Mešano meso z modrimi pikami

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

tema odprta - 22. feb 2007 12:09 | ogledi: 3.353 | odgovori: 25

Rabim en nasvet. Danes sem kupila mešano meso. Ko sem prišla domov in ga odvila iz papirja sem opazila svetlo modre pike, ki so bile v mesu. Bile so skoraj turkizno modre. Klicala sem mamo, ki mi je rekla, da je verjetno od štampiljke. Barva mi ni delovala od štampiljk, razen, če mesarji uporabljajo še kako drugo barvo poleg tiste standardno vijolične. Ker nisem bila sigurna, sem raje šla po drugo meso. Naj še povem, da je mesar pred mano zmlel meso. Če mi lahko kdo pove kaj je bilo narobe z mesom oz. ali je res bila samo štampiljka. Bom pa vesela še kakih nasvetov glede kupovanja mesa, saj se sploh ne spoznam in sem torej odvisna od mesarja.

vanya

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

22. feb 2007 12:33

Ne bi ti vedela povedati, od kod modre pike. Vem pa, da jaz rajši kupim meso v kosu in ga potem sama zmeljem doma. Imam slabe izkušnje z kupljenim mletim mesom. Rajši sem kupila strojček za mletje mesa. Mogoče pa je bil ostanek v strojčku za mletje umazan ali pa je bilo notri staro meso? Ne vem! Kyara

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

22. feb 2007 13:05

Jaz sem enkrat pri najboljšemu sosedu kupila pakirano mešano meso, ki je bilo v sredini čisto pobledelo. Seveda sem ga nesla nazaj in želela, da mi mesar pred mano zmelje meso, seveda tiste kose, ki bi jih sama izbrala. In seveda ni hotel!!!!!! Sploh si ne morem misliti. Tako, da tam nikoli več ne kupujem, sploh ne mesa. Zdaj kupim meso v Tušu in zaenkrat je blo vse OK. Vanya, a misliš, da je možno, tako kot ti je rekla Kyara, da je bil v mašini kakšen kos mesa (po možnosti plesniv), in da bi bile pikice od tistega? A pa si tisto meso s pikicami nesla nazaj, ali ne??? Upam, da si!!! alexis

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

22. feb 2007 13:17

Ne, Alexis, nisem ga nesla nazaj. Proč sem ga vrgla. Sem ga pa tudi jaz kupila pri najboljšem sosedu. Možno, da so bili kaki ostanki, vendar ne vem. Nisem še videla plesnivega mesa. vanya

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

22. feb 2007 13:21

Škoda, da ga nisi nesla nazaj. Tako jim damo vsaj vedeti, kaj prodajajo. Jst sem ga vrnila in dobila denar nazaj. alexis

White Daisy  

član od: 18.2.2007

sporočila: 185

22. feb 2007 13:40

Jaz sem pa v soboto pri "najboljšem sosedu" kupila piščančje kračke in ko sem jih v nedeljo hotela speči, jih vzela iz hladilnika me je skoraj kap. Smrdele so kot kuga, tako, da sem jih takoj vrgla v smetnjak - pa mi je žal. Naslednjič ko se bo to zgodilo jim bom na glavo spravila inšpekcijo, kar svetujem tudi vam. To je pa že višek. Saj ne delijo zastonj. Vzemi meso iz smeti in jim ga vrni ali pa pokliči inšpekcijo in naj jih malo preverijo. Sicer pa pri "najboljšem sosedu kupujem 1- krat na mesec pa še takrat mi je skoraj vedno žal. Ali so nesramne in nadute prodajalke ali pa meso smrdi. Tukaj pri nas je vedno kaj. Nimam besed. LP White Daisy

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 427

22. feb 2007 13:47

Tudi jaz kupujem vse blago v Mercatorju, razen mesa in zelenjave. Meso kupim pri mesarju, ki ima vedno svežo robo, nareže tiste kose, ki jih stranke želimo, enako velja za mleto meso. Kaj nimate v bližini nobenega solidnega mesarja? Tole pakirano po trgovskih centrih...oh, ja, v glavnem nimamo nič dobrih izkušenj.. Po zelenjavo grem pa ponavadi v soboto zjutraj na kranjsko tržnico - velja enako - ni primerjave! ssilva Sporočilo je spremenil(a) ssilva dne 22. feb 2007 13:48:05

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

22. feb 2007 13:51

To se je meni zgodilo s česnom. Ne vem zakaj. Ko sem delala maso za čevape, sem dodala česen in ta se je čez čas pobarval modro. Mi je bilo prav hecno. Sonja

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

22. feb 2007 13:56

Tudi jaz imam slabe izkušnje z mesarji. Dobila sem že podtaknjen xy konec mesa h kotletom. Dobila sem tudi že "na meji" piščančje meso. Pa tudi tako, da je naslednji dan močno smrdelo. Če bi imela več energije bi šla v akcijo in jim naprtila inšpekcijo. No morda pa še bom, ker vidim, da nimam samo jaz take smole. LP McNena

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

22. feb 2007 14:09

Kar se tiče pravice do povračila denarja pri takšni kvaliteti mesa, ga zagotovo imate! O svojih pravicah se velja podučiti, tudi mene so že hoteli naplahtati, pa sem jim lepo odrecitirala po katerem členu imam takšno pravico in so brez besed vrnili denar. Kar se tiče kvalitete mesa (in tudi drugih zadevščin) pri sosedu imam katastrofalno mnenje in tam sploh ne kupujem več. Kar pa se tiče mesa, sem si v Ljubljani našla fantastičnega mesarja, ki bi si raje lastno roko odrezal kot prodal slab kos mesa. In pri fantastični kvaliteti ugotavljam celo to, da je na trenutke cenejši kot predpakirano meso! Če nimam časa skočiti do svojega mesarja, ga raje ne kuham, ker se mi zdi škoda živcev in denarja! fresh

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

22. feb 2007 14:11

Vanya, meso, ki ga mesarji dobijo iz klavnic, je opremljeno z nalepko, ki je pritrjena s turkizno modro plastično sponko. Mislim, da se je temu mesarju zgodila nesreča in je pozabil le to odstraniti pred mletjem, oziroma jo je spregledal. In mašinca je seveda zmlela tudi to... Sem skoraj sigurna, da je stvar v tem. ela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti