Servis - nasvet

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

tema odprta - 19. feb 2007 16:59 | ogledi: 4.420 | odgovori: 16

Potrebujem nasvet, računam na vas:

5 let star pomivalni stroj mi je "crknil". Serviser ga je odpeljal, danes pa je poklical moža, da bo popravilo vrglo 150 EUR[obup][vreca]. Mislim, da obstojajo neka pravila (če že vljudnost preskočimo), da se serviser o popravilu posvetuje s stranko, če strošek presega xx odstotkov vrednosti aparata.

5 let star pomivač ne stane niti 100 EUR, če je nov od 150 do 300.

Sem prav besna, ker se mi zdi tak način nesramen ampak nisem pa spet toliko konfliktna, da bi mu povedala, naj svoj rezervni del lepo spuli ven in mi pusti pokvarjen stroj... Zanima, če lahko za zamenjan del zahtevam vsaj garancijo...

Prosim za čimprajšnji nasvet...preden mi pripelje zadevo nazaj.

LP, V.

lisicka19  

član od: 25.1.2006

sporočila: 52

19. feb 2007 17:19

Nisem ravno doma v temu, se mi pa vseeno zdi tole malo preveč zaslužkarsko. Fino bi sicer bilo, da ste se že ob prevzemu stroja ogovorili, da pogleda zadevo in najprej sporoči stroške popravila. Servis, ki ga poznam, potem v primeru, da se stranka ne odloči za popravilo, zaračuna 10- 20 € za diagnostiko in o tem te tudi na začetku obvestijo. Ampak.. kar je, je in nekateri niso prav nič profesionalni. Če res nočete popravila, predlagam, da serviserja pokličete, poveste kaj je na stvari in da ne želite, da se stroj popravlja, če so stroški takšni kot so, verjetno pa bi bilo pošteno, da mu plačate nekaj za ugotavljanje napake ... sploh, če ga je prišel iskati na dom. Nihče od nas pač ne opravlja svoje službe zastonj a ne? Kar malce se razjezite (saj obstajajo tudi vljudni načini, da nekomu poveš, da z delom nisi zadovoljen). Bo mogoče pri naslednjih malo bolj pazljiv (to sicer vam prav nič ne pomaga...) Zakaj pa se ne bi postavila zase? lisicka19

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

19. feb 2007 17:26

VilmaS je napisal/a:
Zanima, če lahko za zamenjan del zahtevam vsaj garancijo... LP, V.
Vsak novo vgrajen del ima svojo garancijo, čeprav se nekateri bunijo da to ni res. Drugače pa ne vidim problema v tem da jim rečeš da nočeš, da ga popravijo in naj vzamejo ven del. Imaš slučajno Candya? Ker potem me nič ne čudi, da so ti kar po svoje naredili...

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

19. feb 2007 17:50

Galyka, nimam Candy, imam Electrolux... serviser pa je isti... (verjetno misliva istega) No, stroj je malo prej pripeljal. Mirno sem mu razložila, da se mi zdi to za star stroj precej previsok strošek, in da bi se v primeru, da bi me o tem obvestil, raje odločila za nakup novega. No, spustil je na 100€ (tržnica?), na del pa dal 1 leto garancije. Minilo je, za drugič bom že vedela. LP, V.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. feb 2007 18:17

Kaže, da imam jaz s servisom srečo (stroj je od Whirlpoola). Ko je namreč serviser ugotovil, kaj je narobe, me je poklical po telefonu (doma je bila takrat namreč le mama), povedal za kaj gre in koliko bi kaj stalo, potem pa sva se vse zmenila. In za povrh me je on opozoril, naj pogledam, kdaj je bil stroj kuplljen, ker ima del, ki se je pokvaril, dve leti garancije (to  je ugotovil po nalepki v notranjosti stroja, saj je iz napisanega razbral, kdaj je bil stroj izdelan in da bi še lahko bil vsaj tisti del v garanciji). IN tako je tudi bilo: našla sem račun in za 14 dni garancije (dve leti je za tisti del) smo še prišli skozi. Tako da se najdejo tudi pošteni serviserji.

Naj omenim še dogodek s Philippsovim servisom. V tujini sem kupila njihov parni likalnik, pa se je če leto dni  pokvaril. Smo ga nesli na servis, od tam pa so nas obvestili, da je napaka kar precej velika, da pa se v letu dni to ne bi smelo zgoditi. In čeprav nisem imela več ne računa (ker je poteklo leto dni in s tem garancija) ne garantnega lista, pa še v tujinije bil kupljen, so mi dali povsem nov aparat. Poslali so mi ga domov s pošto, vsi papirji z garancijo vred so bili zraven, pa še boljši (močnejši) aparat od pokvarjenega je bil. Taka poteza se mi resnično zdi izjemno korektna, navsezadnje bi mi za popravilo res lahko zaračunali ne vem koliko, pa bi si, če bi se mi zdelo predrago, kvečejmu premislila in si  sama kupila nov aparat.

Tako da še nisem izgubila vere v poštenost in profesionalnost nekaterih servisov, pa tudi skrb za dobro ime blagovne znamke se mi zdi, da je takšno ravnanje. Mamamia

mamamia

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

19. feb 2007 18:34

LP, V.[/citat] Imaš slučajno Candya? Ker potem me nič ne čudi, da so ti kar po svoje naredili... [/citat] Naj samo povem, da sta znamki pomivalnega stroja Candy ali Bosch ocenjena najboljše in tudi serviser je pri obeh znamkah isti ... samo toliko, ker sem v postu začutila negativno mnenje ... jessy6

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. feb 2007 18:49

pa kaj *****te, saj smo ( pa brez mene ) hoteli kapitalizem, sedaj ga imamo. Meni se je naredilo, da se mi je monitor pokvaril, odnesem ga na servis, drug dan pokličem, popravilo bo stalo 15.000,00 sit. Nič, odgovorim, ne bom ga popravil, na kar mi odgovorijo, da moram plačat 7.000,00 sit za pregled in dijagnostiko. ežoj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

19. feb 2007 19:33

@ežoj: Comtron, ne? Meni so se prav zaradi svojega servisa tako zamerili, da pri njih ne kupim niti praznega DVDja vec. lp, proxima

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

19. feb 2007 19:49

Jessy, ne vem če ima servis za Bosch tudi, vem pa da ima Candy in Electrolux. Nam enih delov za pomivalni stroj sploh ni mogel dobavit, ker mu jih iz Ljubljane niso hoteli poslati, ker nima poravnanih vseh dolgov do njih. Tako da smo ga mogli sami naročit. Pa tudi sesalec nam je popravil tako, da ni potem več delal. Da ne omenjam, da se poznamo že vrsto let, pa to nič ne pomaga... Negativizem je tako namenjen serviserju, ne znamki. Naš Candy dela že 15 let, pa še kar noče umret, čeprav ga včasih kaj piči pa ne opere posode dobro... Očitno si ti tudi iz najinih koncev, pa imaš boljše izkušnje? Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 19. feb 2007 19:52:37

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

19. feb 2007 20:05

Najprej opravičilo Jerneju, ker se je moral ubadati z mojimi napakami. Nisem hotela citirati celotnega besedila galyke, ampak samo en stavek in zaradi moje površnosti pri brisanju prišlo do napake ... žal mi je. galyka, ne vem več iz katerega konca si in tvoj post sem komentirala zato, ker imamo doma že 18 let Candy pomivalni stroj, pa še vedno dela, samo enkrat je serviser moral sčistiti nekaj ... prav tako imajo pri fantu Boschovega že zelo dolgo, mislim da okrog 20 let in ne kaže, da ga bo potrebno zamenjati ... Bosch omenjam zraven zato, ker vem, da je serviser isti in tudi vem, kako Bosch hvalijo. Z našimi serviserji v Posavju niti nimam nekih večjih izkušenj, ker ga enostavno še nismo potrebovali ... razen enkrat, pa še takrat je sam povedal, da bo po pregledu povedal, če se nam sploh splača zadevo popravit ... ker je bilo potrebno samo čiščenje je vse skupaj stalo cca. 2000 SIT ... toliko Je pa vsekakor dobro poznati svoje potrošniške pravice, preden se znebimo denarja in še bolj preplačamo servis kot ponavadi. jessy6 Sporočilo je spremenil(a) jessy6 dne 19. feb 2007 20:09:37

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

19. feb 2007 20:11

Pozdavljeni! Jaz pa imam problem malce drugačen.Naj na kratko razložim... V Hervisu sem pred enim letom in še malo kupila elip...... po domače Orbitrek.Pred enim in pol mesecem se je zlomila zadnja os in sva ga odpeljala v Hervis na servis ,ker je še v garanciji.Tu so bili zelooo prijazni in kjub temu ,da nisem imela vseh pripadajočih papirjev so ga mi vzeli in poslali na servis za Ketler v Maribor. Ko je "kao"popravljen prišel nazaj v Kranj sva ga šla iskat.In ko ga je doma hotel mož sestaviti nazaj sva ugotovila ,da zavora ne spustiin da ni v redu.Pokličem Hervis in mi pač povejo naj še enkrat pripeljem.Pa za boga milega saj nisem za oglom doma (mam do Kr 50 km). Pokličem naslednje jutro in zahtevam šefa trgovine in mu razložim problem.Zelo prijazen gospod mi je zagotovil ,da bo poskrbel,da prideja ta nesrečni Orbitrek iskat diret iz Mb iz servisa. In so prišli....sedaj pa mene zanima kolko časa majo lahko to zadevo v drugo tam.Za prvič vem,da je 45 dni in samo upam ,da ni za drugič tudi toliko časa Č ekdo ve kako je s tem naj mi prosim pove. Lepo pa radis e imejte ursa40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti