Pasulj za 30 ljudi

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

16. feb 2007 11:46

Jaz mislim, da je dovolj pol klobase za vsakega, v pasulj pa lahko daš še narezano hamburško slanino, ali kaj podobnega. Ker je govora o celi ali na koleščke narezani klobasi. Kaj pa če bi cele klobase skuhala s pasuljem, potem pa jih, ko bo vse kuhano, ven poberala, narezala na kolobarje in jih vrnila v pasulj. Tako naredim ko kuham krompirjev golaž, ker se mi zdi da se klobase ne izsušijo tako, kot če kuham že narezane na kolobarje.

Klobasa je ponavadi bolj mastna, sočna,... in če jo jem z rokami imam rada zraven malo vode, da si jih potem umijem. Ali bo to pri vas mogoče? Tako razmišljam zato ker so kurentovi kostumi zelo dragoceni in verjamem da jih 'maškare' čuvajo. Lahko pa se motim, ker ne vem kakšna je navada.

Sicer pa korant = kurent, a ne?

marelica

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

16. feb 2007 12:50

Jaz pa mislim, da bi jih skuhala posebej, vodo od njih shranila in z njo dolivala pasulj. Klobase pa bi narezala in lepo dodala kuhanemu pasulju. Pol pa zraven veliko zajemalko in naj vsak zagrabi koliko in kaj hoče. Pa ne pozabit dober kruhek, da bodo lahko pomacali v pasulju in počistili krožnik. V pasulj pa bi vsekakor skuhala še na male koščke narezano hamburško slanino ali pa panceto. Koščke pa naredila tako velike, kot je fižol oziroma malenkost večje. Je boljši okus, če se kaj dimljenega noter kuha. Kyara

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

16. feb 2007 13:50

To je 60 polovičk, če jih boš s fižolom skuhala bo preslano. Jaz jih vedno posebej skuham, nato pa jih dam k fižolu. Servirala pa bi jih cele. Kako bi ga zdaj jedla lp Anamarija

begonija  

član od: 12.5.2006

sporočila: 44

18. feb 2007 19:56

Pasulj je bil prava ,,bomba,, trebuščki siti in okrogli, da so potem lažje ružli na karnevalu.Sem pa kupila 16 parov klobas in jih kar narezala na kolobare. Moram pa si zapisat količine za drugo leto, če ne bom spet pozabla kako in kaj. begonija

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. feb 2007 20:25

Super, me veseli, da ti je uspelo. Pa še v naprej dosti kulinaričnih užitkov. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti