Lignji v pečici

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

tema odprta - 20. feb 2007 7:59 | ogledi: 5.689 | odgovori: 3

Jutro..

Po vaših nasvetih sem zadnjič pripravila lignje s krompirjem v pečici.. Božanski.. Sedaj me pa zanima, ali kdo prakticira pečenje celih lignjev (na suho) v pečici - polnjenih ali kar tako.. Mislim, da bi si tako poenostavila "špricajočo" zadevo v ponvi.. Koliko stopinj, koliko časa?

Hvala. Zlati ste..

Tina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. feb 2007 9:48

Ne vem sicer, kaj točno misliš pod "na suho", ampak cele lignje, polnjene ali nepolnjene seveda lahko pečeš v pečici, vseeno ti pa priporočam, da pekač vsaj malo namastiš... Na cca 200 stopinj, kake 20 min., odvisno od velikosti. Veri

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

1. okt 2007 14:18

Kako naj naredim, da lignji v pečici ne bodo izpustili tekočino, ker se potem skoraj kuhajo in ne pečejo, ali pa je mogoče za lepo zapečene in rahlo porjavele samo električni žar? Hobotka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. okt 2007 14:26

Če se ojiš tekočine, naloži lignje nad rešetko, pod njo pa namesti pekač, da tekočina odteka, lignji pa se na rešetki pečejo na suhem. ali pa mrežo obloži s folijo in jo naluknjaj, pa sodaj pekač, v katerega naj odteka tekočina. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti