Lectova srca

asta  

član od: 11.2.2007

sporočila: 2

tema odprta - 11. feb 2007 16:46 | ogledi: 9.601 | odgovori: 16

Bliža se Valentinovo in za prijatelje bi rada naredila rdeča lectova srca z verzi, pa nikjer ne nejdem receptov. Upam da to znanje še ni izunrlo in da se oglasi nekdo, ki to veščino obvlada in mi pomaga!

 

asta

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

11. feb 2007 18:21

Moja hčer ga je lansko leto delala v šoli.Mislim,da je bilo testo za medenjake.Po pečenju se pobarva,z beljakom prilepi listek in okrasi z testom španskih vetrcev. ena mš

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

11. feb 2007 18:37

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=8108 pa še nekje je Škofjeloški kruhek, pa ne najdem zdaj recepta, tam je tudi lepa slikica. Če ne pa lahko malo prirediš, saj bo itak tako lepo, da ne bo upal pojest. matilda

selce  

član od: 4.11.2004

sporočila: 74

12. feb 2007 11:34

tudi jaz bi rada delala lectova srca. Rabim jih šele v mesecu juniju za poročni poklon mladoporočencev za svate.Hvala kobri za ta link .Vendar pa  bi rada vedela , kako se naredi ta lepi rdeč svetleč preliv.

če je to lectarska skrivnost, naj mi  namigne na zasebni pošti.

hvala

lp

 

selce

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

12. feb 2007 11:44

punce enkrat je bilo na tv prispevek iz radovljice, pojma nimam ali je bila turistika ali kaka druga oddaja na tv slovenija...bom ogledala če se morda najde kak prispevek za ogled, vem da so omenjali da se lahko pride tudi k njimi - v starem delu mesta so nekje - morda na LU oz kjer je čebelarski muzej, morda pa vrata bližje - je že dolgo kar sem hodila gor v šolo

 

sama sem pa pred leti delala škofjeloški kruhek

p, maja

 

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

12. feb 2007 12:44

Škofjeloški mali kruhek 5 kg ržene moke 3 kg cvetličnega medu 2 zavitka zmletega cimeta 1 zavitek zmletih klinčkov 1/2 zavitka zmletega popra 6 do 7 dag jelenove soli Med skuhamo, mu prilijemo 2 zajemalki vrele vode in nato popolnoma ohladimo. Iz moke, dišav, jelenove soli in medene mešanice zamesimo testo. Pustimo ga počivati približno 2 uri, nato ga damo v modelčke, ki smo jih omočili z medico. Čez nekaj ur vzamemo podobnjake ven, jih zložimo na desko ter pustimo čez noč. naslednji dan jih spečemo. (po knjigi MOČ MEDU) Škofjeloški medeni kruhki, lect 1/4 medu 45 dag ržene moke 1/2 do 1 dag pepelike cimet klinčki orešek limona nažtete sestavine zgnetemo v testo, ga razvaljamo denemo na pomazan pekač, kjer naj počiva 48 ur. Testo pečemo 3/4 ure. Še toplo pecivo namažemo z oljem, da se sveti, nato ga narežemo na rezine. (po knjigi MOČ MEDU)

selce  

član od: 4.11.2004

sporočila: 74

12. feb 2007 21:18

majamarko hvala za informacije,ob prvi priliki gremo na izlet v Radovljico (sem iz Zasavja)gledat izdelavo lectovih src.Upam da bom zvedela za tisto lepo rdečo barvo s katero so premazani. lp selce

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. feb 2007 22:47

Sem našla nekaj na netu na strani od vrtca Otona Župančiča, mogoče pride prav, citiram:

Naš glavni kuhar pa nam je zaupal recept za pet medenih srčkov:   

  •  30 dkg moke
  • 2 dkg kristalnega sladkorja
  • 17 dkg medu
  • 2 jajci
  • 2 žlici margarine
  • ½ zvitka sode bikarbone
  • malo cimeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti