Čiščenje tepiha

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

21. jul 2017 8:29

Moj mož je za čiščenje preproge nazadnje uporabil kar Vap in naštimal močan curek, tistega, ki reže.  Po njegovem posegu preproga ni imela več flekov, pa tudi kosmata ni bila več,  ampak  lisasto plešasta. In smo kupili novo preprogo!

Katrin11

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

12. avg 2017 4:37

Pozdravljeni, 

 

Da ne odpiram nove teme, si bom kar tole sposodil, saj se isto navezuje na čiščenje, sicer ne tepiha ampak prevleke za naslonjač. Prevleka je že stara kar nekaj let in ko sem jo nesel v čistilnico so mi rekli, da je enostavno to nemogoče očistiti, da oni ne morejo saj je prevleka iz ne vem kakšnega materiala. A je možno to kje popolnoma novo kupiti samo prevleko, saj mi je samega naslonjača škoda, ker je iz kvalitetnega lesa ? 

Za ta naslonjač je bila baje prevleka narejena po naročilu, ampak potem takem me celoten nov naslonjač pride cenejše, seveda pa ne iste kvalitete :) 

https://jysk.si/dnevna-soba/naslanjaci/naslan

Podoben na zgornjem linku ( drug material lesa)

Hvala lepa za kakršne koli ideje, srečno 

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

12. avg 2017 5:10

Kaj pa stara dobra in naravna soda bikerbona. Sodo s soljo posujes po tepihu pustis delovati nekaj casa potem pa posesas?
mamazeljka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

12. avg 2017 8:08

odvisno od madezev (in poguma ) bi jo poskusila ocistiti s cistili za sedežno (oz. za avtosedeze) in upostevala navodila proizvajalcev. Ce je pa res uboga, bi jo pa enostavno oprala v pralnem stroju na programu za obcutljivo perilo in susila v senci na stojalu.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

12. avg 2017 10:56

mamazeljka je napisal/a:
Kaj pa stara dobra in naravna soda bikerbona. Sodo s soljo posujes po tepihu pustis delovati nekaj casa potem pa posesas?
mamazeljka

 Hvala za idejo :) 

Saj umazana ni ampak zgolj prašna, bom poizkusil z sodo bikerbono. Torej to pomeni, da smo posujem sodo po njej in potem zadevo posesam ? 

Hvala 

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. avg 2017 12:05

A namočiti in oprati v blagi raztopini gela za pranje pa ne upaš? Prah je prah, ne vem, prah bi jaz posesala.

 

naor

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

12. avg 2017 15:17

dkrajnc24 je napisal/a:
mamazeljka je napisal/a:
Kaj pa stara dobra in naravna soda bikerbona. Sodo s soljo posujes po tepihu pustis delovati nekaj casa potem pa posesas?
mamazeljka

 Hvala za idejo :) 

Saj umazana ni ampak zgolj prašna, bom poizkusil z sodo bikerbono. Torej to pomeni, da smo posujem sodo po njej in potem zadevo posesam ? 

Hvala 

 

 Ja točno tako. Pusti nekaj čas delovati ( lahko čez noč) potem pa posesaš.

mamazeljka

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

12. avg 2017 20:02

@naor, hvala za mnenje, živim v bloku in imam zelo malo tuš kabino, imam pa občutek, da če bi prepral bi se notranja pena skrčila in bi nastal šmoren :) 

Vredu mamazeljka, bom tako naredil in javim rezultat, hvala še enkrat :) 

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

13. avg 2017 15:36

Toplo priporočam parni čistilnik. Če imaš majhno stanovanje, se ga ne splača kupovati, ker zavazame kar nekaj prostora, se ga pa splača par krat na leto izposoditi. 

 

Sonja

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

14. avg 2017 21:34

limnol je napisal/a:

Toplo priporočam parni čistilnik. Če imaš majhno stanovanje, se ga ne splača kupovati, ker zavazame kar nekaj prostora, se ga pa splača par krat na leto izposoditi. 

 

Sonja

 Si bom probal od koga izposodit, čeprav si ne rad, ker se ravno takrat kaj ne hote zgodi. Jutri poizkusim z sodo, pa da vidimo rezultat :) 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti