Koliko krofov ste naredili?

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

21. feb 2007 13:07

Moja inventura: debeli četrtek - pojedla en (majhen) krof iz Mercatorja, sobota nič, ponedeljek - en krof s Trojan z borovničevo marmelado, včeraj - ena miška z rozinami pri tašči. Pekla in cvrla nisem nič ker vaga vpije "ne vsi naenkrat" ko stopim gor. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. feb 2007 13:17

tinca, kastrolco smeha si mi dala s svojo vago! Hehe! No, kar se moje vage tiče, se nima kaj pritoževat, ker še vsaj par mesecev bova šli obe naenkrat gor... Včeraj sem pojedla 3 krofe, žal nobenega domačega, danes pa tolčem sadje in jogurt, ker sem pozabila malico doma, prav mi je... Veri

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

21. feb 2007 13:28

Pa dobro, ti imaš vsaj razlog da malo lezeš narazen (saj pričakuješ kajne?). Jaz sem pa novembra zamenjala službo, tukaj je menza, hrana se mi je zdela v redu pa je bilo "navali narode". Obožujem pohanje in sem sprobala vse sotre študentskega junk fooda ki jim ga strežejo. Tja do novega leta je zadeva še nekam šla, po novem letu sem pa po moje kar čez noč nabacila 4 kile. Ko so me hlače začele malo preveč tiščat sem stopila na vago in uuups. Saj se ne grem kakega posebnega hujšanja, ker nisem tip za to, samo menzo sem si ukinila in sem bolj na vegi sendvičih in jogurtih. Pa na Šmarni gori če se le da. Saj počasi bo šlo. No tole je malo off topic ampak saj ne bodo zamerile. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

21. feb 2007 14:29

Jaz tudi nisem pekla letos krofe za pusta, ker so bili glavni jedci proč. Pekla pa sem jih 3 tedne nazaj. MYCHELLE

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

21. feb 2007 19:35

Krofe sem cvrla dvakrat - v nedeljo 20 kom, včeraj 25. Zame so edini pravi krofi tisti, ki se naredijo klasično, torej brez brizgalke za marmelado (tako, kot jih je delala stara mama). Priznam - šele letos prvič brezhibni, brez lukenj. Sem cela ponosna Barbra

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. feb 2007 20:34

Spekla 14 krofov, brez kranceljnov, brez lukenj. Eden odromal k prašičem, ker je bil v sredi surov. Ostalih 13 pojedli (hm, upam, da ne bo nič narobe, ker jih je bilo 13 - sicer pa lahko 14. pri prašiču tudi štejemo, ne?), rekli, da so bili dobri.

No ja, če potegnem črto - pri pustnih zadevah mi je še najbolj všeč krača.

LP

cervus

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. feb 2007 21:27

hihi, tinca, potem sva se pa enako zredili... Ampak, ja, maš prav, pol kile ni moje, hehe:) Zato pa pravim, da bova skupaj hodili na vago še par mesecev:) Od pustnih zadev imam jaz najrajši krofe, samo za 2 jih je trapasto pečt - pardon, cvret, ker jih težko dva pojesta toliko naenkrat - po kosilu... No, saj delamo na tem, da bo za drugega pusta že več kandidatov, hehe. elaphus, nič bat, moja dva sta se poročila na petek 13. - pa sta zdržala 30 let! Veri

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

21. feb 2007 21:29

Letos sem jih pekla dvakrat .Prva peka je izginila se isti dan.Na pustni torek sem peko ponovila in tudi tu so kar hitro izginili.Naredila sem pa tudi krhke flancate(jaz jih obozujem),tudi ti so se poblisknili. marmeladka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. feb 2007 21:35

Niti enega. Prijateljica ima pekarno in nam ves pustni teden dostavlja po karton (20 krofov v enem) do dva na dan. In jaz naj jih še pečem? Nak, kdaj drugič. Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. feb 2007 22:25

Joj, mamamia, kje stakneš take prijateljice? jaz bi se zmenila še kako pošiljko za med letom... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti