Pasulj za 30 ljudi

begonija  

član od: 12.5.2006

sporočila: 44

tema odprta - 15. feb 2007 11:32 | ogledi: 5.427 | odgovori: 15

Pozdravljeni!

  Vsako leto za ,,pusta,, skuham pasulj za 30 lačnih korantov,ko gredo na gostovanje na karneval. Ker pa bi letos rada namesto slanine dala v pasulj kranjske klobase, ne vem kakšno količino, oziroma koliko parov  jih potrebujem. Klobase bi narezala na kolobarje.

 

Vesna

begonija

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

15. feb 2007 11:41

Kaj pa vem?! Mogoče polovico klobase za vsakega?! Ampak, ne vem kako se bo obneslo, če jih boš narezala. Eden bo dobil več, drugi manj. Jst bi pustila cele.

 lp

alexis

Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 15. feb 2007 11:41:33

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

15. feb 2007 11:51

Tudi jaz bi pustila cele. Če praviš, da so to lačni koranti, potem bo vsak zmazal vsaj pol klobase, če ne kar cel par. Osebno bi vsakemu na krožnik dala pasulj, na to pa še klobaso. Glede na lakoto pa je naj bo vsaj pol.

Si pa frajerka, da takole za 30 ljudi skuhaš!

fresh

begonija  

član od: 12.5.2006

sporočila: 44

15. feb 2007 13:09

 

Eh, saj ni nič kaj posebnega. Pasulj kot pasulj, potem ko pa ga že imajo malo pod kapo, pa je itak vse dobro. Malo heca mora bit.

begonija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. feb 2007 14:28

Po moje jih kar nareži na kolobarje, jih lahko jedo z žlico, kot pasulj, če pa pustiš polovice, bodo morali jesti z roko. Ne vem, meni je bolj praktično, če so narezane. Mamamia mamamia

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

15. feb 2007 14:38

 

Se strinjam mamamia, da so narezane bolj praktične. Pa saj lahko daš vsakemu zraven žlice še nož, pa naj si jo kdor hoče sam nareže.

 

alexis

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

15. feb 2007 16:56

a je že katera videla rahlo okajenega, utrujenega in polno našemljenega kurenta kako skuša lepo narezati klobaso,....

jaz bi jih vse zrezala na koleščke, mislim da bo mnogo lažje,....tudi za kuharico

plopsa

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

15. feb 2007 17:56

Jaz pa ne bi nič rezala klobase, pustila bi kar cele skuhane v pasulju, potem bi jih vzela ven ter jih naložila na krožnik.  Si predstavljaš, kako bi kurenti jedli pasulj z žlico, v drugi roki pa grizli kar celo klobaso. Kakšen nož neki!

 

Pozdravček!

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

15. feb 2007 18:06

Jaz mislim, da je boljše, če klobase narežeš. Mogoče ne bi bilo narobe, da narezanih ne vmešaš prej v pasulj, ampak potem vsakemu daš cca 10 kolobarčkov v pasulj, ko bo že razdeljen. Tako bi vsak dobil enako število. Ne vem pa, če seveda obstaja ta možnost(če boš tam, da jim to razdeliš)

LP, 

ela

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. feb 2007 18:19

Pa ja ne mislite, da bodo kolobarčke klobas šteli??????

Naj bo pasulj dober, da bo teknil še bolj, pa kaj tekočega seveda tudi pritiče zraven!!!!! 

A bodo klobase narezane al pa ne, se pa meni zdi, da ni glavna stvar. Kakor bo tebi (in njim) lažje, tako naredi, pa bo vsem prav. Pa kak kos dobrega kruha, vsaj za pomazat, bo tudi treba, kajne?

rimljanka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. feb 2007 10:00

Hihi, ne poznam vaših navad, ampak pri nas jih tudi ne bi nihče štel Po moje je boljše, če se klobasa kuha skup s pasuljem, saj bo tako dobil fajn okus od nje.

Če želiš dat vsakemu pol ali cel par klobas, jih pusti cele, sicer ti pa po moje koranti ne bojo zamerili, če bo en dobil 5 drugi pa 8 obročkov:) Če bo pa kateri gajsten, bo pa že nazaj prišel po repete obročke klobas, pa mu jih boš ven zbrskala... Saj niso 5 let stari otroci, no Bi pa tudi jaz računala od pol do ene klobase na enega, lahko vržeš še kako za vsak slučaj, če se ti zdi, da bojo bolj lačni, pa je. Itak ne pojejo vsi enako.

 

Kolobarčki imajo po mojem mnenju to prednost, da jih ni treba rezat na krožniku. Lahko postrežeš samo v krožnikih in z žlicami. če daš pa celo klobaso (ali polovičko) vsakemu, bo rabil pa vsak še vilico in nož... 

Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti