Recepti za kruh iz kruhomata

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

tema odprta - 12. feb 2007 16:50 | ogledi: 44.335 | odgovori: 54

Lahko me tudi iz hlač stresete, ampak prosim za čim več različnih receptov za peko kruha v kruhomatu.Saj sem že iskala nekaj tudi našla , ampak vseeno.Ali mi lahko kdo pove zakaj moj kruh ni tako rahel?(pa sem ga delala po receptu iz navodil Ne se jezit pomagajte proooosim!

 

 

 

 

PA BOBRO PAPANJE   NANA 

nana1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. feb 2007 17:37

 

Kaj veliko ti ne morem pomagat,  ker razen koruznega vse druge kruhe delam z že pripravljenimi mešanicami. Kupujem le tiste brez dodanega zrnja, včasih dodam le malo sezamovih semen. Se držim navodil in je kruh res rahel.

 

Le koruznega delam tako, da namesto polovice že  pripravljene mešanice za beli kruh dodam koruzno moko in dodam malo olja in soli. Ta kruh je malce bolj čvrst (ne pa trd ali pocast), a moji imajo takšnega radi.

 Ti bodo pa mojstrice gotovo natresle kup uporabnih nasvetov, ker imajo dekleta res veliko izkušenj s kruhomatom.

Mamamia

Je pa v bazi en recept, ki sem ga prsipepvala po enem prvih uspešnih poskusov peke kruha v kruhomatu in ta je res tako rahel in mehek, da so moji znanci mislili, da jedo biskvit (ker je še dišal malo po cimetu, ker sem imela tako curry mešanico, v kateri je prevladoval cimet).

mamamia

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

12. feb 2007 17:40

Če v testu ni dovolj tekočine, tudi kruh ne bo ne vem kako rahel, vsaj po mojih izkušnjah. Včasih je moka bolj suha in potrebuje več vlage. LP! fakin712

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

12. feb 2007 18:13

Ne bosta verjela ampak na vaju sem najbolj računala.Hvala vama. Če se spomni še kdo kaj  naj mi pomaga. Hvala.

 

 

 

 PA DOBRO PAPANJE. NANA

nana1

neznan uporabnik

12. feb 2007 18:25

Enega sem prilepila, če pa želiš več receptov, jih imam v word obliki in ti jih lahko pošljem, samo napiši mail.

 

330 - 340 ml kefirja 1/2 kg polnozrnate moke 1,5 žličke sladkorja 1,25 žličke soli 20 - 25 g kvasa (oz. zame 8 g - jaz dam manj kvasa, ker mi vse preveč vzhaja - vi dajte normalno) 4 žlice zmešanih nasekljanih orehov, sezama, mandljev in lešnikov 1,5 žlice medu

 

V posodo damo gnetilko (mesilnik), nalijemo kefir, ga posujemo z moko, na to potresemo sol, sladkor, med, oreščke in kvas (nekateri pravijo, da se to ne sme stikati, v nekaterih knjigah, da se mora, meni je uspelo v obeh primerih). Pekač nastavimo na program za velik polnozrnat kruh (št. 5 na Kenwoodu).

zoja1

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

12. feb 2007 19:11

Čao,

takole naredim jaz, pa vedno rata (ne vem kolikokrat sem ha že napisala); tole so sicer bolj "od oka" količine, pa vseeno, res mi vedno uspe. Aja, če ga delaš iz že pripravljene mešanice za kruh, sigurno rata, je rahel kot puh, Samo mene čisto na kupljenega spominja, zato se ga izogibam.

 

Tole so sestavine, predvsem upoštevaj vrstni red:

žlica olja, 3,2 dcl vode, dve žlici mleka, žlička soli, pest semen-lan, sončnice, bučke, cca 550 g moke ( daj tričetr bele, četrt polnozrnate za začetek), na vrh 20 g svežega kvasa, četrt žličke sladkorja na kvas. Uporabi program "hitro", ko bo pečen, pusti še par minut v kruhomatu, nato ga stresi ven in dobro zavij, da se ohladi, jaz imam kar polovico platnene rjuhe. Med peko kruhomata ne odpiraj!!!!

Tak kruh nima dolge življenjske dobe...hi, hi!

 

Poročaj, če bo uspelo.

 

Lep pozdravček, S.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

12. feb 2007 19:17

Čao,

aja, še tole - nana1, bodi potrpežjiva. Če bi ti vedela, kak poc je meni v začetku ratoval...o hudo! In iz istega razloga ga je mami "zavrgla", pa sem ga jaz potem posvojila. Ampak, vaja resnično dela mojstra. Pa še ta nasvet z moje strani- navadi se najprej peči "osnovni" kruh, ko bo dober in rahel kot puh, pa se loti poskušanja ostalih, bolj posebnih kruhov. Jaz sem letos delala sadnega, je bil bolj podoben glini kot puhu, si rabil eno šalco čaja zraven, da si ga razmočil. Ampak ne bom odnehala. Perfekten je pa tudi ajdov z orehi in čebulni....oh, tale čebulni gre za med, kadar pečemo na žaru. Moram naredit kar dva!

Lep pozdravček, S.

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

12. feb 2007 19:33

Anomis, vaja res dela mojstra, preverjeno iz prve roke. Je pa tudi res, da mojster dela pa vajo. Glede roka trajanja tega kruha pa moram povedat, da tudi pri nas ne zdrži dolgo. Ampak ne zato, ker bi se pokvaril, ampak preprosto zato, ker ga takoj zmanjka, ko je pečen. LP! fakin712

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

12. feb 2007 19:40

 

 Jaz imam kruhomat istega dobavitelja kot moja hči, vendar kruh nikoli ni tako rahel, vendno je malo

 pacast, ( hči ga je sama pekla pri nas ) ne vem zakaj to?

pat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti