Koliko krofov ste naredili?

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

21. feb 2007 22:38

Krofov sem spekla 27( prvič 12 in so bili tako pohvaljeni, da sem jih  včeraj spekla še 15), polnozrnate miške brez jajc in mleka  za vnučka  in zame sem pa pekla kar trikrat. Tako da tako mastni okoli ust nismo bili še nobeno leto. 
Veri, čestitke!!!! Se  mi je že pred kakim mesecem zdelo da morda pričakuješ ( nekaj si napisala med vrsticami, a nisem bila sigurna). So te potem tisti mulčki na plavalnem tečaju tako močno očarali!? Sem si prav zapomnila, ali sem kaj zbrkljala?  In kdaj bo srečni dogodek? 
Aki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. feb 2007 22:52

hihi, aki, hvala! Ja, si prav prebrala med vrsticami:) In maš prav, tisti mulčki so bili pika na i! Sploh tisti z ninđa želvo, hehe:) Saj sva s fantom že dolgo govorila o tem in sem ena od tistih srečnic, kjer so bili fantje še prej za to kot one, ampak sem se vedno bala, da jih še ne bi znala dobro vzgajat, da lahko ratajo taki pa taki, pa nimaš kaj,... NO, potem mi je pa na tistem tečaju, kjer sem jih učila, padel kamen dol: sem videla, da dejansko to ni tak bavbav, da te otroci na splošno upštevajo, da jim ni lih vseeno, kaj rečeš, predvsem pa da ti apriori kar zaupajo! Sem se najprej bala, da se jih ne bi kako dotaknila, da bi jim bilo neprijetno (ko jih učiš plavat se jih pač moraš dotaknit, sicer bi ti utonili:), pa da mi ne bojo zaupali, pa ... potem sem pa videla, da sploh ni tako. Trenutek, ko jih dobiš od staršev, si ti tam zato, da rešiš njihove probleme in ti brezpogojno zaupajo in se sploh ne obremenjujejo z vsem tem. Predvsem pa potem, ko smo jih dajali nazaj staršem - mislim, ne moreš verjet, če bi mi jih postavil v vrsto, bi po moje vsakemu dala pravega v roke... Ne moreš verjet, kako to vidiš že na daleč, kdo je čigav, pa nisem poznala ne staršev ne otrok prej, ampak se vidi: tale prestrašena punčka je pa od tele pošlihtane mamice, tale nagajivi mulo pa od onega fotra, ki se prav nič ne sekira, a ma že čisto suhe lase ali ne... Mislim uvau! Potem sem ugotovila, da maš vsaj v zgodnjem otroštvu kar veliko vpliva na to, kak bo tvoj otrok in zdaj sem precej bolj samozavestna glede tega in veliko bolj mirno gledam v prihodnost, kar se mi zdi pomembno. Pa fant tudi, on itak ne komplicira:) No, ko sem prišla tisti dan domov, sem mela baje usta od ušes do ušes in sem sam rekla: jaz bi tut frocaaaaa! Valjda fanta ni blo treba 2x prosit, da ga je naredu, hihi;) Joj, ubili me bojo, čisto sem zašla iz krofov, ampak kaj ko moj krofek oz. po vsej verjetnosti krfoica ravno zdaj tako noro brca... Veri Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 21. feb 2007 22:52:46

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

22. feb 2007 0:10

Nisva tako zelo zašli, sigurno ji boš pekla krofe in prepričana sem, da jih bo z užitkom jedla.

Mimogrede ti moram povedati, da bo naš Aljaž nekje konec maja postal "veliki brat".

Aki

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

22. feb 2007 11:17

Cvrla sem jih 2x, obakrat iz kg moke (nas je pač več pri hiši), 20 sem jih dobila na pustni torek v nagradni igri na radiu (bravo jaz, ha,ha), cvrla sem pa tudi jogurtove miške po receptu iz baze, le malo presolila sem jih, smo pa vse pojedli. galja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. feb 2007 11:24

Veri je napisal/a:
Joj, mamamia, kje stakneš take prijateljice? jaz bi se zmenila še kako pošiljko za med letom... Veri

 

Veri, ni problema, ko boš  MB, spoorči, pa dobiš karton. Ta ženska ima še eno vleiko napako - pri njej pečejo odlične torte in za rojstni dan si jo vedno naročim (med dieto je bila z biskvitom brez rumenjakov, nadev pa jabolčni, sicer pa po izbiri...). Ampak za njen rojstni dan pa dobi ona od mene nekaj saldkega, takole za hec...

mamamia

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. feb 2007 11:53

Točno 13 po recinem receptu. jade

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. feb 2007 12:22

mamamia, te držim za besedo, ko grem kaj v Mb, se pa sigurno oglasim pri tebi! Saj čez dva meseca, bom imela malo več časa, upam, hehe Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti