Bolečine v križu!

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

tema odprta - 25. feb 2007 8:19 | ogledi: 2.870 | odgovori: 11

Že nekaj dni me zelo boli v križu. Prosim, če mi pomagate kako naj ublažim bolečine v križu, ki so neznosne! Ali je dobro imeti križ na toplem?

Hvala za odgovore!

beki

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

25. feb 2007 8:26

Čeprav je mogoče kot reklama, ampak meni kosmodisk pomaga. Tistega za križ si dam zelo nizko in ko sediš ali ležiš, ti tako masira tam okrog, da bolečina popusti (do pred enim tednom jaz nisem verjela reklamam). Če te je "uščlenilo" iznenada, potem ti bo mogoče pomagala kakšna tableta proti bolečinam. V vsakem primeru je pa najbolje, če greš do zdravnika, ti bo on dal pravo stvar... matilda

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

25. feb 2007 8:45

Morda bi za prvo silo pomagal obliž ABC. lp Anamarija

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

25. feb 2007 9:09

Lako,da te bolijo ledvica,mene so.Kasneje sem ugotavljala kaj me boli z globokim vdihom.V stoječem stanju sem globoko vdihnila.Če me je zabolelo je pomenilo,da me bolijo ledvica.Velikih bolečin v hrbtenici pa nisem imela.Mojega očeta mama ob napadu masira z mazilom iz lekarne.Mazilo vsebuje čili. ena mš

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

25. feb 2007 10:37

Enkrat je moža zagrabilo za križ in nismo imeli nobene stvari doma, bil je vikend. Dala sem mu aspirin in balderjanove kapljice, pa je lahko zaspal. lp vdolin vdolin

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

25. feb 2007 11:36

ne muči se, pojdi k zdravniku. Včasih zadošča za olajšanje že manipulacija hrbtenice, dobila boš pa ustrezna zdravila. Ni vedno pametno stisniti zobe. Lisa

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

25. feb 2007 21:00

Vzemi zdravilo proti bolečinam, poišči si primeren sproščen položaj v postelji, po potrebi si pomagaj s kakšno dodatno blazino ( če ležiš na boku, si daj blazino pod zgornjo nogo ), jutri pa pojdi k zdravniku. In ko se bodo bolečine polegle, OBVEZNO začni z redno telovadbo za hrbtenico. primeren je pilates ali vaje za stabilizacijo medenice in hrbtenice. Sicer te bo pa zdravnik gotovo poslal tudi na fizioterapijo. Samo nikar ne odnehaj s telovadbo, ko bodo bolečine ponehale. Pa tudi skrb za dobro držo, še posebej ob obremenitvah, bi ti morala priti v kri. Mirno noč ti želim. Pesnica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. feb 2007 21:05

Odvisno od tega, zakaj so se bolečine pojavile. Nenaden gib, kakšna stara poškodba, morda nova kot posledica nepravilnega gibanja? To ti lahko pove samo zdravnik, kot tudi, kako ravnati, da bolečine minejo in se znova ne pojavijo.

Zame je smrt pometanje  ali če sem dolgo prepognjena, recimo ob spomladansjkem delu na vrtu (sajenje, sejanje, kopanje in podobno, tega sploh ne smem početi), pa sesanje prahu (čeprav imam sesalec, da lahko to počnem tudi zravnana)...

 

Kot ti je rekla Pesnica, treba bo redno vadit, jaz pa ti to potrdim iz lastnih izkušenj (s športno poškodbo za povrh, ampak s preventivo se da marsikaj vsaj olajšati, če ne preprečiti), Mamamia

mamamia

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

26. feb 2007 7:05

na kratek rok: zdravnik in odkriti vzrok. Na dolgi rok : telovadba oz. joga in še enkrat joga, ki hkrati razgiba hrbtenico v vse smeri s pravilnim dihanjem seveda in hkrati učvrsti hrbtne mišice. A treba se je posebej posvetovati z učiteljem joge, ker vse asane niso primerne. Važno je kako izvajaš in kaj izvajaš.

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

26. feb 2007 7:41

Mene je po gripi pred dvema tednoma začelo boleti v križu (ker sem večino časa preležala). Pomaga mi telovadba, raztegovanje in pravilno sedenje. Skratka, razgibavanje in čim manj sedenja (kar pa zaradi sedečega dela v službi žal ni preveč izvedljivo). Če je bolečina iz drugega vzroka, pa predlagam obisk zdravnika. Sodelavka je bila zaradi bolečin v križu, ki so se pojavile nenadno in brez vidnega vzroka, tri tedne na bolniški! Kozmeja

atilem  

član od: 26.5.2006

sporočila: 109

26. feb 2007 7:52

Za prvo silo ketonal svečke in naklofen mazilo. nato pa kot so že ostali povedali, obisk zdravnika, slikanje hrbtenice in veliko , veliko telovadbe. Meni osebno pa pomaga tudi kakšna ročna masaža. atilem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti