Makaronovo meso

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

10. feb 2007 20:40

Vedno dodam na majhne kockice narezano svežo zeleno papriko in malo paradižnika andreja č.

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

10. feb 2007 21:05

jaz pa najprej prepražim mleto meso, začinim, potem pa dodam sataraš ( pozimi ga imam vedno v kozarcih), če je potrebno še malo paradižnika ali paprike. Poleti pa vse to dodam sveže. V makarone, testenine ... pa v vodo dodam Knorr kocko z oljčnim oljem in zelišči pat

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

11. feb 2007 15:00

Kupim debelejše mleto meso.Prepražim na čebuli.Skuhane polžke dam v veliko posodo,nanje potresem  obdelano meso ter dodam ketchap po potrebi,zmešam.To je tko pri nas,če je kaj drugače je bljak! ena mš

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

11. feb 2007 15:31

V zadnjem času sem odkrila, da "volumen" omakam dajo bučke. Te so tako uprabna zadeva, da je kaj. V skrinji jih imam še dovolj (naribane, narezane na majhne kockice). Navadno jih kar prepražim z mesom. Ne bojte se, da se bo okus po bučkal kaj poznal - so tako nevtralnega okusa, da se navzamejo okusa mesa. Omaka pride tako gostljata brez, da bi dodala veliko moke.

Uporabljam jih pri mletem mesu in pri koščkih mesa - pri praženju se lepo razpustijo. 

Veronika

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

11. feb 2007 15:57

Ravno pravšnja tema za moje vprašanje:

 

Delam podobno kot je bilo zgoraj navedeno, me pa moti, ker se mi mleto meso, ko ga pražim, vedno nabere v nekakšne kupčke, ki jih potem s kuhalnico drobim.

 

Imate mogoče kakšen nasvet??

 

lp,

Simona

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

11. feb 2007 16:20

Meni se pri sveže mletem mesu kupčki ne delajo, če pa imam zamrznjeno meso, pa so kupčki vedno. Sedaj rajši naredim več omake iz svežega mesa in zamrznem omako. Ker so moji jedci zelo sitni, ne smem mešati omake z makaroni, čeprav je meni to najboljše. JORDI

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

11. feb 2007 17:11

Če je meso pakirano je zbito.Sama si pomagam s tem,da ga pretlačim s tlačilko za krompir.Pomaga! ena mš

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

11. feb 2007 17:46

Jordi, jaz mleto meso najprej prepražim, da spremeni barvo in šele nato solim. Tako se ne delajo grudice.

LP, 

rdecapesa

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. feb 2007 20:29

Veliko omake narediš z pasiranim paradižnikom. Jaz v te omake ne dajem ogromno čebule, ker je potem golaž... ( nekaterim je tako všeč...) Včasih uporabim kar malo manj kot liter passate (pasiranih paradižnikov). Pokuham do željene gostote in to je to. lidka

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

11. feb 2007 21:02

Jaz delam takole.

 

Na olje dam 1 sesekljano čebu in ko postane steklena, dodam na koščke narezano meso. Malo popražim, dodam pločevinko pelatov (tistih na kockice narezanih, eno nasekljano svežo papriko, česen in lovor in seveda sol. Včasih dodam še malo sladke paprike. To dušim do mehkega in po potrebi dolivam vrelo vodo. Proti kocu naribam (če imam) še eno bučko in še malo podušim. Pride kar precej omake, tako da je z makaroni zmešano zelo sočno. 

 

lp 

Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti