Recepti za kruh iz kruhomata

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

12. feb 2007 19:45

Meni vedno uspe po sledečem receptu.

375 ml vode

1,5 žličko sladkorja (merica,ki je bila priložena zraven avtomata)

1,5 žličko soli

polovico velike merice olja

4 skodelice moke (ki je tudi bila priložena ) zadnja merica torej 5 je pa 3/4 moke

nazadnje pa dodaš 3/4 zavitka kvasa.

Če pa želiš natančne mere pa delaj takole.

Teža kruha je približno 900g

375 ml vode

1 žlička soli

1 žlička sladkorja

1 žlička olja

575 g moke

3/4 zavitka suhega kvasa

Zadnjih 100 g moke lahko daš katero drugo moko (ajdovo,rženo,koruzno,polnozrnato ...)Lahko dodaš tudi semena sončnic,ali pa prepražiš čebulo in jo dodaš v posodo pred moko, v tem primeru ne daš več olja.

Najbolje pa je da že kupiš mešanico za kruh,kjer dodaš samo vodo in je kruh rahel kot ga želiš.

Lepo peko ti želim in upam, da ti bo uspelo.Sporoči nam rezultat.

 

 

mamazeljka

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

12. feb 2007 21:58

Imam drugi aparat.Prvi pekel brez problema,drugi aparat pa ni isti.Vaja,vaja.Uporabljam priložene recepte ali iz baze.

ena mš

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. feb 2007 22:19

Jaz del moke zamenjam s kuhano polento. Tak koruzni kruh se mi zdi najokusnejši do sedaj. lp Vesna

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

13. feb 2007 9:01

 

    Imam kruhomat na dve gnetilki Bomann in delam kruh po tem receptu:

  

    2žlici olivinega olja (lahko tudi navadno)

    2 žlici jabolčnega kisa (poskrbel naj bi da se kruh manj drobi, ampak pri nas se ne utegne drobiti, dam pa ga vseeno za vsak slučaj)

   2 dcl mleka (oz. en lonček tisti ki je zraven kruhomata in drži 2 dcl.)

   1 dcl vode

   60 dag. bele moke

   pol kocke kvasa(2,1 dag)

   1 in pol kavne žličke sladkorja (posujem po kvasu)

   1 in pol žličke soli posujem v drugi kot

  

   Pečem na hitrem programu ki traja 1.58 min.,pri meni je to program 2 ,nastavim še srednjo stopnjo zapečenosti in to je to. Kruh pustim še nekaj časa v posodi vzamem ven zavijem in pustim da se počasi ohladi.

   Koruzni, ajdov, ržen in polnozrnat kruh pečem isto, le da namesto 2 dcl. mleka dam le 1 dcl. in 1dcl.radenske.Moko pa dam 50 dag bele in 10 dag koruzne, ali katere druge. Mleko včasih tudi nadomestim z jogurtom ali kefirjem, včasih dodam tudi kislo smetano in zato drugo tekočino zmanjšam za toliko. Odvisno kaj imam pri roki in seveda okusi so različni.

   V polnozrnat kruh dam ko zapiska še 3 žlicemešanice semen (sezam mak laneno seme pirini kosmiči...)

   V ajdov pa na tanko nasekljane orehe, stvar okusa posameznika.

   Nikoli pa še nisem poiskusila krompirjevega, ki je vbazi, bom v bljižni prihodnjosti. aja še to radenska ali jogurt naj bi poskrbela za rahlost in res pri meni se kruh dvigne do vrha in je lepo rahel.

  Imam pa vprašanje kakšne mešanice že pripravljene kupujete, ker sem zadnjič gledala med mokami v hipermarketu pa mi nič ni padlo v oči, če lahko katera pove točno ime ali kaj je narisano na moki- že vnaprej hvala, pa dobro peko želim.

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

13. feb 2007 10:39

Kupulem v mullerju, se mi zdi super. Mešanica za črni kruh in tudi tisti s semeni. Pa še hitro je narejen. andreja č.

lila  

član od: 31.8.2001

sporočila: 78

13. feb 2007 11:27

Recept po katerem meni vedno uspe kruh in sem ga dobila tu na Kulinariki.  Pečem ga na hitrem programu!

180 ml jogurta

150 ml mleka ali vode

1 žlička soli

1 žlica margarine ali olja z okusom po maslu

600 g moke - če delam belega, dodam malo ostre, ali pa naredim kruh iz polbele z malo koruzne, ali iz polnozrnate moke...., ki ji primešam mešanico lanenega semena, sončnično, bučno seme, otrobe ali mak. Res čisto poljubno.

1 žlička sladkorja

1/2 kocke kvasa (tista malo večja kocka, se mi zdi 42 g) 

 

Zagotovo pa v kratkem sprobam Recino odlično idejo s kuhano polento!

Lili

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

13. feb 2007 11:35

Peči na hitrem programu

 

božena

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. feb 2007 11:56

Evo moje recepte:

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4718

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4601

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4559

če s kruhomatom še nisi največja prijateljica, si preberi še nasvete spodaj med komentarji, bi ti znalo prav prit.

Sicer pečem vsakokrat drugačen kruh, zelo redko naredim enega dvakrat, takrat mora bit res nekaj posebnega:) ko dobiš občutek, koliko tekočine za koliko moke oz. kosmičev in koliko kvasa pri kateri moki, gre lažje. Upade pa tudi meni kruh še zdaj kdaj, kadar kak recept preveč ubogam ali pa če dolgo ne pečem, pa fliknem preveč kvasa, češ, saj je že star... Se zgodi, dober je pa vseeno, tudi če nima kapice ko dedek mraz:)

 

pat, aparati so različni, čeprav ista znamka in isti aparat, mogoče tvoj peče na manjši temperaturi. Naj ona še svojega k tebi prinese ali pa ti svojega k njej, če imate pri vas mogoče večje nihanje v elektriki... Meni se sladoledar non stop kvari! Sem že čisto besna zato! Pa še v It. ga morava vsakič vozit! in 3 mesece traja, da zrihtajo! grrrrrr

Veri

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

13. feb 2007 14:31

moje sestavine pa so:

- 1/2 l vode; včasih pa kak deci zamenjam z mlekom

- 700 gr moke; ponavadi tip 850

- 1/2 deci olja

- 2 mali žlici soli

- ena vrčka kvasa + 2 mali žlici sladkorja

Včasih  del moke zamenjam s kakšno drugo moko ( gladko, ostro,..), ali pa dodam kakšno žlico kisle smetane, jogurta. Kruh mi vedno uspe, če ga pečem na "hitro", pri daljši peki je pa zgornja plast kar nekam gobasta tako ,da na daljšem programu ne pečem nikoli.

lpm

MAJAA

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

13. feb 2007 16:14

Dragi moji!

Hvala, hvala, hvala še tisočkrat.Bom probala ampak ne pred vikendom, služba.Probam in vam javim.Še enkrat hvala.

 

 

 

PA DOBRO PAPANJE                                                                         NANA                                    

nana1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti