Mešano meso z modrimi pikami

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

22. feb 2007 14:15

Moj fant pa točno ve kje jaz kupim meso..... - če kupim v tušu ali spar-u, prinesem domov neke čudne reči.... - če pa kupim pri najboljšem sosedu pa prinesem vedno domov krasne kose mesa.....in mi tako potem reče: Kaj si spet dekolte razkazovala?.... .....ko pa si naredi "oljnato govedino po prleško" iz popolnoma nemastnega in nežilavega mesa in ima polna usta, pa je vse v redu... za anekdoto: sem prišla nekoč k mesarju k najboljšemu sosedu in mu rečem naj mi da ene pol kg piščančjih jetrc in srčkov.....pa mi reče: več ljubezni ali več jetrc?.....seveda sem bleknila: več ljubezni.....in tako seveda dobim samo najboljšega meseka.

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

22. feb 2007 14:21

Ela, če je tista nalepka res take svetlo modre, že skoraj turkizne barve, potem je res bilo verjetno to. Sej meso drugače ni nič smrdelo al pa kej, samo tisti koščki noter... Ni blo najlepše za videt. vanya

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. feb 2007 14:31

Piščančje meso je treba narediti isti dan in tudi isti dan ga pojesti, ker sicer ni užitno. To ne pomeni, da ti je mesar dal staro meso. Škoda, da predno si ga zabrisala, ga nisi dala pod tekočo vodo, verjetno bi bilo še uporabno. Glede plavih pik pa me je že Ela prehitela. lp Anamarija

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. feb 2007 14:44

Mislim da se obnašate nespametno, ko mečljete slabo robo v smeti. VSE TO ste pošteno plačale s svojim zasluženim denarjem - kar izračunajte koliko časa ste delale za znesek na vrečki. Tako robo je treba nesti nazaj in zahtevati brezhibno ali denar. Lahko da je zmleta nalepka neškodljiva - ampak jaz pač ne delam tirkiznih polpetov. Lisa

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

22. feb 2007 14:51

Se popolnoma strinjam s tem, da je NUJNO potrebno vrniti v trgovino kar so vam prodali. Sploh pa v takih primerih. Prosim zgledujte se po naših strankah (Müller) :) Pri nas se vsaj enkrat na uro zgodi, da pride nekdo nekaj zamenjat, na vso srečo ne zato ker je pokvarjeno, ponavadi vrnejo oz. zamenjajo plenice, ki jih je prejšnji dan kupil mož in seveda ponavadi premajhne :) Ne se pa preveč razvadit :) lp Pitončica

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

22. feb 2007 15:05

Lisa saj maš prav. Samo takrat sem samo to študirala, da 4 evri pa le niso tak velik dnar, da se bom zdej žrla zarad tega, ker sem proč vrgla. Kaj pa če bi le blo kaj narobe z mesom? Potem se pa po glavi tolčeš, ker si se za tiste 4 evre sekiral. Mi pa sploh ni na misel prišlo, da bi šla meso zamenjat. No ja. Šola za drugič. vanya

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

22. feb 2007 15:22

ej, fresh, bi nam zaupala, kje je ta tvoj super mesar? Jaz jih kar naprej menjavam, večinoma kupujem po nakupovalnih centrih, enkrat sem bolj, drugič pa sploh ne zadovoljna. Prav z veseljem bi hodila k stalnemu mesarju, če bi se zanesla na kakovost mesa. Prosim. Danca

pomarandza  

član od: 8.1.2007

sporočila: 61

22. feb 2007 15:33

ja, fresh.. pa krasno bi bilo, da bi nam napisala se tisti clen, ki ga verjetno ves na pamet, saj si ga tam odrecitirala, da se lahko me ukrepamo :) pomarandza Sporočilo je spremenil(a) pomarandza dne 22. feb 2007 15:39:43

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

22. feb 2007 15:43

Po 448. členu Obligacijskega zakonika je prodajalec dolžan izročiti stvar kupcu v brezhibnem stanju. V kolikor stvar nima lastnosti, ki so potrebne za njeno običajno rabo (459. člen OZ) odgovarja prodajalec. Po 468. členu OZ pa lahko kupec zahteva od trgovca, da ta napako odpravi ali da mu izroči novo stvar v brezhibnem stanju, lahko zahteva znižanje kupnine ali razveljavitev pogodbe. Prav tako ima po istem členu kupec pravico do povračila škode. To velja tudi za ustno sklenjene kupoprodajne pogodbe. Mesar je v Zupančičevi jami (vendelinin rajon, če se ne motim, glede na neki njen zapis), imenuje pa se Petrin. (v stavbi zraven SKB banke, če gledaš vrata SKB potem je to v stavbi, ki stoji sredi ploščadi na desni strani) K njemu hodijo praktično iz vse Ljubljane. fresh

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

22. feb 2007 15:48

Edino prav je, da pokvarjeno robo nesemo nazaj. Meni se je enkrat v Šparu zgodilo, da mi je mesar podtaknil dobesedno gnile slanike! Bili so v akciji, iskat jih je šel pa nekam zadaj, tako da nisem videla kaj je podtaknil v vrečko. Ko sem doma vrečko odprla, so bili na vrhu eni trije sveži slaniki, spodaj pa stari in že skoraj gnili. Šla sem nazaj in naredili so dobropis. Včasih res to človeku vzame več živcev in časa, kot če bi robo vrgel v smeti, vendar jim s tem vsaj damo vedeti naj se drugič bolj potrudijo in da ni kar vse dobro! ivonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti