Makaronovo meso

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

tema odprta - 10. feb 2007 9:05 | ogledi: 8.051 | odgovori: 21

Danes ga bom delala "na zalogo". Recept poznam, zanima me, če ima kdo kak poseben trik, da je še boljši. Imam puranje, goveje in svinjsko meso.

Hvala za odgovore!

jasna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. feb 2007 10:28

Jaz ga vedno delam tako, da naredim meso z veliko omake, potem pa vmešam testenine z malo vode, v kateri so se kuhale. Tej vodi -preden zavre - vedno dodam olivno olje ter česen in čebulo v prahu, tako da se že testenine med kuhanjem malo navzamejo okusa. Mamamia mamamia

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

10. feb 2007 12:34

Hvala, mamamia. Moj problem je ravno v tem, da ne pride dovolj omake. Mi lahko napišeš, kako ga narediš? Pred časom je nekdo na kulinariki napisal, da upoštevamo mnenje mamamie, druge pa kar spregledamo. Jaz pa gledam in gledam, pa nobenega drugega ne najdem! Mogoče bi morala napisat, kako narediti makaronovo meso iz domačega psa, pa bi dobila veliko odgovorov? Smeškoti mi ne delajo, sem mislila par kužkov prilepit. Lep dan vsem, pri nas se je sonček pokazal!! jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

10. feb 2007 12:42

Citiram: Jaz najprej opečem meso, narezano na majhne koščke, da je lepo rjavo, in ga dam na toplo. Na isti maščobi potem na majhnem ognju pražim čebulo, ko ta uplahne, zalijem z malo vode, dodam strt česen, malo posolim in popram, zalijem še z malo mlačne vode in nekaj minut pokrito dušim. Potem vrnem v posodo še meso in ob občasnem zalivanju z mlačno vodo ga dušim do mehkega, vmes enkrat pustim, da vsa tekočina povre in ostane na dnu posode samo maščoba. Potem znova zalijem z malo vode in dušim naprej. Ko je mesto skoraj čisto mehko, ga potresem z moko, premešam, zalijem z nekaj žlicami domačega kečapa, ponovno premešam in potem zalijem z vodo, zgolj s toliko, da je omaka gostljata. Ko zavre, začinim do konca, torej še solim, popram, po potrebi dodam še malo česna, ugasnem ogenj in pustim na plošči, da se jed "umiri". To je ena tak domača varianta, če se mi ljubi zrežem še malo peteršiljeve korenine in dodam med dušenjem čebule, kaj drugega pa ne, ker moji potem vihajo nosove. Mamamia mamamia Sem našla to med starejšimi objavami, da ti ne bo treba še enkrat pisat. No, mislim, da se ga bom lahko počasi lotila. In to z začimbami pri kuhanju testenin je dobra ideja! Hvala še enkrat! jasna Sporočilo je spremenil(a) jasna1 dne 10. feb 2007 12:42:44

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. feb 2007 13:00

Mi imamo najraje takega, da je dobro prepražen na olju in čebuli, suh, brez tekočine, razen tisto malo maščobe. V navalu zdravega kuhanja sem ga dušila tudi brez maščobe, pa nam ni bilo tisto pravo. Zmešam ga z drobnimi polžki. Zraven nam paše kaka bolj sočna solata - zelje, paradižnik, kristalka .. Lp Cila

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

10. feb 2007 13:25

Jaz bi k temu dodala e to, da za veliko omake, porebuješ veliko čebule.Tako kot pri golažu. In jaz če le utegnem dodam blanširan na kocke narezan paradižnik. Tudi ta da nekaj volumna omaki, predvsem da pa boljši okus. Sem tudi dodala še kako drugo zelenjavo, samo pol je še mesno zelenjavna omaka. Za spremembo probaj tudi to enkrat. Aki

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

10. feb 2007 13:57

jaz dodam pa še zamrznjene jurčke, super stvar, ki obogati okus ariella

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

10. feb 2007 15:01

Cila, aki, ariella_3, hvala za ideje!! Prav bodo prišle drugič, zdaj se namreč "poln pisker omake za makaronflajš" hladi in čaka da ga pospravim!! jasna

piciga  

član od: 14.9.2006

sporočila: 11

10. feb 2007 15:42

Pozdravljene, rada bi dodala smo to,jaz ko kuham golaž (makaronovo meso) naj si bo v kosil ali mleto vedno dam notri malo zelene ( ne listov temveč stebelce) in seveda nekaj žlic rdečega vina. Predvsem pa je pomembno, da se čebula, ki jo na začetku pražimo začne "lepiti", šele nato začnem dogajati vodo in ostale stvari. piciga

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

10. feb 2007 15:44

jaz pa ne maram preveč čebule v golažu, ker potem imam še cel dan probleme - gre gor, zato pa prisegam na sveže olupljene paradižnike in koščki sveže paprike....njam Za več omake dam jaz več paradižnika, najboljši mi je tist od Valfruta - koščki in obvezno dam v omako jušno kocko. Ja, kaj češ, tud malo takih ejev je treba pojest.... matilda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. feb 2007 16:32

Berem jasnin post in si rečem: "Glej, tudi jaz delam enako kot jasna1". No, potem pa preberem, da je to moj prispevek pri eni drugi debati. Hvala, jasna1. Količino omake pa povečujem z dodajanjem več čebule in kečapa, pa mesa je vedno veliko zraven, ker smo pač mesojedci. Tašča pa dela bolj suhega - samo praži meso, duši do mehkega, nič paradižnika ne doda, tako da sploh ni sočno ampak je vse nekako bolj suho. Eni imajo radi tako, sama sem bolj za sočne variante. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti