Da bo torta sočna

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

tema odprta - 12. feb 2007 12:57 | ogledi: 15.961 | odgovori: 20

Zanima me, s čim namakate tortni biskvit? Jaz ga sicer ponavadi s sokom od kompota, ampak bi rada kaj drugačnega probala. Včasih se mi pri kakšni torti zdi, da je kot da bi kruh v vodo pomočla, sicer je okus malo boljši, pa vseeno. Kako je, če jo namočiš z mlekom? Sladkor in voda mi pa tudi ne sedeta.

 

Hvala!

*petra*

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. feb 2007 12:58

če jo namočim z mlekom, ga malce izboljšam s čim alkoholnim, npr. Baileys likerjem ali pa s čokoladnim... Loni Makaroni

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

12. feb 2007 13:01

Alkohol odpade zaradi otrok.

 

Kakšna pa je razlika v okusu, če je recimo namočena z mlekom? A je zaradi tega tudi kaj manj obstojna, manj sočna, kot sicer .... 

*petra*

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

12. feb 2007 13:24

Meni je bilo vedno "čudno" namakati biskvit z vodo, in sem ga zato vedno z mlekom (govorim o čokoladnem biskvitu). Ni bilo nič narobe, tako da kar mirno uporabi mleko. Mogoče lahko dodaš še malo kakava (če je čokoladna torta).

 Koliko je torta sočna je odvisno od tega koliko jo navlažiš, ti pa ne priporočam, da pretiravaš, ker potem vse teče iz biskvita.

alexis Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 12. feb 2007 13:25:39

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

12. feb 2007 13:25

Če namočiš samo z mlekom ni nič narobe. Zaradi boljšega oz. bolj polnega okusa lahko mleku dodaš kakav ali pa liker, kot je predlagala Loni. Sama najraje uporabljam mešanico pomarančnega soka (sveže iztesnjena pomaranča) in jagodne marmelade (domača, skoraj brez dodanega sladkorja).

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

12. feb 2007 13:29

Meni se ni nikoli zdelo, da bi bila torta npr. čudnega okusa, če sem jo navlažila ali s sokom (npr. razredčen malinov sok) ali s sokom iz kompota ali z rumom in vodo... Sočna bo toliko, kolikor jo boš namočila. Sama se še vedno pristaš tega, da torto naredim en dan prej, biskvit navlažim, ga položim nazaj v tortni model, namažem s kremo in dam v hladilnik, da se čez noč prepoji. Nekaj ur pred rezanjem pa še namažem po vrhu in okrasimo. Torta je bila vedno sočna! Seveda pa mora bit tudi biskvit ta pravi Lp, Asja

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. feb 2007 13:31

Mleko je v redu, ampak se mi je pecivo enkrat hitro skisalo (bilo je poleti). Da boš imela bolj okusen rumen biskvit, je dobro noter dat vanilin sladkor, namočiš pa pač s kompotom ali sladkano vodo. Pa saj sladkana voda je v bistvu isto kot kompot... Če ne, sem pa jaz vlažila biskvit tudi s sokom, npr. juicom, vendar moraš paziti, da ne daš tistega grenkega.

Čokoladni biskvit pa lahko navlažiš z mlekom ali sladko smetano.

lp

matilda

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

12. feb 2007 13:44

Jaz se držim nekih nepisanih pravil:

  • če imam sadno torto, biskvit vlažim s sokom ali sokom iz kompota;
  • če je skutna torta, biskvit obvezno vlažim z mlekom;
  • če je pa kakšna "močna" torta (orehi, lešniki, močnejše kreme ipd.) potem vlažim s sladkano vodo, kateri dodam ruma.

 Biskvit vlažim tako, da z veliko žlico biskvit dobro natopim, potem ga za nekaj časa obrnem - to zaradi tega, da vsa tekočina ne steče na dno, zgornja plast pa ostane bolj suha.

Namazano torto obvezno pustim čez noč, da se odsedi in prepoji vseh okusov in vonjav - naslednji dan pa jo okrasim.

 

Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. feb 2007 13:49

Poskuste s kokosovim mlekom - nič kaj se ne okusi, biskvit je pa lepo sočen. Sicer pa se kokos lepo dopolnjuje z skoraj vsem. V mleko morda nekaj kapljic esence vanilije, pa je to to. Mamamia

mamamia

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

12. feb 2007 14:16

Moj nasvet za vlaženje tortnega biskvita je sledeč:

Sadne torte:kompot+marmelada in rum po želji

Čokoladne torte:bela kava ali kavni nadomestek+rum po želji

Skutne torte:biskvit vmešaj z malo več masla in kako jajčko več

Lahko pa kombiniraš po mili volji.

ati zlati

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

12. feb 2007 15:47

Jaz najraje uporabim pomarančni sok. Ne maram sokov za redčenje, uporabim sok iz tetrapaka. Še najbolj mi je všeč tisti, ki ima narisanega pingvinčka. Sem pa zadnjič, ker drugega ni bilo pri roki, stisnila pomaranče iz navlažila s svežim sokom. Bilo je odlično!

 

sara Sporočilo je spremenil(a) sara.vidmar dne 12. feb 2007 15:48:55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti