Kulinarični in drugi običaji

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. jan 2009 21:23

No, to so koledarji po mojem okusu - čim več praznikov, tem bolje.

To bomo praznovali!

nola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. jan 2009 21:31

Eh, drage moje, delilci sreče so ga prinesli. Ima ga moj sosed.... Aja, delilci sreče so oni, ki jih običajno vežemo s  in se za gumbe držimo, ko jih srečamo..... Tukaj, v prestolnici so jih delili. Mene žal ni bilo doma.

rimljanka - zasebno mnenje

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

30. jan 2009 11:03

Jah samo ni videt, če pri dimnikarjih ni 8. februar vseeno na ponedeljek, bi bilo fajn. Drugače pa se spomnim samo: - debeli četrtek: ričet in suha krača, krompirjeva solata - velika noč pri moji stari mami na Gorenjskem (pod Krvavcem) - obvezna gorenjska prata - jed iz starega kruha, vratine in veliiiko jajc in peteršilja, pečena v črevu. Tisto, kar zdaj prodajajo po štacunah so samo bedni približki. - za vaško žegnanje ali "smn" - pri nas pod Šmarno goro smo vedno imeli pohanje, pa potico, pa kakšno svinjsko pečenko, mama je včasih naredila francosko solato (če se komu zdi smešno - v 70 letih prejšnjega stoletja pohanje in francoska nista bili vsakodnevni jedi), kupili smo banane in ananas (če se ga je dalo dobit), za posebno crkljanje je bila sadna kupa s smetano. To je bil edini dan, ko se je pri nas zbralo vse sorodstvo in se je fejst jedlo in pilo. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

30. jan 2009 12:17

Halo Fresh! Glede običajev po različnih krajih, tudi posameznih vaseh je največ možno izvedeti i z knjige Nika Korenta - Praznično leto Slovencev. Sta dva obširna dela, kjer je toliko zanimivih, tudi že pozabljenih običajev, da boš resnično našla kar želiš. Pa prijetno branje. kara

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

30. jan 2009 13:47

kara je napisal/a:
Halo Fresh! Glede običajev po različnih krajih, tudi posameznih vaseh je največ možno izvedeti i z knjige Nika Korenta - Praznično leto Slovencev. Sta dva obširna dela, kjer je toliko zanimivih, tudi že pozabljenih običajev, da boš resnično našla kar želiš. Pa prijetno branje. kara

Avtor tega dela je seveda Niko Kuret.

nola

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

30. jan 2009 16:10

berny je napisal/a:
na Gorenjskem koncu se za svečnico vedno cvrejo krofi, prav tako tudi na farno žegnanaje (smn, ki pride pri nas 15. avgusta na praznik Marije Vnebovzete in ker je dela prost dan ga praznujemo na ta dan in ne na nedeljo) Za veliko noč je obvezna gorenjska prata (budl) na binkošti pa pehtranova potica. berny

BUDL!!! Ga sploh še kdo dela? Proooooooosim, mi kdo pove, kako točno to gre, pa seveda vse sestavine?

Včasih smo ga delali v bivši službi, pa je že tako daleč nazaj, da mi enostavno ne rata tak, kot je bil takrat. Sploh ne vem, kje falim...Delala ga je pa ena gospodinja,, precej v letih, žal že pokojna...

strippy

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

30. jan 2009 20:08

Ja, saj v bistvu ga sam delam nekako tako, pa mi še vseeno nekaj manjka... Pa ne vem kaj...En tak okus, pristen, precej masten. ne vem, mogoče bi poizkusil z industrijskim mesom, sam uporabljam bolj domačega.Ne vem no, pa večkrat sem ga že delal, pa vedno isto.

strippy

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

19. feb 2009 8:36

Danes je debeli četrtek - kaj kuhate? sara

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

19. feb 2009 12:08

Danes bo za kosilo ričet in prekajena svinjska rebra, smao malo bo še treba počakat, da bo konec delovnika, kosilo pa bo treba samo pogret. Sončen dan želim akim

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti