Koliko krofov ste naredili?

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

21. feb 2007 9:26

Pekla sem jih 4x iz pol kg moke in jih dobila po 16 krofov.Danes pa jih bom tudi pekla. mamazeljka Sporočilo je spremenil(a) mamazeljka dne 21. feb 2007 09:27:18

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

21. feb 2007 9:54

Krofe smo delali na pustno soboto in pustni torek. Vsakokrat iz 1kg moke, ven jih je prišlo 2x po 33, torej skupaj 66. Ostal pa ni nobeden. Pri nas gredo tudi tist že malo izsušeni v promet. Verjetno zato, ker jih drugače med letom le redkokdaj pečemo in si jih zato v pustnem času res zaželimo. Lp, pikica82

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

21. feb 2007 10:00

Že približno 15 let imam podoben recept kot ga je posredovala Reca in oblikujem kroglice. Dobila sem ga, ko so imele kmečke žene v našem okolju tečaj peke in moram reči, da od takrat dalje mi vedno uspejo, prej so me pa vedno žrli, ker ni bilo venčkov. Zdaj je peka krofov užitek, tako sem jih v enem tednu pekla 3 x iz po 1 kg moke in jih je prišlo natanko 94. Seveda nismo še vseh pojedli (nekaj jih čaka v skrinji), nekaj sem jih pa podarila. Beljake sem pa že porabila za peko makovega peciva s kokosom po receptu iz nekega drugega foruma. Lep dan, rdecapesa

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

21. feb 2007 10:05

rdecapesa, ali lahko tudi nam zaupaš ta recept za makovo pecivo s kokosom? Hvala! Zdenka

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

21. feb 2007 10:26

Szdenka, dobiš popoldan, ko pridem domov! Velja? LP, rdecapesa

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. feb 2007 10:56

Szdenka: tukajle mi je Tedi dala idejo, izvedbo sem pa še malo po svoje priredila:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=9076.

Pri "klobasi" sem imela malce več problemov s stiskanjem testa nad marmelado, če sem pa hlebček razrezala v trikotnike, je šlo laže.

Lp

. Cila

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

21. feb 2007 12:07

Ne štejem koliko, ampak precej. Nekaj tudi zaradi trme, ker sem o sebi po lanskem uspelem debiju z Recinim receptom že tzačela razmišljati, da sem pravzaprav profesor za krofe, pa lej ga šmenta, dvakrat so se mi sfižili. Pa sem hotela stvari priti do dna in vajo ponovila. Vse isto, pa spet polom. Saj za pojest je blo, ampak samo to. Potem sem ugotovila, da moram, ali zmanjšati količino tekočine, ali pa dodati nekaj moke, ampak z občutkom, ker preveč je tudi ni dobro, saj potem pride ven žaba. No, sedaj sem spet pomirjena. Če seštejem vse neuspele in tudi uspele poskuse, bi znalo nanesti okoli 50 krofov, pa potem še flancati, krhki in kvašeni. Mislim, da bo kar za nekaj časa zadosti cvrtja. Sledi pokora. Lp Dolores Sporočilo je spremenil(a) Dolores dne 21. feb 2007 12:07:57

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

21. feb 2007 12:32

Jaz pa sem v ponedeljek prvič spekla dobre in lepe krofe po recinem receptu. Ker v torek ni bilo časa, sem na hitrico spekla samo malo flancatov, ki pa so hipoma izginili. Ali ve kdo, kam? Pa niti enega nisem probala Kyara

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

21. feb 2007 12:40

Jaz sem jih pekla v nedeljo in včeraj, obakrat iz 60 dag Boni moke, po receptu na vrečki, z malo dodatkov. V nedeljo niso bili tako lepi, ker smo delali kroglice, ki pa niso bile dovolj pregnetene. So pa bili dobri. Ko sem jih včeraj ponovno delala, sem testo zajemala kar z žlico in ga fino pregnetla v rokah in oblikovala kroglice, vzhajane pa malo sploščila. Bili so krasni za pogladat in dobri . Tudi z Boni moko se ne porabi veliko časa za delo. 10 min za vzhajanje testa, nato pa še nekaj časa krofi. So pa prve runde krofov zmeraj bolj temno rjave barve, ker rabim čas, da ugotovim pravo temperaturo, čeprav si pomagam s kuhalnico. Do naslednjega leta pa spet pozabim . Ostanek krofov sedaj čaka v skrinji, da mine pepelnica, potem pa se jih bomo spet lotili . Ali poznate letošnjo "postno akcijo" (sem prebrala danes v časopisu) - odpoved alkoholu zvezdica55

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

21. feb 2007 12:50

KROFE SE CVRE IN NE PEČE. ivonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti