Picopek

gordip  

član od: 30.10.2006

sporočila: 51

20. feb 2007 20:32

Tudi jaz se pridružujem mnenju, da je za vse super samo za pizzo ne. V tem pekaču se lahko peče vse: piščanca v kosih s krompirjem in zelenjavo, ribe, zelo dobri pridejo tudi čevapčiči. Mi ga poleti vzamemo sabo na morje, ker je zelo praktičen. Enkrat sem naredila tudi testenine; popekla sem malo čebule in meso, zalila z malo vode in dala noter špagete, v desetih minutah je bilo komplet kosilo. Meni je všeč tudi zato, ker dam lako cel pekač na mizo in si počasi jemljemo hrano ven, tako da ostane skozi topla. Danes je mož v pekaču spekel krofe, bilo je zerlo enostavno in odlično!!! Gordana gordip

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. feb 2007 20:33

Meni pa nič ne šprica, zanimivo...Pa sem ugotovila, kako narediti, da je tudi pica dobra. Testo zamesim v kruhomatu po priloženem receptu za testo za pico, potem pa ga malo razvaljam in dokončno raztegnem po dnu picopeka. Pomembno je, da pri tej pici ne narediš roba, ampak mora biti čisto brez, ker ponev peče samo od spodaj in se zato rob posledično ne speče dobro. Potem testo obložim po želji. Stvar je v tem, da se nadev ne peče kot na grilu, ampak je bolj sočen, ker se v bistvu duši pod pokrovom. Nekateri pravijo, da jim kaplijce vode iz pokrova padajo na nadev in da je pocast. Meni pa se to še ni zgodilo, ker tudi ne pečem na najvišji temperaturi. Testo se spodaj zelo lepo zapeče, kot v krušni peči in je hrustljavo. Nam je všeč.

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

24. jul 2007 13:49

Tisti ki pečete ribe mi prosim povejte na kakšni temparaturi in ali pečete pokrite s pokrovko? Hobotka

punci1968  

član od: 15.1.2007

sporočila: 48

24. jul 2007 16:51

Sem poskusila peči ribe v manj maščobe, pa so se prijele na dno in nastal je en navaden poc. Sedaj jih pečem v predhodno dobro ogreti maščobi (riba mora plavati pravijo) na višji temperaturi (termostat dam na tri ali štiri) in ribe so enkratne in skorja super hrustlja. Pica pa je bila taka, kot bi bila kuhana, zato prisegam na dobro staro klasično počico. punci1968

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

24. jul 2007 17:19

Pekla sem sardele v pekaču za pizzo in so bile odlične. Samo malo sem namazala pekač z olivnim oljem in jih pekla med 0 in 1, največja temperatura 1. Ko sem jih obrnila sem proti koncu pečenja pokapala z olivnim oljem s česnom in peteršiljem. Nisem nič pokrila.

Jaz vse stvari delam največ na 1 do 1 in pol (zelenjava, meso, golaž, pizza), na višjih temperaturah se mi že žge. Ne vem, mogoče je odvisno od vrste pekača, oz. znamke.

emily

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

24. jul 2007 17:21

emily, jaz imam tudi tako močen pekač, da na 1 skoraj ne morem normalno kuhati, ravno zato mi je stal v omari več kot eno leto. Ta vikend je bilo pa tako vroče, da smo ga potegnili ven in kosilo kuhali na terasi in nam je bilo tako všeč, da gre z nami na dopust. ariella

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

24. jul 2007 17:41

samo eno vprašanje.Zakaj ne pečete v njem pic?Ker se testo preveč zapeče?Ste poskusil vržt kdaj notr testo,ga popečt z obeh strani in po tem nadevat z željeni? Roncolino

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

24. jul 2007 18:23

Se strinjam z večino predhodnih mnenj - za vse je super, samo za pico ne - pa če bi manj špricalo ven, bi bilo pa še bolje. Kristalka

rozika  

član od: 12.3.2006

sporočila: 24

24. jul 2007 19:53

Očitno smo vsi enakega mnenja, moj picopek tudi čez zimo počiva, vredu je za v kamp, ker res preveč šprica. Meni se ne zdi tako idealen kot so nekateri navdušeni nad njim. Kar pa se tiče testa za pico, pa dodamo v testo tudi pivo in testo je res mehko, nič piškotasto in pečeno na najvišji temperaturi. rozika

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. jul 2007 20:41

Pa saj smo tem že toliko pisale...(vsaj jaz o pizzi, rata mi zelo dobra in tudi ostale punce od tu so že sprobale in bile zelo zadovoljne) katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti