Picopek

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

24. jun 2010 9:44

Aja, pa spucaš ga z eno papirnato brisačko.

janadam  

član od: 25.9.2007

sporočila: 78

24. jun 2010 9:57

V picopeku pečemo skoraj vse razen pice.V njemu pečem tudi krofe.Imam pa tistega z višjim robom . janadam

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

24. jun 2010 10:09

Hvala še enkrat, grem iskat veliko in globoko. Še 24-krat grem spat pol pa na morje ! lp hedonist

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

24. jun 2010 11:45

Tudi jaz se vsem zahvaljujem za odgovore! Ko bom velika in ko bom imela vikend na morju, ga bo pa res treba nabavit. Do takrat bom (menda?) zadovoljna z navadnimi ponvami. Lepe poletne dni vsem! sara

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

24. jun 2010 12:23

Vidim, da se neznansko dolgocasna in brez domisljije. Picopek uporabljam zgolj (!) za pecenje krompirja. zvitorepka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

24. jun 2010 20:05

hedonist je napisal/a:
Ja še to, a se v picopeku da hrano zapeči tako kot v pečici ali je to bolj tako tako ??lphedonist

Hedonist, glede na to, da ima picipek v nasprotju s pečico samo gretje z ene (spodnje) strani, je treba hrano pač obračati, da se ti z obeh strani zapeče. Je pa resnično uporabna zadeva - mi smo na šolskem pikniku v njem cvrli celo pomfri (zliješ vanj 2 litra olja in v eni rundi narediš kilo pomfrija, deca pa skačejo od veselja).

Ker nekoliko poznam tvoje kulinarične užitke, bi si ti drznila svetovati picopek predvsem za kuhanje večje količine buzare (saj veš, ko greš v Zaklopatico po vrečo svežih kozic ali škampov), saj je zadeva res super, če imaš teraso z el. vtičnico, pa lačno družbo, samo priklopiš picopeka in "pajcaš" lepo na prostem. V dobro rezgretem picopeku na hitro narediš tudi škampe ali kozice na malo olja ali pa ogromno količino rižote z morskimi dobrotami - idealno za dopust, ti rečem (samo elektrika je pogoj, seveda).

Da ne govorim o golažu, ki ga naši prijatelji redno kuhajo v tej ponvi, pa brodetu - skratka, kot je rekla mamamia - za večje količine in v okoliščinah brez štedilnika, je zadeva super

Mojca

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

24. jun 2010 21:05

Mi lahko kdo pove na kakšni temperaturi pečete oziroma kuhate. Pri sosedovih imajo picopek na oštevilčeno stopinjo, naš oštevilčeno od 1 do 5 in se kar nekako ne postopim pripravljati hrane v njem.

 

kobra 1

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

25. jun 2010 7:33

Kobra,to bo pa težko, ker ti picopeki so en tak poceni produkt in vsak dela malo po svoje.

Najprej sem kupila pred par leti enega čip v tušu  in je bil v redu, le dno se je ubočilo, zato sem nabavila novega v merkurju v upanju, da bo ta ohranil ravno dno. Jasno, da se je v kratkem času tudi ta ubočil. Regulacijo ima pa čist drugačno, verjetno pokvarjeno. Bi ga reklamirala, pa ne najdem računa. Ta dela na manj kot ena že tako kot prejšni na zadnjo stopnjo. Na več ga nikoli ne dam, ker ni potrebe, pa tudi predstavljam si ne, kako bi grel na 5.

Lijana

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. jun 2010 9:49

MamaF, si me spomnila na en vrtčevski piknik: v picopeku smo pekli kostanj :)

 

Jaz svojega ogrejem na stopnji 5, potem pa znižam in pečem na 2-3. Ker ima tak čuden termostat, včasih obrnem na več, da zasvbeti lučka in hrana začne cvrčati, pa potem spet obrnem na manj. V glavnem, vaja dela mojstra ;)

Atina

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. jun 2010 11:49

@Atina, mi tudi.

Ko je enkrat ena mama to poskusila in je super izpadlo, smo se vsi odločili, da starih, "zdrajsanih" picopekov ne bomo vrgli proč, ampak bodo ostali doma v rezervi prav za jesensko peko kostanja. Pa smo potem namesto plinske bombe in roštilja v vrtec privlekli tri take "uboge" ponve in se zabavali ob peki kostanja.

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti