Sardele in priloge

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 10. feb 2007 12:20 | ogledi: 15.676 | odgovori: 27

Naši imajo zelo radi sardele, jaz pa jih ne znam pripraviti drugače, kot pomokane in ocvrte v olju in kak krompir ali solata s krompirjem v prilogi. Vesela bom vsakega nasveta. Pripravljam jih vedno za glavni obrok.

Že vnaprej hvala vsem!

Cila

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

10. feb 2007 12:35

Recept, ki je bil pred casom objavljen v zbirki 50 najboljsih, gre priblizno takole (po spominu): 1 kg svezih velikih sardel 1 dl olivnega olja 75 g krusnih drobtin 30 g pinjol 30 g rozin sol, poper, cesen, petersilj svezi lovorjevi listi limona Sardele ocistimo, operemo, odstranimo kost, tako da se obe polovici se drzita skupaj - dobimo take majhne ploscate zrezke. Na pol dl olja malo poprazimo drobtinice, dodamo pinjole in ohladimo. Rozine, cesen in petersilj sesekljamo (rozine lahko pustimo cele, ce so drobcene), dodamo k poprazenim drobtinam, solimo in popramo. Na vsako sardelo damo zlicko nadeva iz drobtinic, jo zapremo kot knjigo in jih zlagamo v malo pomasceno skledo za narastek ali skledo iz jenskega stekla (kot stresno opeko, da se malo prekrivajo), vmes pa razvrstimo lovorjeve liste in tanke rezinice limone. Poskropimo s preostankom olja in specemo - na 220"C se pece kakih 10-15 minut. Tako pripravljene sardele so zelo okusne in nekaj posebnega. Recept je italijanski, ne vem pa, odkod natancno izvira.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. feb 2007 12:46

Jaz prisežem na klasiko: srdele in kruh, če že še kaj, pol krompir z blitvo. SIBA: ta varianta je tudi v redu, srdele v marinadi lahko počakajo do enega tedna, vendar nekaterim niso všeč ( jaz pa nisem med njimi ). A ja: ne na vino pozabit. ežoj

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

10. feb 2007 17:58

Pri glavi jo odščipneš in potegneš glavno kost, jo odpreš in prekriješ z drugo očiščeno sardelo, osoliš in spaniraš. lp Anamarija

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. feb 2007 18:06

Super, bom vse postopoma preizkusila. Tudi tistega z marinado, ker me včasih zapelje in jih kupim preveč, če so res lepe. Lp Cila

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. feb 2007 18:14

anamarija1, veliko rib spečem in pojem, srdelo so mi " ta ljubše ", najrajše imam enostavne recepte, skoraj bi rekel, da se mi ne more zgodit, da kaj novega zvem, pa poglej: tale tvoj nasvet ( recept ) prvič slišim. Vem da je dober, poskusil ga bom tudi. ežoj

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

10. feb 2007 20:03

Pri nas jih mami speče in potem vloži v kozarce, v olje in kis. So meni zelo okusne. Najprej jim pobere ven kost in potem raztegnjene v zrezek v moko in potem v vroče olje. Res je malo več dela, in precej jih je potrebno (sva jih včasih z bratom že sproti pojedla) ampak rezultat je odličen. Če želiš jo povprašam za recept. andreja č.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. feb 2007 20:21

Andreja, prosim, vsak mi bo prav prišel. Lp Cila

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

10. feb 2007 20:45

Jaz sardelice delam enako kot Anamarija1, s tem da na eno sardelico dam mešanico na drobno narezanega peteršilja, sira ter malo vegete. To pokrijem z drugo sardelico ter spaniram. Veste kdaj so najboljše... pozno popoldan ko jih že zmanjkuje. Pozdravček!

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. feb 2007 21:21

Dragička in Anamarija - ali panirata kot običajno - moka - jajce - drobtine, ali na kak poseben način.? Kaj pa glede soljenja? V časih zasledim, da je treba soliti prej, drugič , da šele na krožniku, da so bolj hrustljave. Jaz pa našim zadnje čase podtikam kar nesoljene, pa še opazili niso . Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti