Flancati

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

tema odprta - 12. feb 2007 8:18 | ogledi: 8.676 | odgovori: 3

Po dolgem času sem delala flancate. Ko sem jih polagala v vroče in sveže olje, se je olje začelo peniti in kipeti. Mi kdo lahko razloži zakaj? Moj recept se sestoji iz moke, rumenjakov, masla, sladkorja, žlico kisle smetane in žlico vina. Imam recept za manjšo količino in zelo star recept.

LP Migla

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

12. feb 2007 8:32

Jaz imam podoben recept, le da jih pri nas poznamo pod imenom štraube. Ta recept prehaja v naši družini iz generacije na generacijo. Vem, da še ko je štraube pripravljala moja babica, se je iz kozice vedno penilo olje, tako da sem vedno mislila, da je to pač normalen pojav pri cvrtju te jedi.

Sama štaube vedno cvrem v nizki kozici in če vidim, da se olje toliko peni, da bo šlo čez, si pomagam tako, da tisto peno pobiram z veliko kovinsko žlico. Na ta način penjenje malce ublažim.

Pozna katera druga boljši način? Ker me včasih penjenje prehiti in tisti smrad po olju, ki pade na steklokeramično ploščo je res grozen!

Mijan

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

12. feb 2007 8:42

Jaz flancate cvrem v kokosovem maslu! Se nikoli ne peni!

lp Nena

Nena-morje

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

12. feb 2007 9:52

Ce se olje peni dodam malo soli,le ta ublazi penjenje.Moja babica je olju vedno dodala zobotrebec.(rekla je da les preprecuje penjenje olja) lep pozdrav marmeladka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti