Ogromni jurcki

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

tema odprta - 19. feb 2007 20:51 | ogledi: 1.721 | odgovori: 2

Dobila sem 3 ogromne krasne jurcke od prijatelja in jih dala v zamrzovalnik. Obozujem gobe, sampinjone pogosto spanitam ali jih naredim v omakci, kakorkoli. Ampak tako lepih gob se nisem imela in bi rada pripravila kaj drugacnega in nenormalno okusnega iz teh jurckov, ne pa samo spanirala ali pa v smetanovi omakci. Bazo sem pregledala, pa me ni nic pritegnilo. Ima kdo kaksen bozanski recept ekstra za jurcke?

LP, Sanja

Sanjab1

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. feb 2007 21:08

ekstra za lepe, zdrave jurčke - ne prevelike - enkrat je bilo na TV, menda za vegetino kuhinjo - so jih dali v mesno štruco ali hlebčke, pa potem prerezali - je bilo zelo dekorativno.

LP

cervus

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

20. feb 2007 6:22

Iz zamrznjenih jurčkkov lahko narediš golaž,ali pa omako,ki jo ponudiš kot preliv prikuham in zrezkom(omaka se posebej dobro poda k ajdovi kaši).Za pohanje je priporočljivo jurčke narezati že pred zamrzovanjem.Pohani so mi najljubši.Možno je,da bo zamrznjen jurček v mesni štruci nitast in ga nebo moč lepo prerezati.Zamrznjene gobe niso tako čvrste kakor sveže in je njihova uporaba glede tega omejena.Poizkusiš pa lahko,saj dobri so pa še vedno. ati zlati

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti