Mešano meso z modrimi pikami

pomarandza  

član od: 8.1.2007

sporočila: 61

22. feb 2007 16:00

dandanes si trgovci res marsikaj privoscijo.. hvala za pomoc :) pomarandza

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. feb 2007 16:01

 

Te pravice kupcev ureja Obligacijski zakonik . Celoten je objavljen na http://www.pravniki.info/pravni-predpisi.html.

468. člen

(1) Kupec, ki je o napaki pravočasno in pravilno obvestil prodajalca, lahko:

1. zahteva od prodajalca, da napako odpravi ali da mu izroči drugo stvar brez napake (izpolnitev pogodbe);

2. zahteva znižanje kupnine;

3. odstopi od pogodbe.

(2) V vsakem izmed teh primerov ima kupec pravico zahtevati povrnitev škode.

(3) Poleg tega in neodvisno od tega odgovarja prodajalec kupcu tudi za škodo, ki je temu zaradi napake stvari nastala na drugih njegovih dobrinah, in sicer po splošnih pravilih o odškodninski odgovornosti.

To določilo velja že zelo dolgo, vendar ga zanesljivo v trgovinah nočejo upoštevati.

Zgodilo se mi je, da sem imela v 14 dneh tri nakupe obutve, ki sem jih vse reklamirala, vključila tržnega inšpektorja ( tretjič je menda skoraj s stola padel), tri trgovine in samo v eni so naredili brez besed. Pri drugih dveh je posredoval inšpektor.

Naj vam napišejo, da vam ne dajo denarja.

Izgovarjajo se, da nimajo pooblastila, da mora odobriti proizvajalec, vendar je to dolžnost PRODAJALCA, kupujete pri njemu in ne pri dobavitelju.

Ne se pustiti odgnati, zahtvejate njihovo pisno izjavo.

Želim vsem, da ste zahtevni potošniki, ker imamo od tega na koncu vsi korist.

Frina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. feb 2007 16:04

Če kupec noče dobropisa ( pajade, še enkrart v isto trgovino), so vam po ZAKONU dolžni izročiti denar od kupnine.

( Najvčkrat silijo dobropis, ker bojda ni mogoče vnesti popravkov ( vračila denarja )v računalnik, kar pa NI RES.)

Frina

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

22. feb 2007 19:08

Jaz bi pa samo opozorila, da v primeru pokvarjenega predpakiranem mesa ni vedno kriv trgovec (ker ta ponavadi upošteva navedene roke), pač pa je pogosto kriva mesna industrija, ki postavlja nerazumne roke. V tem primeru inšpekcija trgovcu ne more nič (delam v trgovini in imamo pogosto inšpekcije zaradi takih anonimnih prijav, pa ne morejo ukrepati - proti nam ne, ker upoštevamo navedene roke, proti msni industrij pa zato ne, ker ni bilo prijave).

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. feb 2007 19:58

Ej, drage gospe, ne kritizirajte kar po dolgem in počez. Od vseh stotin trgovin pa res niso vse zanikrne,....... Ni pošteno, da zaradi morebitne napake v ENI trgovini določene trgovsek družbe blatite VSE trgovine te družbe.

Če en natakar z mano ni prijazen, ne bom rekla, da so vsi natakarji neprijazni, no. Malo več strpnosti in premisleka, pa bo vsem lažje na svetu!

Kdor dela, dela tudi napake. Kdor misli, da se njemu ne more zgoditi neprijetnost, napaka, naj ...........vsaj premisli, no.  

 

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti