Mastni lasje

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

13. feb 2007 19:25

Sem slišala, da pomagajo šamponi iz lekarne in imam enga takega, a še vseeno se mi lasje mastijo in kot pavijo, da naj bi se umivanje glave "prestavljalo" jaz si še akr moram prati na 2 dni. Kakšen šampon pa si je kupila v lekrni??? Atic

sonjaskof  

član od: 4.12.2006

sporočila: 48

13. feb 2007 20:00

Mi smo pa v času pubertete težavo reševali tako, da smo si po pranju lase sprali z okisano vodo sonjaskof

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

13. feb 2007 20:25

Tudi jaz sem imela težave z mastnimi lastmi, ker mi lasje štrlijo na obraz in si jih nenehno popravljam nazaj, delam čopke včasih pozabim da imam namazane roke s kremo.

Mi je prodajlka  v Sanolaborju priporočala koprivov šampon(naravni-firma logana) cena okrog 6 eur. Lahko si pereš vsak dan!

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

13. feb 2007 20:46

Volumenska trajna?Moja mama jo je nekajkrat dala.Je kot navadna,samo malo manj je nakravžana.Meni ni bilo všeč.

ena mš

rdeča kapica  

član od: 26.12.2006

sporočila: 90

13. feb 2007 21:44

Bolj ko pereš bolj dražiš lojnice ,zato se tudi lasje bolj mastijo,poskusi si prati tako da prestaviš na tri dni,saj čez vikend če ne greš nikamer.Za tako pogosto pranje uporabljaj čim bolj navaden šampon ,vsi ti šamponi ki so za različne namene so preveč agresivni za tako pogosto pranje. 

Volumenska trajna se zelo razlikuje od navadne,razlika v navijalcih,preparatu,kvaliteti lasu po trajni.

Poznam nekaj frizerk ,ki so rekle da tega preparata sploh nimajo, lahko pa naredijo volumensko trajno kar z navadnim preparatom samo da dajo večje navijalce in pustijo krajši čas.

Med volumensko in navadno trajno je zelo velika razlika če je narejena pravilno in z pravim preparatom. 

rdeča kapica

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

13. feb 2007 21:51

Lahko vprašam kateri šampon je imela, vendar dvomim, da se bo spomnila, ker je bilo to pred kakim letom. Ti je pa že rdeča kapica povedala, da čeprav imaš mastne lase, počakaj tri dni in si šele potem operi glavo. Nekaj časa traja, da se spet vzpostavi tisto ravnovesje. vanya Sporočilo je spremenil(a) vanya dne 13. feb 2007 21:52:55

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. feb 2007 21:54

Ena mš, jaz si vsak dan dam kanec šampona. Samo, v celem tednu mogoče pol toliko, kot mi ga frizerka da enkrat, pa samo enkrat šamponiram, pa nič lasišča ne drgnem. V minuti ali dveh sem gotova. Samo zbrišem, nič drugega, ko sem sveže postrižena, počešem s prsti, sicer z glavnikom.

 

Lekarniški šampon Freederm sem pa včasih uporabljala.

rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 13. feb 2007 21:55:52

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

13. feb 2007 22:15

Jaz si perem lase skoraj vsak dan že 15 et, pa imam še vedno zdrave... Pa pobarvane imam tudi. Res pa je, da vedno na sfrotirane lase nanesem malo regeneratorja in ga ne spiram. Vem, da to dodatno masti lase, ampak saj si jih zvečer itak umijem! In spat grem kar z mokrimi... Moj problem je v tem, da mi začnejo lasje hitro smrdeti, saj veliko migam, zato je res edina varianta tuš!

Prijateljica, ki ima enak problem, je poskušala s tem, da bi lase manjkrat oprala. In rezultat? Kar naprej je bila štrenasta, neurejena, tako da ne verjamem v te metode.

Se mi kar zdi, da imamo vse enake probleme...

jasna

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

14. feb 2007 18:35

Kakšen šampon pa je najbolši (znamka) oz. katerega priporočate? atic

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

14. feb 2007 19:02

Naj pristavim še jaz svoj piskrček. Po poklicu sem frizerka, a ga na žalost ne opravljam. Bom pa povedala naslednje. Najbolje si je lase umivat z otroškim šamponom, ker so vsi ostali preagresivni in dražijo lasišče, pa včasih z njimi naredimo več škode kot koristi. Jaz si lase umivam trikrat tedensko z otroškim šamponom. Se pa lasišča ne sme preveč drgnit, ker ga s tem samo še bolj razdražiš. Torej umivanje las naj bo čim bolj nežno, kakor tudi kasneje brisanje. Najbolje je, da lase samo popivnate in jih na sobni temperaturi posušite. Pene za lase pospešujejo mastenje las, zato jih odsvetujem. Mastenje las povzroča tudi stres in nervoza, kar je lahko posledica le tega. Kupite otroški šampon pa hajd v kopalnico z njim. Pa pretople vode se ne sme polivati po glavi. Bolje je, da je bolj hladna kot pa pretopla. Pa čimmanj stresa in nervoze. LP! fakin712

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti