno pirhov.Pihe barva mož in kako uživa zraven.... lp goga

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

26. feb 2007 17:40

Tudi pri nas Velika noč ne mine brez vseh dobrot, ki morajo ta čas biti na mizi (in v košarici, ke se nese k žegnju)- obvezno domača kuhana šunka, domač kruh, korenina hrena, pirhi, vino, kakšna čokoladna jajčka, pomaranče in seveda potica. Te dobrote ponavadi pripravimo z mami, k žegnju jih neseva z očetom, na Velikonočno nedeljo pa se cela družina zbere pri mizi. pri nas smo pa ko smo bili vsi še mlajši sekali pirhe. To je tudi ena super igrica, ko pirh postaviš v kot in iz razdalje nekaj metrov vanj mečeš kovance. Jajce dobi tisti, ki mu uspe kovanec vržt tako močno da ostane v jajcu. alexis

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

26. feb 2007 18:49

Ooo veliko nas je aprilskih ane hhihi, z glavo skozi zid beee :) V tem času praznuje tudi moja mama, tako da je vedno veselo. Alexis, zanimiva igrica, pa iskanje pirhkov tudi...Jaz se tudi že veselim.

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

26. feb 2007 19:18

beeeeeeeeee...še ena! Jaz sem pa 14. aprila! ela

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

26. feb 2007 19:22

Moj sinek je bil rojen na velikonočno nedeljo pred skoraj 3 leti. In je mož v porodnišnici še večerjo in pirh dobil. jade

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

26. feb 2007 20:56

Zanimjo me preiskušene tehnike okraševanja kuhanih jajčk?Sem jih barvala z voščenkami-dobro,barvala s tušem-tudi ok.S čim bi jih še lahko? ena mš

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

26. feb 2007 21:35

Pri nas se širša družina zbere pri zajtrku.Miza je lepo okrašena in poleg tradicionalne simbolične hrane pripravim raznovrstne priloge, ki jih jemo samo ob Veliki noči in vedno poskrbim, da je na mizi kaj novega.

Ne sme pa manjkati spomladanska zloženka, sirova rolada, šunkine rolce, avokado z drobnjakom, pa še kaj bi se našlo.

Pogrešam pa male otroke (ki so zdaj odrasli)iz ulice, ko smo skupaj poslikavali pirhe ...

A, ja! Tudi pirhi kuhani v teranu ali refoškem ne smejo manjkati...

Največ pa je vredno to, da se zbere družina .

kobra 1

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

26. feb 2007 21:54

Ena mš, poleg klasičnih načinov barvanja, ki jih verjetno poznaš, lahko narediš tako, da lupino premažeš z beljakom in potem povaljaš v posušenih začimbah ali pa rdeči papriki v prahu. Ti pirhi vedno "zažgejo", čeprav so malo bolj občutljivi na prijemanje. V košarici pa vseeno lepo izgledajo. Lahko pa jih povaljaš tudi v barvastih mrvicah. Lušno je tudi, če kupiš papirnate serviete z raznimi motivi na robovih (recimo cvetovi, sadje, živalice ipd.) te motivčke izrežeš in jih potem kar z vodo "nalepiš" na pirh, ker takih nalepk se ne dobi. Osebno so mi všeč tudi "biserne" barve, ki jih kupim pri sosedu vsako leto in pridejo prelivajoče-perlaste. Pobarvana jajčka ovijem tudi z rafijo in zavežem. Pa še kaj bi se našlo :)

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. feb 2007 6:01

Meni so najlepši kuhani v merlotu. Se tako lepo svetlikajo, kot bi jih v bleščicah povaljal. jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 27. feb 2007 06:07:35

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti