Picopek

marijak  

član od: 23.9.2005

sporočila: 42

tema odprta - 20. feb 2007 14:53 | ogledi: 14.588 | odgovori: 71

Za rojstni dan sem dobila pekač za peko pic. Kakšne izkušnje imate z njim tiste, ki ga uporabljate? Kaj vse poleg pice še pripravljate v njem in kako?

Hvala za vse vaše nasvete.

marijak

jana2  

član od: 19.2.2007

sporočila: 48

20. feb 2007 15:07

Jaz še v njem nisem nikoli pekla pice, je pa to idealna zadeva za kampiranje. Sama v njem pripravljam od pečenega piščanca s krompirjem, hobotnice s krompirjem, školjke, škampi na buzaro... Meni se zdi izredno praktična zadeva, sploh kjer pripravljaš po dve stvari (recimo piščanca in krompir, ipd.). Umazana je samo ena posoda, kar je v kampu res pomembno, glede na to, da ni veliko kandidatov za pospravljanje :) , pa se posode nimas na pretek. lep dan, jana jana2

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

20. feb 2007 15:07

Dober je skoraj za vse, za zelenjavo in meso, razen za peko pic.

 

LP

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

20. feb 2007 15:08

Bom izkoristila priloznost in ob tem vprasanju dodala se svojega, da ne odpiram nove teme. Ali so pice pecene v picopeku taksne, kot v picerijah ali ne? KEr, ko jaz delam pico doma, ni ista. In kaksen je tocen recept za testo za pico, da bi bila cim bolj podobna tisti iz krusne peci? LP, Sanja Sanjab1

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

20. feb 2007 15:09

Pekač je super.Vedno pečrem v njem pizze.Mislim,da bi se dalo še pite ali plošče za torto predhodno obložen s peki papirjem. ena mš

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. feb 2007 15:34

sanjab, kar se tiče pice iz tega picopeka so ti že zgoraj odgovorili, jaz ga sicer nimam, ampak kjerkoli berem, povsod pravijo, da je fajn zadeva za svašta, samo za pice ne. Moja pica tudi ni enaka kot v piceriji, ker je nama boljša:) Lahko pa naredim tudi tako kot v piceriji. Skrivnost vsake dobre pice je pa ČIM VIŠJA TEMPERATURA, če imaš pečico, ki gre do 250 stopinj, recimo Gorenje gre, potem jo le izkoristi. Skrivnost lepo zapečenega testa je v tem, da ga daš, če imaš na glinen razgret pekač, ki ga prej ogreješ v pečici... Testo mora bit dovolj mehko in elastično, torej pregneteno in iz bele moke, da ga boš lahko vrtela po zraku kot picopeki, če češ bit res avtentična. Se pa vse to da v svoji kuhinji, garantiram:) Veri

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

20. feb 2007 15:49

V testo samo belo moko in vodo ali mogoce se kaj drugega? Sanjab1

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

20. feb 2007 17:38

Moja starša sta ga kupila s takim navdušenjem,sedaj pa je že pol leta pospravljen.Spet bo prišel na plano poleti,ko se bo peklo zunaj,ker pravita da je bila kuhinja vsa umazana,ker ven šprica. Res je ,kot pravijo,za vse drgo je dober razen za pice.... lp goga

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

20. feb 2007 18:40

Sanjab1, tudi jaz delam testo za pico tako kot berny, vendar dam namesto vode pivo, ki pa mora biti vsaj sobne temperature. In testo je vedno rahlo in puhasto. Vredno poskusit. Mi je pa to ostalo se izpred desetih let, ko sem tud sama delala v neki piceriji in nas picopek je testo vedno delal s pivom in nikdar z vodo ali mlekom. lp vida70

bonaca  

član od: 1.3.2005

sporočila: 215

20. feb 2007 19:14

Marijak, tako kot Jana2, tudi naša družina uporablja picopek za piknike. Veliko raznih stvari spečeš naenkrat, umažeš pa le eno posodo. Res je tudi, da ga uporabljamo predvsem poleti. Praktična je, če nimaš kamina in tako kot je rekla Jana2, gotovo pride prav tudi v kampu. Če pečeš pico, moraš baje testo najprej opeči z ene strani, ga obrniti, šele potem naložiti na testo, kar pač želiš in šele takrat spečeš pico do konca. Da pa ne šprica iz picopeka (verjetno pri temu ko npr. meso obračaš), moraš na ročaju zmanjšati jakost na 0, počakati nekaj sekund da se picopek malo ohladi, meso obrneš, posodo pokriješ in šele potem povečaš jakost. bonaca

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

20. feb 2007 19:30

v pekaču pečem vse meso ,ribo ,zelenjavo,krompir....samo pice ne!Resnično šprica ,samo se mi zdi da poleti prav pride ,pač malo potpim pa spučem,al dam krpo al papir položim.V pekač ne potrebuješ veliko maščobe,sej se ne sprime,meni je najbolj všeč meso in zraven bučke,korenček,por,krompirček,paprika,paradižnik.Hitro se zapeče,.lp senka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti