Zamrznjen krompir

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

13. feb 2007 17:48

Meni postan krompir ni dober. Najraje jemo tistega pečenega v pečici in ko se enkrat shladi, ni več dober, nekako izsušen pride.

Kuhan krompir se mi zdi, da postane nekako gostejši, ko se ohladi in je boljši za npr. njoke ali tenstanje, tudi solata je boljša, če se ohladi preden se ga nareže.

matilda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. feb 2007 18:40

Hobotka je napisal/a:
Katka kakšen pekač je to z luknjicami za peko pomfrija v pečici? Mamamia kakšna folija za večkratno uporabo - papirnata, ... Kje jo kupiš? Hobotka

 

Pri Bo frostu sem kupila tri folije ze večkratno uporabo,  po mojih izkušnjah gre to v neskončnost. Stane 500 sit,mimogrede.

Je taka reč iz umetne mase, kot neko povoščeno blago, obstojno do skrajnosti, ki ga daš na pekač in ne potrebuje nobene maščobe, saj se nič ne prime. Tanko je kot platno, lahko ga zložiš, zviješ, pustiš kar tako. Pere se lahko tudi v stroju, a sama tega ne prakticiram, ampak folijo lepo operem pod vročo tekočo vodo.

 

Nike, pomfrit najprej malo opečeš v vročem olju, z mrežico ali cedilko dvigneš, dobro osušiš in pustiš nekaj minut, potem pa znova potunkaš v vročo maščobo in spečeš do konca.

 

Glede hladnega krompirja - kaj pa krompirjeva solata, saj jo vedno jemo tudi drugi dan (če ostane). Pa pražen krompir, pa krompirjevo testo, saj nekateri receptipravijo, najbo krompir kuhan in ihlajen....tako da po moje gre tudi samo za predsodek.

Postan krompir je pa nekaj drugega, tisti ostanki pečenega ali pomfrija res niso užitni...

mamamia

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

13. feb 2007 19:45

aha..... tako gre to... hvala za pojasnilo, ampak še vedno nisem zadovoljna, hehe :)

zanima me namreč še to, v čemu je fora???

res mi ni jasno. 

nike

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

14. feb 2007 13:13

Po moje v tem, da recimo narezan krompir za pomfrit (če ga ravno nimamo v vodi) hitro počrni, če pa ga na pol spečemo, lahko počaka tudi dlje (uro, dve, tri) in še potem je hitro gotov, ker je pač že na pol narejen. Zna biti, da ta zadeva izvira iz gostinskih krogov, kjer bi bil tak način priprave (zaradi količin in časa) smiseln. Mislim, da doma tega skoraj nihče ne dela, razen če se pečejo večje količine, recimo za kako slavnostno večerjo za 10 ljudi. Bolj praktične ne bi naredile pomfrija, če pa človek že vztraja, je pa tak način gotovo smiseln.

Jao kako sem zafilozofirala.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

14. feb 2007 13:51

Jaz tudi vedno do polovice spečem krompir, ga odcedim in potem še enkrat ocvrem. Se mi zdi, da tako pride bolj hrustljav in ne "ovene", ko se ohladi.

Ja, pa še olja se ne napije toliko, ker ga vsakič namočiš v vroče olje in se bolj peče, kot pa "kuha".

To sem vsaj jaz opazila.

Drugače pa pogretega pomfrija še pa res nisem jedla.

Ostale vrste krompirja - restani, krompirjeva solata, francoska solata,... se mi pa ne zdi nič narobe če je kuhan krompir še enkrat obdelan.

V juhi pa se mi zdi, da je bolj trdi, če ga pogreješ naslednji dan.

Sporočilo je spremenil(a) silva dne 14. feb 2007 13:56:33

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

15. feb 2007 17:35

Mene pa zanima, če bi lahko zamrznjen pomfri dala na peki papir in pečt v pečico na 200 C- morda ga bi morala prej odtaliti? ariella

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

15. feb 2007 17:53

Ariela_3, kar v pečico z njim, nič ga tajat prej, pa dober tek. Potem pa poročaj. LP! fakin712

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

15. feb 2007 18:17

Nike, kot je že Silva rekla: krompir se opeče vnaprej zato, da se pri neprestani peki ne napije olja. Ko damo v olje zmrznjen pomfrit, se nam olje precej ohladi in krompir se potem bolj kuha, kot peče. Če pa krompir samo na hitro opečemo, odcedimo in potem še enkrat damo v vroče olje, je bolj hrustljav in ima v sebi dosti manj olja. ela Sporočilo je spremenil(a) ela dne 15. feb 2007 18:18:10

Pulpe  

član od: 1.10.2007

sporočila: 39

10. okt 2010 19:06

Zamrznila sem kuhan krompir, ki mi je ostal in ga spravila v skrinjo. Po tem ko se je odtalil je čisto v redu in se da uporabiti ali za restanje ali za kromp. testo. Pulpe

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

11. okt 2010 19:35

Pozdrav.Jaz pa  moram povedati,da kupim ogromno tega krompirja v  Hoferju,ker je izbira res ogromna.Najljubši ,nama s hčerko je ta z začimbami,,kot napr,s papriko.Drugače pa vse,od pomesa,do kolobarčkov,kroglic,krhljev,,,,Pečem ga v pečici in je zelo doberKer pač mam delavnik,ko nikoli ne vem kdaj pridem domov,ponavadi je to po 18 uri,je ta krompir in vsa ostala zelenjava,ki jo imajo v hoferju res veliko na izbiro,zelo dobrodosla za pripravo poznega kosila pz, hitre večerje Pa še cenovno je ugodno,tako da svetujem,da pač kupiš en paket pa poizkusiš,izgubiti nimaš kaj,,lp

sweety

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti