Trgovina pekarne vrhnika, brnčičeva 13

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

9. maj 2007 17:24

pelican tole pa ni slaba ideja, samo da boš konkurenčna pa kje v centru slovenije ali pa najdeš ljudi in odpreš podružnice, sem prec za...

snorci  

član od: 2.8.2002

sporočila: 66

12. mar 2008 19:50

Iscem pa ne najdem.... Pred casom je bilo nekaj govora o prodajalni na Rijeki pa zdaj ne najdem imena... Kaj pa trgovina v Zagrebu, je katera ze bila tam? snorci

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. mar 2008 20:19

Bolj se tukaj govori o trgovini blizu Zagreba, za Rijeko nisem še slišala, pa kar dosti tle preberem. Jih je pa bilo že dosti v Sveisvašta, ja. Če ne drugega, se lahko na katko lopatko obrneš, ona ti bo znala vse povedat o tej trgovini. http://sveisvasta.com/ matilda

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

13. mar 2008 6:48

To je cca 20 km ven iz Zagreba prozi Karlovcu, skoraj kot naš Kranj iz Ljubljane, me pa govorimo o Zagrebu :) Je bolj v "podeželskem" okolju, ljudje iz okolice in tudi ZG je nekako ne obiskujejo in večina je ne pozna. Sama trgovina je glede celostnega pogleda bolj kičaste narave in na prvi pogled izgleda tako-tako. Jaz zahajam tja dvakrat letno, imam kolege v ZG in se zapeljemo. Meni je pomembno to, da dobim vse, kar rabim, oziroma stvari, ki jih pri nas nimajo. Dobile sem modele, ki sem si jih želela (trikotnik, paprenjaki, modeli za testenine...), kupujem barve v tekočini in prahu, kakšne okraske za po torti, papirnate in plastične embalaže, imajo tudi poceni knjige za okraševanje tort in podobnega, pa tudi tičino maso po eno kilo, vendar se mi zdi, da je bila moja stara (ne kupujejo). Veliko imajo tudi sezonskega, recimo decembra so imeli model za izrezovanje miklavža in parkeljna - simpatično, pa že narejeno testo za medene hiške, ki ga samo sestaviš (ker to je, po pravici povedano, zelo zoprna zadeva) in veliko modelčkov, ki jih na internetu ni. Naročanja po internetu ne priporočam (itak razpošiljajo le po Hrvaški), ker je treba izdelek videti in prijeti v roko. Velja posebej za razno okrasje, ki je lahko živ obup. Tudi med rožicami in listki ter figuricami za torte je treba malo pobrskat, da se dobi estetski izdelek, a dobi se. Nekaj stvari je prav zaprašenih :) Je pa smešno poceni... Imajo tudi tax-free, tako da jaz se bom še vrnila. Če vas še kaj zanima, vprašajte :) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 13. mar 2008 06:51:41

Artos  

član od: 23.11.2009

sporočila: 30

13. jan 2011 15:20

 Lepo pozdravljene,

 

mene pa zanima sledeče, kaj vse nakupujete v PV? Nekatere, sem opazil ste stalne obiskovalke in ste verjetno že domače na tem terenu. Sam sem nekajkrat zalutal v to trgovino, vendar se kaj dosti ne znajdem. Prodajalke so zelo prijazne, vendar če človek ne ve po čem spraševati je težko. Zaenkrat sem zasledil, da se kupuje tičino, razne pripomočke ki so tako razstavljeni na ogled. Mene pa bolj zanimajo surovine. Kaj vse se je mogoče kupiti? Sam sem kupil kapljice za punco ko me je prosila, seveda sem jo želel presenetit še s kakšno surovino ko sem bil ravno tam, vendar kot pravim mi ni najbolj poznano. Vsak nasvet oz. odgovor mi bo prišel prav za naslednjič.

 

Najlepše se vam zahvaljujem.

Artos

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

13. jan 2011 15:52

Jaz vsekakor tam vedno kupujem čokolado (ima 55% kakava) ki je primerna za oblive za torte, za izdelavo pralinejev in drugega peciva. Po možnosti vzamem že nalomljeno čokolado, da se mi ni treba matrati z rezanjem velikih blokov. Uporabne so tudi čokoladne kapljice kot dodatek muffinom in biskvitom. Moraš vzeti večjo količino (2 kg) ampak pri meni se to hitro porabi. Imajo pa tudi različne mase za pripravo krem in ne vem še česa, ampak meni je to fuj, ker ima tak umeten okus, a na žalost vse običajne slaščičarne uporabljajo ravno to. Ravno sedaj sem bila na letovanju v nekem super hotelu, slaščice so bile imenitne na pogled, a notri sami praški. Sweetie

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

13. jan 2011 18:43

Jaz kupujem temni čokoladni obliv( na začetku sem se bala kako ga bom lahko porabila, vendar se ga kar hitro porabi), ticino maso, po novem tudi beli čokoladni obliv, kupila sem tudi folije , ki se uporabljajo namesto peki papirja, so zelo vredu, ker so malo težje in debelejše kot druge in ne spodrsavajo tako. Včasih tudi kaj skopira na hostijo...

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Artos  

član od: 23.11.2009

sporočila: 30

14. jan 2011 0:12

Punci hvala vama. Sedaj sem poizkusil še tja pod recepte v že odprto temo napisat isto, mogoče se tam še katera oglasi. Sta mi pa obe zelo pomagali. Artos

NeeNaa  

član od: 24.11.2010

sporočila: 1

20. feb 2011 15:03

lp, Mene pa zanima če se v tej pekarni dobijo bleščice za živila? in če mogoče veste kje drugje se jih lahko še dobi. NeeNaa

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

20. feb 2011 19:06

Kontaktiraj našo kulinaričarko Pitončico...piši na zs...

lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti