Valentinovo

karmy20  

član od: 2.8.2005

sporočila: 73

tema odprta - 14. feb 2007 13:20 | ogledi: 3.530 | odgovori: 21

karmy20

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. feb 2007 14:33

V bistvu, karmy20, imaš prav.

Sama sem precej časa tega Valentina z gnusom zavračala - v smislu, to je še en praznik cvetličarjev, konditorjev in izdelovalcev čestitk, prava stvar je v tem, da si človek naredi življenje tako, da je vsak dan valentinovo.

Ampak, z leti je to moje razmišljanje malo dialektično (hvala Herkalit, da si stopil v vodo!) napredovalo. Namreč, ali si res znamo narediti, da bi bilo čim več dni valentinovih, romantičnih in takih, da bi si jih za vedno zapomnili? Bodimo iskreni in si priznajmo, da ima vsak na tem področju še precej rezerve. Težko je misli, ki se porajajo v naših notranjih monologih, ubesediti in jih povedati/napisati najbolj dragi osebi. Se bojimo, da bomo izpadli kičasti in patetični. In smo tiho in si mislimo "saj ve", "saj vedo". Po drugi strani pa vsak človek mora slišati "rad/a te imam", "ljubim te" in tudi vsak človek mora doživeti "rdečico od enega do drugega lica" (hvala, Tone Pavček) - ker, če tega ni, potem je tudi vse ostalo narobe postavljeno. In zato je Valentin prava zadeva: svojo zadrego (beri: strah, da bi izpadli kičasti in patetični) lahko fino skrijemo v srčke, medvedke, čokolado, čestitke in povemo tistim, ki jih imamo radi, da jih imamo radi. Ker učinek je naslednji: vsakdo, ne glede na spol, starost, izobrazbo, premoženje, estetske preference...dobi informacijo, da ga ima nekdo rad in to ga razveseli.

Zato, dragi amaterski kuharji&kuharice, odložite za trenutek delo, zajemite sapo, zardite, izberite intimni trenutek in povejte svojim dragim, da jih imate radi.

Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. feb 2007 14:50

Vendelina, bravo! Tudi jaz tako mislim...

 

Če se sami ne spomnimo na nekoga, hvalabogu, da je Valentinovo, točno določen datum, da to storimo.

(tistih, ki pa ga imajo kar vsak dan, je pa po mojem malo... premalo...) Tudi otroku kar tako na kupujem daril v sredo popoldan, za Božič pa...

 

Zame so ti datumi pač iztočnice, da se spomnimo na svoje bližnje.  Če tega ne bi bilo; bi se res spomnili? Kolikokrat že?

lidka

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

14. feb 2007 14:50

Jaz sem pa danes od otrok dobila medenjakov srček,tako da ga pošiljam tudi vam .Lep dan in imejmo se radi.

SINEJA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. feb 2007 15:07

Se je spomnil tudi name inmi poklonil polno košaro virusov... Loni Makaroni

miia  

član od: 21.12.2005

sporočila: 791

14. feb 2007 15:14

  Srečeo Valentinovo vsem, ki se imajo radi

miia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. feb 2007 15:56

Meni je pa danes mož, ko se je po operaciji zbudil iz narkoze, in sem bila pri njemu, rekel, da je vesel, da sem prišla tako hitro k njemu. Tudl lepe besede za Valentinovo...Mamamia mamamia

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

14. feb 2007 16:55

Mamamia,samo da je vse dobro in srečno pri okrevanju. Mi je Valentinček prinesel šopek tulp in čokoladne srčke....pa še nekaj ampak ne povem ,ker bo zardela...... Vsem želim čim več ljubčkanja inljubezni lp goga

pipy_  

član od: 18.1.2007

sporočila: 46

14. feb 2007 18:16

Midva pa bova prebavila valentinovo skozi želodec. Lepo se imejte vse z svojimi najdražjimi.

pipy_

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

14. feb 2007 19:24

♥♥♥Imejte♥♥♥se ♥♥♥♥radi!♥♥♥♥ljubezen♥♥♥je♥♥♥♥♥krasna♥♥!

♥♥Srečno♥♥♥♥♥valentinovo♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥.

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

14. feb 2007 19:42

Ja tudi jaz želim vsem veliko ljubezni.

Pa saj to je moj god saj sem VALENTINA.

runo01

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti