Univ. dipl.pravnica - pripravništvo

jana2  

član od: 19.2.2007

sporočila: 48

tema odprta - 19. feb 2007 19:58 | ogledi: 9.602 | odgovori: 22

No, da se jaz prislonim piskerček...kdo ve, morda pa kdo tukaj lahko pomaga.

(škoditi prav gotovo ne more:)

V eni izmed tem ste se oglasali bolj naravoslovci, jaz bom pa kmalu univ. dipl. pravnica

(v marcu bom diplomirala) In tu se sedaj zacnejo moje tezave...

Čeprav pravijo, da je za pravnike služb dovolj

(da je to še vedno deficitaren poklic???), pa si sama vendarle ne želim katerekoli

službe...Rada bi delala pri odvetniku, oziroma iščem pripravništvo pri odvetniku

(tako kot verjetno večina izmed nas)...to si želim tako močno, da se mi zdi da to

željo počasi že okusim :)

Pripravništvo pri odvetniku mi je pomembno predvsem zaradi moje nadaljnje

poklicne poti. Žal nimam najbolj blesteče povprečje ocen (7,8) in bi na pripravništvo

na sodišču čakala ohhoho...če pa si vpisan v register odvetniških pripravnikov

pa te zadeve stečejo hitreje.

Pa še malo reklame: sem delovna in pridna (morda se to ne pozna na povprečni

oceni, vendar sem dejavna na več področjih:), aktivna na fakulteti, predvsem pri

pravu EU, natančna...

Torej, če kdo pozna kakšnega odvetnika, ki bi bil pripravljen omogočiti pripravništvo

mladi, nadobudni in znanja željni pravnici, bi vas prosila za pomoč.

Lep dan želim.

Jana

jana2

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

19. feb 2007 20:02

V kerem kraji pa bi to naj blo? tumpika

jana2  

član od: 19.2.2007

sporočila: 48

19. feb 2007 20:08

Pozdravljeni tumpika. Sem iz okolice Celja (no ja iz Zreč, fant pa živi v Celju, tako, da sem pol/pol), imam pa tudi vozniški izpit in avto, tako da se mi sploh ni problem peljati kamorkoli. lp, Jana jana2

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

19. feb 2007 20:51

Po novem zakonu morajo javne ustanove sprejeti pripravnike (vendar lahko tudi da je pripravnistvo voluntersko). Tako da prosnjo na upravno enoto, obcino,... Oni morajo po zakonu vzet. Mateja

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

19. feb 2007 20:53

Tudi centri za socialno delo.Smo ravno dobili nekoga za pripravnostvo,je pa res da je grozno dolgo moral cakat. Lp,Tarja Tarja83

jana2  

član od: 19.2.2007

sporočila: 48

19. feb 2007 20:57

ja, ampak težava glede tega pripravništva je, da nima nikakršne povezave z opravljanjem pravosodnega izpita. No, da obrazložim...za opravljanje pravosodnega izpita je potrebno 1 leto pripavništva bodisi pri odvetniku, notarju ali kaki drugi družbi in pa 1 leto pripravništva na sodišču...za odvetniške oziroma notarske pripravnike so na sodišču dodatna mesta za opravljanje obveznega pripravništva, zato mi je ta zadeva tako pomembna. jana2

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

19. feb 2007 21:59

Predlagam ti, ka v telefonskem imeniki poišeš odvetniške pisarne, pa jih pokličeš, ko pa zaj glih nea vem, keri že majo, keri pa nucajo pripravnice. tumpika

jana2  

član od: 19.2.2007

sporočila: 48

19. feb 2007 22:08

Žal tu stvari niso tako preproste...ponavadi (vsaj kolikor vem) se take službe ne dobi drugče kot prek kakih znanstev...zato sem tudi objavila tole temo, če morda vendarle kdo koga pozna (glede na to, da je ta forum precej obiskan) in bi bil pripravljen pomagat. lep pozdrav, Jana jana2

nasty girl  

član od: 25.9.2005

sporočila: 6

20. feb 2007 1:13

Veš, jana2, prav tako "preprosto je" je, kot ti je napisala tumpika - poiščeš odvetniške pisarne (http://www.odv-zb.si/) in jim pošlješ svojo ponudbo in CV potem te pa pokličejo tisti, ko potrebujejo koga. Pogosto sicer zahtevajo voluntersko pripravništvo ali pa vsaj na začetku voluntersko delo, včasih pa tudi ne, kakor kdo pač. Tako da, če imaš fiksno idejo, da bi delala pri odvetniku, začni kar sedaj pošiljati ponudbe. Pa veliko sreče. nasty girl

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. feb 2007 8:39

Jana2, za pripravništvo pride v poštev tudi podjetje, družba. Svetujem ti,  da se usmeriš i v podjetje, ki pa jih je dovolj in so možnosti precej večje in tudi naučila se boš bistveno več.

 

Večji problem pa bo praksa na sodišču.

Frina

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

20. feb 2007 9:11

Samo, da te popravim jana2, tvoje povprečje ni tko slabo.... tasau

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti