Ombola

neznan uporabnik

tema odprta - 8. feb 2002 12:28 | ogledi: 33.206 | odgovori: 4

Slišal sem za jed ki se imenuje ombola ali nekaj podobnega. Ali mi lahko kdo pomaga z receptom te jedi. Hvala!!!

dulci

luka  

član od: 28.11.2001

sporočila: 28

8. feb 2002 12:55

V principu naj bi bili to svinjski medaljoni na zaru (iz fileja oziroma ribice). Največkrat pa sedaj po Istri pod tem imenom dobiš razkoščičene krmenatelce na žaru, včasih zabeljene s kakšno omako, recimo teranovo. Lp, Luka Sporočilo je spremenil(a) luka dne 08. feb 2002 12:55:36

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

11. feb 2002 13:51

Drži kar je napisal Luka, s tem, da so nam te razkoščičene kremenatlce na žaru običajno postregli ne z omako ampak z dušenim in zabeljenim kislim zeljem. Rečejo pa "ombolo" in ne "ombola". Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

neznan uporabnik

24. feb 2002 3:00

Ciao! Res je ombolo. Je pa narejen iz kotolete. Njabojši je seveda na hitro popečen na olivnem olju s svežim domačim kruhom. Lp, Maja Leto saja

neznan uporabnik

24. feb 2002 17:52

Pozabili ste eno bistveno malenkost. Ombolo je istrska jed in se pripravlja z refoškom in ne s teranom, meso narezano na zrezke pa tudi prekadijo, nato šele pečejo na žaru. Priporočam, da se ob priliki ustavite v Pomjanu v Istrski kleti. Odlično. Jedli boste lahko več vrst ombola, pa tudi izpod čripnje vam bodo v zimskem času postregli, če boste jed prej naročili. Pa bobiči, istrski fuži, domači refošk pa je bil nazadnje tudi dober. Poskusite belo omelo za degustiv. marjan zajc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti