Nenavadna prošnja za pomoč

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 9. feb 2007 14:52 | ogledi: 2.146 | odgovori: 9

Torej, ves dan že visim na računalniku, ker iščem podatek o vremenskih razmerah ( sneg, temperature) za Ljubljano na dan 12.12.2005. Eno leto nazaj. Ko že pridem na kako stran, nimam dostopa, ker nisem naročnik časopisa ( Delo, Dnevnik, Večer). Večer je bil manj škrt, ampak je premalo podatkov, samo napoved.

Mogoče ima kdo dostop in mi lahko pomaga, da pridem do podatkov.

V zameno Vam želim prijazne vremenske razmere in prijeten dan ...

frina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. feb 2007 16:12

frina, na zadnji strani Večera leta 2005 ni bilo podatkov o temperaturah v posmaeznih krajih, vsaj vedno ne (sem preverila), o snežnih rzamerah pa so bili podatki le za smučišča. Kaj pa internetna stran hidrometeorološkega zavoda RS? Mamamia mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. feb 2007 16:51

Mamamia zdaj HMZ ni več, je samo ARSO, tam pa starih podatkov v arhivu nisem našla. Imam samo napovedi, krivuljo, ki jo je težko odčitati . In kup vprašanj - kak smisel ima primerjava vseh vremenskih kazalcev v posameznem mesecu z decembru do 1961, s tolikimi besedami. Pa saj ni važno, vsega tako ne bom nikoli razumela. V spominu imam, da sem nekaj dni kasneje zmrzovala na Dunaju , ko je me je zeblo do kosti. Ne morem pa se odločiti, ali sem 12.12.2005 ,ali 12.12.2004 v čudovitem vremenu nabrala ogromen šopek teloha za mamo, ki naslednji dan praznuje rojstni dan. Dokazati moram možnost ledene ceste v Ljubljani. Frina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. feb 2007 17:08

Daj mi na zasebno pošto točno pošlji, kaj potrebuješ, mi bodo kolegi na Delu izbrskali iz njihovih arhivskih izdaj, kar pač lahko. Mamamia mamamia

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

9. feb 2007 17:14

uf, po dolgem brskanju: Našla stanje za Maribor: Trenutno stanje [Maribor Tabor] ( CW4677 , ITABORMA1 ) 12.12 2005 22:00 CET Oblaki: Overcast (Pokrito z Oblaki) Razmere: MALA TOČA Z Lahko zmrzujočim dežjem (Small Hail with Light Freezing Rain) Vidnost: 2.7 km (Čisto) Pritisk: 1029.7mb (Ustaljen) Trenutna Temperatura: -0.9°C Občutek Temperature zaradi vetra: -0.9°C Temperaturni Minimum: -5.6°C Vlažnost: 86% Veter: N/A Solarno Sevanje: 0 W / m2 Oblaki so na: 884 metrih Padavine: MALA TOČA Z Lahko zmrzujočim dežjem OPOZORILO: Zelo nevarna poledica na cestah ... bodite zelo previdni !!! Onesnaženost Okolja: Ozon O3: 4,3 µg/m³ 2% [V mejah Normale] Žveplov dioksid SO2: 14 µg/m³ 4% [V mejah Normale] Delci PM10: 71 µg/m³ Dušikov monoksid NO: 27,5 µg/m³ Dušikovi oksidi skupaj NOX: 102,1 µg/m³ Dušikov dioksid NO2: 60 µg/m³ 30% [V Mejah Normale] Ogljikov monoksid CO: 1 mg/m³ 10% [V Mejah Normale] Tukaj imaš forum o vremenu na ta dan: Pa še link: http://vreme-si.net/forum/viewtopic.php?t= Upam, da sem kaj pomagala. Suzi

temba  

član od: 7.10.2006

sporočila: 92

9. feb 2007 18:25

Spomnim se, da se je včasih od HMZ (predniku sedanje agencije) dako dobiti točne podatke o vremenu na določen dan. Pa še dovolj zanesljivi so, če jih morda rabiš za kakšno dokazovanje (npr. nesreča itd). L, Temba temba

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

9. feb 2007 19:43

Pokliči na Agencijo za okolje - Urad za meteorologijo (sedež imajo na Vojkovi v Ljubljani) in jih prosi, če ti lahko poiščejo ta podatek. Verjetno ga ne boš dobila isto minuto, ker morajo podatke poiskati, ampak sem prepričana, da jih boš dobila. Tudi sama sem dvakrat klicala tja (kot novinarka) - ko se mi je javil Pečenko, sem informacijo dobila takoj, ko pa se je javil Velkavrh je pa malo trajalo. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti