Kuskus

neznan uporabnik

tema odprta - 4. feb 2002 21:25 | ogledi: 5.776 | odgovori: 9

Malo sem preletela forume. Mislim, da o kuskusu še ničesar nismo povedali. Ima kdo kaj nasvetov v zvezi s tem živilom?

Lp!

Beti

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

5. feb 2002 7:55

Kuskus( grobo mlet pšenični zdrob) skuhaš po navodilih z embalaže (nekaj minut cele akcije), zraven pa lahko ponudiš kakšno zelenjavno omako, kakšen ragu ali kaj podobnega.Vsekakor se mi zdi, da je fino, če je omaka zraven. Kaja Sporočilo je spremenil(a) KRALJ dne 05. feb 2002 07:56:19

Maya May  

član od: 20.11.2001

sporočila: 55

5. feb 2002 7:59

O kuskusu smo že pisali, vsaj jaz sem enkrat napisala recept za pravi maroški kuskus. Sicer pa temu, čemur mi rečemo kuskus, ni kuskus, pač pa je le zdrob iz durum pšenice. Kuskus je mesno zelenjavna jed, pri kateri se namesto testenin/krompirja ipd. je zraven ta zdrob. Mislim pa, da je za to napačno poimenovanje v sloveniji kriv predvsem slovenski proizvajalec, ki je kuskus napisal kar na embalažo tega zdroba. Obstaja milijon receprov na netu (iščite pod cous cous), če pa kaj obvladate francoščino, imam pa tudi knjigo, ki temelji na cous-cousu. Pozdrav.

neznan uporabnik

7. feb 2002 12:55

Hojla, drugacnega od tistega, ki ga prodajajo pri nas v vreckah in je zlatorumene barve, ne poznam. Ga imam pa zelo rada. Vedno ga delam izkljucno samo z maslom in prazim in mesam ga tako dolgo, da se popolnoma razpade. S tem mislim, da ni pocast in je vsako zrno zase. Obcutek imam, da sele takrat razvije svoj polni okus. Zraven pase kaksna mesna jed v omaki. Ker v nasi druzini samo jaz jem kus-kus, si zraven privoscim samo veliko skledo solate. lp

neznan uporabnik

7. feb 2002 15:31

Balti, samo pražite ga? Kar surovega na maslu? Torej kakšna predpriprava ni potrebna? Lp! Beti

luka  

član od: 28.11.2001

sporočila: 28

7. feb 2002 22:04

Zivijo, Maya Maya, prav imas, da nas instant "kuskus" ni pravi kuskus, vendar je glavna razlika v tem, da original sploh ni zdrob, ampak je narejen iz moke, je torej neke vrste zdrobljena pasta. Vseeno pa je po mojem okusu nasa varianta prav okusen nadomestek. Lp, Luka

neznan uporabnik

9. feb 2002 10:16

Hojla Beti, kus-kus stresem v vodo, dodam zlicko masla in pustim, da se napije vode. Potem ga sele prazim. Dodam malce vec masla kot pa pise v navodilih in prazim tako dolgo, da med stalnim mesanjem popolnoma razpade in dobi lepo zlato rjavo barvo. Razlika je vidna v tem, da ko se napije vode, se naredijo kepice in kus kus ima se vedno tisto svetlo rumeno barvo. Med stalnim mesanjem in vecjo kolicino masla, se lepo razpade in potemni. Takega imam najrajsi. Dober tek.....

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

9. feb 2002 15:38

Beti! Jaz pa kuskus zadnje čase največkrat pripravljam kot rižoto - najprej prepražim in rahlo podušim zelenjavo (poljubno, kar imaš rada), dodam malo pelatov , zalijem z vodo in malo vina, potem gor stresem kuskus (brez predpriprave), malo zalijem če je potebno (recimo toliko, da kuskus še ni pokrit z vodo, se pa voda vidi) in v pokriti posodi dušim cca 5-7 minut (precej manj časa kot riž) -približno takrat, ko vsa voda "izgine", je kuhano. Nato še začinim po okusu in pojem. Lp, maja

Maya May  

član od: 20.11.2001

sporočila: 55

11. feb 2002 11:33

Luka, nisem rekla, da naš "kuskus" ni pravi kuskus, rekla sem samo, da je kuskus ime za celotno jed (meso, zelenjava in ta zdrob). Naš zdrob, ki ga uporabljamo za kuskus, je čisto pravi zdrob (in ne le nadomestek), le ime ni bilo primerno izbrano s strani našega proizvajalca. Sem pa pred časom na željo nekega uporabnika foruma napisala pravi recept za maroški kuskus. To je ta jed, ki se imenuje kuskus in ne ta zdrob. Ampak ne bom več razlagala, ker se s tem ne spremeni nič, le ljudje smo bolj zmedeni. Pozdrav.

luka  

član od: 28.11.2001

sporočila: 28

11. feb 2002 11:58

Maya, zal dvakrat nimas prav; ime kuskus ne oznacuje sele celotne jedi, ampak ze (in predvsem) temeljno sestavino - seveda pa je hkrati lahko tudi ime za celotno jed. Prav tako kuskus ni zdrob, ampak je narejan iz moke. Lp, Luka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti