Zamrzovanje kvašenega testa

maca  

član od: 10.9.2001

sporočila: 26

tema odprta - 5. feb 2002 13:35 | ogledi: 10.489 | odgovori: 6

Bliža se pustna sobota, nedelja in nato torek. Rada delam krofe, še rajši pa kakšnega svežega pojem ali ponudim. Zanima pa me, če se da kvašeno testo zamrzniti. Tako bi lahko v soboto naredila več testa in ga prihranila še za v torek, saj med tednom vedno primanjkuje časa. Modoče se da zamrzniti že vzhajano testo ali oblikovane krofke? To bi bilo sploh super.

Hvala za odgovore! Želim vam veliko uspeha pri peki in vesel pust!

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

5. feb 2002 13:44

Kaj, pa ,če jih kar spečete in jih potem zamrznete. Tako jaz naredim. O zmrzovanju testa pa ninam izkušenj. marta pirtovšek

maca  

član od: 10.9.2001

sporočila: 26

5. feb 2002 15:36

Jih potem odtajate in še enkrat ocvrete ali kako drugače?

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

6. feb 2002 7:25

Nič posebnega , samo iz zmrzovalnika jih dam in so takšni kot sveže pečeni. Če pa imate mikrovalovko je to še veliko hitreje odtajano . V zmrzovalnik jih dam, ko se malo ohladijo(lahko so še malo topli). Po vrhu jih ne sladkajte,ker se potem ta sladkor zalepi in potem odtajan lušči.. Nadevam jih na pladen eden do drugega in počakam ,da zamrznejo, Potem jih zložim v vrečke . V zmrzovalniku so lahko kakšna 2 meseca. marta pirtovšek

danica  

član od: 9.1.2002

sporočila: 13

7. feb 2002 8:29

Mislim, da bi lahko dala zamrznit oblikovane kroglice , saj se v trgovini tudi dajo kupit kvašeni izdelki, kateri pri odtajanju obenem tudi vzhajajo. Jaz bom to poskusila in po poskusu se oglasim. Danica danica spelic

danica  

član od: 9.1.2002

sporočila: 13

11. feb 2002 7:52

Ponovno se oglašam in vam sporočam maca, da sem naredila testo in ga pustila vzhajat, nato sem naredila kroglice in jih dala zamrznit. Ko sem jih naslednji dan vzela iz skrinje sem jih pustila odtalit in obenem vzhajat. Bili so odlični. Danica danica spelic

neznan uporabnik

11. feb 2002 11:53

testo se lahko da zamrzniti katero koli.saj se potem odtaja in je normalen kot ce bi ga naredili takoj.lep pozdrav alenka platinovsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti