Janeževi upognjenci

jozicas  

član od: 6.2.2002

sporočila: 19

tema odprta - 6. feb 2002 21:06 | ogledi: 4.496 | odgovori: 1

Ali obstaja kakšen recept za janeževe upognjence, ki ne bi bili tako zelo sladki (manj sladkorja kot je masa 4 jajc)?

Jozica Stensak

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

16. feb 2002 18:38

Pozdravljena! Malo sem brskala po knjigah in sem našla recept za janeževe upognjence, ki so malo drugačni. Avtor je Cafe-Konditorei Zniva / Bodensdorf Koroška - Avstrija: Sestavine: 3 jajca, 150 g zmehčanega masla, 150 g sladkorja v prahu, 150 g moke, vanilijev sladkor, limonina lupinica, janež. Maslo, sladkor, limonino lupinico penasto umešaj. Postopoma dodaj jajca in moko. Maso nabrizgaj v majhne podolgovate kupčke na pomaščen pekač in jih potresi z janežem. Takoj jih speci 10 minut pri 220 stopinjah in še vroče upogni čez kuhalnico. Ker je bia želja, da je v receptu manj sladkorja, sem stehtala jajca. Tri jaca za peko tehtajo 200 g. Lep pozdrav Katja Sporočilo je spremenil(a) Katja Katarina dne 16. feb 2002 19:15:12

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti