Lectova srca

asta  

član od: 11.2.2007

sporočila: 2

13. feb 2007 11:59

Hvala vsem za pomoč, toda na žalost do pravega recepta za rdeči lect še nismo prišli. Bila sem tudi v Radovljici vendar skrivnosti !!! ne izdajo. Sem potem sama poiskusila z želatino, pa je lepo izgledalo, samo želatina se ne strdi dovolj močno-- na pravih srcih je trda kot kamen. Recept za testo je dober od sestre Vandeline Preprosti medenjaki, je ravno prav trd. Sem se odločila da  se bom še potrudila s poiskusi.

Vam pa za tolažbo pošiljam srček iz gline ki jo oblikujem  

 

 Unikatni srček Andreje Stankovič

 

Več pa na moji novi spletni strani:

http://unikati.stankovic.si

 

Lep pozdrav, ASTA 

asta

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

15. feb 2007 6:55

katka lopatka  za . Hvala kobra 1

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

23. feb 2007 18:37

nepreizkusen recept! upam da bo kaj v pomoc. precej podoben temu z linka. 1 kg sladkorja, 1/2 l vode, 3 jajca, 3 dag lectarskega kvasa, moka po potrebi najprej kuhamo vodo in sladkor, ohladimo, prelijemo v drugo posodo, dodamo jajca, lectarski kvas in moko po potrebi. Na hladnem pustimo 2-3 ure. Razvaljamo 1 cm debelo, oblike naredimo s kovinskimi kalupi za kolace ali s sablono iz kartona. pecemo 5-7 minut pri 250 -300C. Po hlajenju kolacke pocasi izscetkamo, da ostranimo moko, kar pospesi prijemanje barve. Barvo pripravimo iz zelatine za kuhanje in jagodno rdece prehrambene barve. v vodno raztopino zelatine (10 dag na 1/2 l vode) dodamo barvo - da dobimo raztopino. Vecje kose barvamo s copicem, manjse potopimo v barvo. pobarvane kolacke posusimo in pripravimo maso za okrasitev. 3,5 dag zelatine, 1-2 zlice sadnega sirupa, 15 zlic krompirjeve moke. zelatino raztopimo v 1/4 l vode (segrejemo, voda ne sme zavreti), ko se ohladi dodamo sirup, zmesamo z mikserjem do potrebne trdnosti, dodamo krompirjevo moko in mesamo. Poljubno obarvamo. okrasene lecte susimo na sobni temperaturi 1 uro. LP, R. Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 23. feb 2007 18:39:23

Medallion  

član od: 8.4.2009

sporočila: 1

8. apr 2009 11:30

Najprej se vam zahvaljujem za tole temo in vse podatke v njej :) Pripravljam namreč darilca za svate na poroki in sem se odločila, da bi pripravila lectove srčke. No, sedaj je glavni del za mano, samo še zavit jih je treba. :) Naredila pa sem jih tako: Za srčke sem uporabila preprosto medeno testo od s. Vendeline (modelček mi je naredil kar ati, ker tako velikih modelčkov nisem našla) - iz 2 kg moke sem tako dobila cca. 120 srčkov (cca. 8cm velikih) - od tega jih bom lahko iz rok dala nekje 100 (ostali so bli bolj za vajo :) ) No, zalomilo se mi je edino pri rdeči barvi. Uporabila sem recept s te strani: http://www.licitar.com.hr/licitarski%20kalupi.htm (samo v manjših količinah), pa nekako ni najbolje uspel - sem potlej trikrat prebarvala, tako da barva je kljub vsemu ostala. Za okraševanje pa je res najboljša varianta beljakov led: 5 dkg sladkorja v prahu, 1/2 dl beljaka (dodajajte ga po žličkah) + lahko tudi nekaj kapljic limoninega soka in seveda jedilne barve. To bi bilo to - bi prpopala še slikco, pa še ne znam (bi bla vesela pomoči :) Hvala in lep sončen pozdrav!

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

9. apr 2009 21:45

Za tisto zadnje, pa bo treba k dragički na inštrukcije

kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti