Pralni stroj

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

tema odprta - 21. feb 2007 7:04 | ogledi: 6.739 | odgovori: 6

Pozdravljene!

Pod nujno kupujem pralni stroj, stari jezdaj res v zadnjih vzdihljajih. Preživel je že veliko domačih popravil, star je 19 let in res siželim in zaslužim novega. Smo 5 članska družina z najstniki. Prosim priporočite mi vrtljaje, proizvajalca ipd.!

Kaj pa sušilec, še tam vas prosim za priporočila.

Malce se nagibam na BOsch.

RTM

MARINKA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. feb 2007 7:37

Od Boscha smo se mi kar stran obrnili, sicer imamo njihov pomivalni stroj, ploščo, pečico,  sušilni stroj, ampak za pralni stroj se pa nismo nikakor mogli odločiti. Pred kratkim nam je crknil Gorenjev, pa je bilo treba po hitrem postopku kupiti drugega, tudi Gorenje je odpadlo, 6 let stara zadeva se je nonstop kvarila, popravilo zadnje okvare bis talo vsaj 200 evrov. Zdaj imamo AEG zadevo in sicer tole:

http://www.gaa.si/iskalnik/articles.php?id=6389

Kupljen pa v Harvey Norman in cenejši kot tu, je bila akcija. 

 

Loni Makaroni

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

21. feb 2007 8:06

Boschev pralno-sušilni stroj imam že več kot 10 let in je kot nov. Bil je tudi štirikrat preseljen, sicer smo pa z njim lepo ravnali vsa ta leta. V njem sušim le, če je treba kaj na hitro posušit, ali če je vreme slabo (vlaga v zraku) in veliko žehte. Mislim, da ima le tri nastavitve vrtljajev; vrtljaje znižam le, če perem res občutljivo perilo. Tudi nastavitev programov je zelo enostavna. Kupila sem ga pri Etisu (ki je zdaj tudi na Tržaški, malo naprej od Dolgega mosta). Predlani sem tam kupila tudi pečico in mislim, da so mi dobro svetovali. S pralnim stojem sem zelo zadovoljna, brez pripomb (še potrkam po lesu za vsak slučaj, da ne bo zdaj kaj narobe ). Kozmeja

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

23. avg 2012 11:51

Potreben je nakup pralno sušilnega stroja - kombiniranega... Res prosim za pomoč, ker o strojih žal nimam pojma...

Kriteriji:
- max količina pranja in sušenja 5-6 kg
- čimbolj varčen (odpade razred C)
- čimanjši stroj (polnjenje z vrha)
- cena do 700 evrov (najraje bi dala nekje 500 evrov)

Na spletu našla tega kombiniranega in polnjenje od zgoraj, kaj menite o njem?

http://www.mimovrste.com/artikel/3260001315/pralno-sus

ursyy

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

23. avg 2012 12:13

Jaz imam tegale, perem veliko, sušim ne toliko, sušilec mi pride prav predvsem pozimi, ko je treba perilo s terase posušiti do konca, in takrat, ko mi pomaga spraviti mačje dlake s cunj (skozi celo leto). Sem zadovoljna, uporabljam pa res maksimalno štiri programe. lp, proxima

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

24. avg 2012 18:42

Morda bi bilo dobro prebrati še to:

http://www.gospodinjski-aparati.si/nasveti/pralno-sus

Jaz imam že 16 let sušilca na pralnem stroju in ni čisto nobenih težav s tem, pa smo oboje vmes že menjali. Tudi ko  so v  pralnem stroju crknili amortizerji in ga je metalo sem in tja, je sušilec strumno ostal na svojem mestu. Pa imamo samo koščke gume podložene pod oba stroja. 

Aja, pralec Bosch, kar dober, a predrag, sušilec Electrolux, dober, varčen A+ 40°%,s toplotno črpalko, ampak odločno predrag (lani februarja1050€, na srečo znižan na 800€.

Naslednji pralec bo najcenejši običen mašin!! Varčen pralec namreč pomeni smo to, da varčuje pri vodi, tudi pri splakovanju in perilo smrdi- smo govorili o tem v eni drugi temi. Elektrike pa noben ne prišpara kaj prida, ker ko vklopiš gumb za več vode, se čas pranja podaljša - tako je vsaj pri mojem.

To mi je razložil strokovnjak iz Gorenja, serviser, za moj sušilec tudi, da pri tej ceni moram sušiti vsaj eno uro na dan 10 let, da pridobim razliko v ceni sušilca B razreda (cca400€)

To so moje izkušnje.

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti