Topinambur

neznan uporabnik

tema odprta - 6. feb 2002 17:17 | ogledi: 3.839 | odgovori: 8

11 letni sine ima sladkorno.Potrebujem recepte in nasvete za pripravo le tega:) ! Prosim, da mi pomagate. Prav tako bi mi koristil nasvet kje ga lahko dobim. Hvalezna:) Veselo pustovenje in valentinčkanje vam želiva

sonja tomasic

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

6. feb 2002 19:18

Odprite: www.topinambur-meiwes.de je v nemscini! Lep pozdrav vsem Henri Henri Ratej

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

7. feb 2002 12:37

v predzadnji številki revije 5(PET) ZVEZDIC je ogromno recptov iz topinamburja....pokličite na ČZD KMEČKI GLAS..tel:01-43-44-878 ali e.mail:petzvezdic@siol.net.....vprašajte za decembersko ali novembersko številko (ne vem točno)...... sicer pa jaz topinambur uporabljam kot krompir in sicer delam pire,ga pečem, cvrem,ga dajem v "krompirjeve" zrezke itd.....skratka kot krompir...... Herman Teron

neznan uporabnik

7. feb 2002 17:22

Pozdravljeni ! Zanima me, če ste popolnoma pozabili na slovensko dediščino praznovanj. Valentinovo, pa Valentinovo,... Ali ste pozabili na star slovenski praznik, ki so ga praznovali še naši dedje, to je Gregorjevo, ko se ptički ženijo. Pa tole o tabureju mi razjasnite. Jaz imam na njem noge, ko sedim v naslonjaču, da bi v njem kuhal pa ne. Mogoče mislite, da položite gor pladenj in jeste na njem.?? Včasih si tudi sam privoščim, da jem v dnevni sobi, kadar ni žene doma, ker je hudičevo stroga in dosledna gospa. vnesi smeškota [;k] Murko Franc

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

7. feb 2002 17:37

Do gregorjevega je še daleč... Ana Ledinek

skrlj  

član od: 13.9.2001

sporočila: 24

7. feb 2002 22:47

Mene pa zanima kje se topinambur dobi. Hotela sem ga pridelati doma,pa ga nikjer nisem zasledila. skrlj

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

7. feb 2002 23:19

Mislim, da ga prodajajo v Maksimarketu, v kleti, med samopostrežno trgovino in samopostrežno restavracijo! Upam, da ga imajo še vedno v prodaji... Ana Ledinek

Marinka  

član od: 3.9.2001

sporočila: 123

8. feb 2002 10:49

Lansko leto sem že pisala na forumu kje se poceni dobi topinambur. Seveda je na Gorenjskem blizu Podvina. Tudi mi ga imamo nekaj tako da bi ga lahko dali za seme ali pa za bolanega fantka. O topinamburju je bilo veliko napisanega tudi tudi na Kulinarični sloveniji,tako da dobite tudi nekaj receptov.Malo pobrskajte med članki pa bo.V trgovinah je veliko predrag, toliko ni vreden,ker sam raste in ne poptrebuje nobene nege. Marinka Pečjak

sijaj@volja.net  

član od: 15.12.2002

sporočila: 3

17. dec 2002 22:53

Leto je že skoraj na okoli. Kdor potrebuje topinambur in ga še ni dobil, mi lahko pošlje e-mail na naslov: SIJAJ@VOLJA NET. LP Bojan Bojan Žnidaršič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti