Kotany začimba

Sanjula  

član od: 8.1.2007

sporočila: 52

tema odprta - 14. feb 2007 9:00 | ogledi: 6.155 | odgovori: 10

A mi ve kdo povedat oziroma če kdo kupuje Kotany začimbo za kitajsko kuhinjo, zakaj je kar naenkrat ni več moč kupiti Prej je bila po vseh trgovinah, zdaj pa je kar naenkrat ni več. Sicer bom probala še v kakšnem večjem mestu poiskat, ampak zelo čudna reč. Huh, očitno bo tudi po tole zadevo treba v Avstrijo. Zlodja!!!!

Sanjula

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. feb 2007 9:24

Sanjula ene začimbe za kitajsko kuhinjo imajo v leclercu, firme žal ne vem, midva pa iščeva za mehiško - pa ne alla chilli con carne, pa guacamole, ampak nasplošno, je tudi ni nikjer več...morda je kotany ukinil to proizvodnjo???

 

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

14. feb 2007 9:43

včasih so imeli tudi eno tako mešanico (poleg mešanic začim za solate), ki si jo zamešal v kislo smetano. Tudi te že lep čas ni.

 

klavdija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. feb 2007 9:46

 

Zakaj pa ne pogledaš na policah, kjer prodajajo začimbe za eksotično kulinariko - saj Kotany ni edini proizvajalec?

Vendelina jr.

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

14. feb 2007 10:09

Jaz sem to mesanico-za wok nasla pri Mercatorju pri nas.(Ravne na Koroskem)Prvic pa sem jo kupila v Intersparu v Mariboru in je tudi drugje nisem videla,vse do sedaj pred dobrim mesecem,ko me je sosed presenetil. Tako da ukinili je ziher niso, se pa kr tezko dobi.

Lp,Tarja

Tarja83

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. feb 2007 10:18

Meni je, če že, veliko boljša maggijeva mešanica za kitajsko kuhinjo od kotanyjeve, ampak to je res izhod v sili, ker za kitajske zadeve teh mešanic sploh ne uporabljam. Dajo sveže začimbe ali začimbe v prahu ter sojina, ostrigina ali hoisinova omaka dovolj okusa, da ni treba uporabit vrečke.

 

In to rečem jaz, ki imam vedno na zalogi vsaj gobovo juho iz vrečke in mešanico za smetanove zreke....

Ej, jej, mamamia...

mamamia

Sanjula  

član od: 8.1.2007

sporočila: 52

14. feb 2007 11:02

Dekleta, hvala za odgovore. Saj jaz v bistvu te začimbe, kot je napisala mamamia, sploh ne bi uprorabljala, če se je moj falot ne bi tako navadil. Vse drugo pa ni dovolj dobro, ko se pripravlja kitajska hrana - da kao ni čist taprav okus, pravi moj gospod. Ajme, ti moški.

 

Majamarko, za pripravo mehiške pa jaz vedno uporabljam tudi Čili od Kotanyi (v stekelnički) - ima en prav poseben okus in meni je super - seveda dam zraven še doma vzgojene čilije in jalapeno paprike, da peče ko sam , ampak pri naši bajt smo itak malo nori, pa nam take zadeve silno dobro denejo. ha ha ha

 

 

Sanjula

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. feb 2007 11:19

Sanjula niste edini:))) hvala za nasvet...

 

p, m 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. feb 2007 11:39

No, z dodatkom pa zelo goljufam sebe in druge z maggijevo začimbno mešanico chilli con carne.Mi je veliko bližje po okusu kot kotany, slednja ima zame nek tak grenak priokus po prismojeni rdeči mleti papriki. Tista magijeva mešanica pa mi je tako v redu, da ko se mi ne ljubi vsega skupaj dolgo cmarit, popražim meso in dodam nekaj malega svežih sestavin, potem pa razmešano vrečko in konec...Instant Mehika, ampak včasih je treba malo zamižat...Mamamia mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

14. feb 2007 14:05

Mercator jo ima v spletni trgovini,

 

 MEŠANICA ZAČIMB - KOTANYI 56g
    
1,20 EUR 287,57 SIT  V košarico 
  ZAČIMBNA MEŠANICA ZA KITAJSKO KUHINJO KOTANYSAMO V LJ,MB,CE 
Cila

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

14. feb 2007 17:09

Uporabljam kitajsko od Maggija,posebno ko delam mesno zelenjavni štrudel.Saj sem probala že z drugimi začimbami ,pa ni bilo dobro.Verjetno smo navajeni okusa.V našem koncu jo imajo vedno v Šparu ,v merkatorju pa kakog kdaj. lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti